Skocz do zawartości

Stylistyczne koszmary - aktorzy, piosenkarze, politycy


Brzydalllo

Rekomendowane odpowiedzi

W nieudanych, starych stylizacjach zawodników NBA czy w tych "potworkach" które funduje nam regularnie partner pani Skrzyneckiej, da się znaleźć pewien wspólny mianownik. Sam patrząc na to mam wrażenie, że dobrze zbudowani i wysocy mężczyźni mają spory problem z dobraniem garniturów pasujących do ich sylwetki. Aż dziw bierze, że tacy panowie zamiast udać się do krawca wkładają na siebie garnitury szyte pod "standardową miarę" i wyglądają tak śmiesznie. 

Tu jeden z moich "faworytów":

http://e5.pudelek.pl.sds.o2.pl/d4e2b6c9f48b5ff5119d0cfe76d5dae9a5b1ee0c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że 99% obywateli po prostu nie wie, ze współcześnie NADAL można uszyć garnitur u krawca. Myślą, że tzw. garniak uzyskuje się z wieszaka w sklepie Armani.

To prawda, pokutuje również przekonanie, że w sklepach znajdzie się garnitur odpowiedni do każdego typu sylwetki podczas gdy w rzeczywistości niemal niemożliwe jest znalezienie w sklepie idealnie dopasowanego garnituru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, pokutuje również przekonanie, że w sklepach znajdzie się garnitur odpowiedni do każdego typu sylwetki podczas gdy w rzeczywistości niemal niemożliwe jest znalezienie w sklepie idealnie dopasowanego garnituru. 

 

Spotkałem się już nieraz ze zdaniem, że każda marynarka uwydatnia to co najlepsze w sylwetce każdego mężczyzny. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 11 months later...

powracając do bardzo ciekawego zdjęcia zawodników NBA: nigdy w NBA nie grałem (a jako młodzian bardzo chciałem), ale jestem na 99% przekonany, że zawodnicy nie kupują garniturów z wieszaka. Z wielu przyczyn:

-większość z nich wykracza ponad wszelkie standardowe miary; średnia wzrostu na zdjęciu oscyluje pewnie gdzieś między 205 i 210 cm, do tego klaty pewnie po 150 cm, rozpiętość ramion sporo większa niż wzrost...

-są zdecydowanie zbyt bogaci i zbytnio lubią się z tym obnosić, żeby po prostu kupować z wieszaka

-kluby mają skoordynowane garnitury, chyba nawet wymieniane co sezon.

 

wniosek z tego taki, że ktoś im te garnitury szyje. Na miarę. Za tęgą kasę. I myśli, że taka długość nogawek jest dobra. Naprawdę nie umiem sobie wyobrazić, jak ktoś przy wzroście 215 cm może kupić sobie z wieszaka za długie spodnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ani aktor, ani piosenkarz, ani polityk - ale trwające właśnie przesłuchania do XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina są ciekawym studium przypadku w kontekście eleganckiego ubioru :)

 

Obecnie mój absolutny faworyt, przy którym mało nie oplułem monitora.

 

 

Swoją szosą, czy jeżeli przesłuchania odbywają się w godzinach porannych to strój wieczorowy również jest faux pas? Strój muzyka bardzo często utożsamia się ze strojem wieczorowym, a smokingi i fraki są standardem - tyle, że większość koncertów odbywa się jednak wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

powracając do bardzo ciekawego zdjęcia zawodników NBA: nigdy w NBA nie grałem (a jako młodzian bardzo chciałem), ale jestem na 99% przekonany, że zawodnicy nie kupują garniturów z wieszaka. Z wielu przyczyn:

-większość z nich wykracza ponad wszelkie standardowe miary; średnia wzrostu na zdjęciu oscyluje pewnie gdzieś między 205 i 210 cm, do tego klaty pewnie po 150 cm, rozpiętość ramion sporo większa niż wzrost...

-są zdecydowanie zbyt bogaci i zbytnio lubią się z tym obnosić, żeby po prostu kupować z wieszaka

-kluby mają skoordynowane garnitury, chyba nawet wymieniane co sezon.

 

wniosek z tego taki, że ktoś im te garnitury szyje. Na miarę. Za tęgą kasę. I myśli, że taka długość nogawek jest dobra. Naprawdę nie umiem sobie wyobrazić, jak ktoś przy wzroście 215 cm może kupić sobie z wieszaka za długie spodnie...

Sledze nba dosc dokladnie od ponad 10lat. Nie slyszalem nigdy zeby kluby mialy skoordynowane. Liga dokladnie precyzuje w co moze sie ubierac zawodnik ktory przyjezdza na mecz/jest z druzyna na lawce (nawet jesli nie gra), ale o skoordynowaniu garniturow pierwsze slysze. Takie zasady sa w klubach pilkarskich gdzie firmy sponsoruja calej druzynie ciuchy i ich ubieraja, ale w nba tak nie ma.

Zgadzam sie ze wszystkim powyzej. Najwyzej zawodnicy wzrostu ok 180-190 sa w stanie cos z wieszaka ubierac. Wiem ze Andre Drummond ubierany jest/ubiera sie przez Suitsupply, ale na pewno nie jest to RTW bo on ma 213cm. Czytalem tez gdzies o krawcu u ktorego Carmelo Anthony zamawia po 20 garniturow za jednym razem..

Jak najbardziej Ci najbogatsi sa coraz bardziej obeznani w kwestii ubioru i stylu. Jest o wiele lepiej niz w wczesnych latach 2000. Wyobrazam sobie ze kiedy robili im troche za dlugie nogawki zeby ich optycznie skrocic? :/ Nie wiem jakie to wrazenie stac obok kogos 210cm wzrostu ale nogi na pewno ma dlugie ;)

Btw w tym roku w czerwcu bede pisal post o stylu podczas Draftu 2015. Tu male porownanie:

post-5525-0-94414700-1431711246_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.