Skocz do zawartości

Stylistyczne koszmary - aktorzy, piosenkarze, politycy


Brzydalllo

Rekomendowane odpowiedzi

@xkoziol

Skąd Pan wytrzasnął te fotki? Rewelacja!!!

Proszę zwrócić uwagę, jak konserwatywny, przy wszystkich tych męskich, pożal się Boże, "stylizacjach", jest damski strój.

Dziewczyny jednak mają taki wrodzony instynkt, który chroni je przed "przegięciami", mężczyźni tego nie mają.

Przed "przegięciami" powinny ich chronić zasady, które powinni mieć gentlemani, ale na to nie ma szans, jak to pokazują dyskusje na tym forum, gdzie nawet cień jakiejkolwiek reguły musi być zaciekle atakowany i obowiązkowo obalony. Tylko, właściwie, dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr AG nie o tym mówił. Pani z poprzedniego zdjęcia owszem ładna, natomiast "panny młode" ze zdjęć od Kozła były kwintesencją kiczu i tandety którą można znaleźć pod hasłem "moda ślubna" i idealnie dopełniają się nawzajem z partnerami. No i znani mi faceci prędzej mają instynkt przed przeginaniem, mogą wyglądać fatalnie, ale raczej tylko 1 na 1000 założy na ślub złoty garnitur, a 1 na 100 takiego potwora nie podobnego do niczego jak na tamtych zdjęciach, większość zakłada garnitury, brzydkie, niedopasowane, ale jednak w formie dość proste, natomiast wśród kobiet 1 na 100 potrafi nie przegiąć podczas wyboru sukni ślubnej, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji, z trochę większej próbki niż specjalnie wyszukane w necie "potwory" celebrytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest na odwrót. Dziewczyny boją się bardziej opinii innych, to właśnie chroni przed przegięciami. Owszem, spycha często w kicz, gdy brakuje klasy, ale kicz to - parafrazując - hołd, jaki proleci składają tradycji. Może jest też w tym trochę biologii: trzeba pozostać w ramach akceptowanych standardów piękna, aby być zapłodnioną.

Mężczyźni są odważniejsi: nie muszą być "ładni", aby zapłodnić, dlatego wkładają złote buty i noszą zielone krawaty do niebieskich garniturów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mężczyźni są odważniejsi: nie muszą być "ładni", aby zapłodnić, dlatego wkładają złote buty i noszą zielone krawaty do niebieskich garniturów.

Te stroje to kwintesencja machismo. W przyrodzie bardzo popularne jest zjawisko nakładania przez samce szaty godowej, która niekiedy bardzo drastycznie obniża bezpośrednie szanse na przeżycie. Wystrój mówi: jestem TAKI gość, że nawet dźwigając na łbie 20 kilo poroża czy mając ogon, który wszyscy przydeptują, daję radę śpiewająco. Z jedną ręką przywiązaną za plecami. I teraz facet, który pokazuje się w absurdalnie długich aladynach, w garniturze z krokiem niżej kolan lub z zegarem z kukułką zawieszonym na szyi, sięga podświadomie do tego samego, bardzo starego wzorca: mogę pozwolić sobie na wszystko, bo i tak mam najsilniejsze geny i zapłodnię cię, dzierlatko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mężczyźni są odważniejsi: nie muszą być "ładni", aby zapłodnić, dlatego wkładają złote buty i noszą zielone krawaty do niebieskich garniturów.

Te stroje to kwintesencja machismo. W przyrodzie bardzo popularne jest zjawisko nakładania przez samce szaty godowej, która niekiedy bardzo drastycznie obniża bezpośrednie szanse na przeżycie. Wystrój mówi: jestem TAKI gość, że nawet dźwigając na łbie 20 kilo poroża czy mając ogon, który wszyscy przydeptują, daję radę śpiewająco. Z jedną ręką przywiązaną za plecami. I teraz facet, który pokazuje się w absurdalnie długich aladynach, w garniturze z krokiem niżej kolan lub z zegarem z kukułką zawieszonym na szyi, sięga podświadomie do tego samego, bardzo starego wzorca: mogę pozwolić sobie na wszystko, bo i tak mam najsilniejsze geny i zapłodnię cię, dzierlatko.
Ma Pan rację, świetnie Pan to ujął.

Strategia klasycznej elegancji wygląda inaczej: właśnie dlatego, że jestem taki dobry, nie muszę brać udziału w tym targowisku próżności. To tak jak w stadzie: młode samce hałasują, starają się zwrócić na siebie uwagę, a prawdziwy samiec alfa siedzi nieruchomo.

Tylko myśli Pan, że dzierlatki się na tym poznają? Miejmy nadzieję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny Depp ma styl, bo jest Johnnym Deppem, nie dlatego, że nosi takie czy inne ubrania. Jeśli ktoś będzie starał się wyglądać jak Johnny Depp, na 99% będzie wyglądał jak marna kopia czyli źle.

Natomiast w garniturze-worze Johnny Depp wygląda okropnie, mimo bycia Johnnym Deppem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strategia klasycznej elegancji wygląda inaczej: właśnie dlatego, że jestem taki dobry, nie muszę brać udziału w tym targowisku próżności. To tak jak w stadzie: młode samce hałasują, starają się zwrócić na siebie uwagę, a prawdziwy samiec alfa siedzi nieruchomo.

+

Tylko myśli Pan, że dzierlatki się na tym poznają? Miejmy nadzieję!

+++

Gdyby to był "fejsbuk" i gdybym miał konto na "fejsbuku" to bym dał Panu "lajka". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strategia klasycznej elegancji wygląda inaczej: właśnie dlatego, że jestem taki dobry, nie muszę brać udziału w tym targowisku próżności. To tak jak w stadzie: młode samce hałasują, starają się zwrócić na siebie uwagę, a prawdziwy samiec alfa siedzi nieruchomo.

+

Tylko myśli Pan, że dzierlatki się na tym poznają? Miejmy nadzieję!

+++

Gdyby to był "fejsbuk" i gdybym miał konto na "fejsbuku" to bym dał Panu "lajka". ;)

W ramach zastępczego "lajka" prosiłbym o wystąpienie do PT Moderatorów o przeniesienie wątku o książce "Gentleman. Mam zasady" do działu "Książki o stylu" lub coś w tym rodzaju. Na tym forum omawiane są liczne książki na różne tematy. Tylko jeden wątek, o "Gentlemanie...", został bezpodstawnie przeniesiony do działu "Ogłoszenia. Rzemieślnicy" i umieszczony wśród ogłoszeń o paście do butów.

Książkę tę można lubić albo nie, nie chodzi o to, tylko o świadectwo poziomu kulturalnego forum, które - moim zdaniem - marnie w takiej sytuacji wygląda.

Opcjonalnie proponuję przeniesienie ogłoszeń o paście do butów do działu "Literatura".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.