Skocz do zawartości

Skórzana kurtka


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmiar mniej niedostępny to raz, dwa nie zapiąłbym się :) Z nie tak znowu grubym golfem (z Poszetki) mam już na styk. Domyślam się że skóra może się trochę rozejść, ale obawiam się że rozmiar mniej to byłaby kwestia naciągnij szwy plus nadmiernie rozciągnij skórę :D

Szczególnie że chciałbym zmieścić pod nią koszulkę/koszulę i sweter, inaczej za mocno ograniczam jej użytkowanie. Odkąd zgubiłem parę(naście) kilo pogorszyła mi się tolerancja na chłód :D

Tak czy inaczej, zakładam że Waszym zdaniem jest okej. Wiadomo że nie leży jak bespoke, ale nie kosztowała tyle co bespoke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Xune napisał:

Tak czy inaczej, zakładam że Waszym zdaniem jest okej. Wiadomo że nie leży jak bespoke, ale nie kosztowała tyle co bespoke.

Tylko nie wiem czy dopasowanie "OK" wystarczy w kurtce za 1500 PLN. Moim zdaniem słabo ona na Tobie leży w co najmniej kilku miejscach, a jakość zdjęć sprawia, ze trudno ocenić detale. Czy to jest taka super okazja z tą kurtką, że musisz ją mieć ? Może jednak warto zmierzyć kilka innych egzemplarzy w podobnej cenie ? Na zalando widzę 100 dni na zwrot i kilka ciekawych opcji:

https://www.zalando.pl/goosecraft-kurtka-skorzana-black-go222j01h-q11.html

https://www.zalando.pl/allsaints-gibson-biker-kurtka-skorzana-black-a0q22t00h-q11.html  -  Ta firma ma dobre opinie w USA

https://www.zalando.pl/serge-pariente-hipster-kurtka-skorzana-k2922j011-q12.html

https://www.zalando.pl/freaky-nation-kurtka-skorzana-black-1fn22j01s-q11.html

https://www.zalando.pl/minimum-kurtka-skorzana-black-mi422t001-q11.html

https://www.zalando.pl/serge-pariente-rocker-kurtka-skorzana-black-k2922j012-q11.html

 

To tylko takie propozycje na szybko, ale i tak zrobisz jak zechcesz. Po prostu wydajesz gruby szmal na coś co będziesz miał pewnie przez najbliższe 10 lat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@Xune IMO za duża, ale nie przejmuj się. Ostatnio zaryzykowałem i zamówiłem kurtkę top of the top, będąc pewnym wymiarów i była oooogromna w pasie, rękawy były za krótkie, kończyła sie na nerkach. Zwróciłem, dopłacając do przesyłki do Szkocji. Tak więc ile byś nie zapłacił, to dopóki nie jesteś gwiazdą rocka z Californi, to w skórze będziesz wyglądał jak taksówkarz, ożołnierz mafii lub pracownik korpo średniego szczebla, który postanowił kupić ramoneskę:) No Offence- piszę sam do siebie:) 

Po kilku nieudanych próbach z różnymi markami, uważam, że jeśli ma to być ramoneska/cafe racer, to jak najmniejsza i tylko na t-shirt, ewentualnie koszulę. Ze względu na grubość zastosowanej skory, nie ma opcji, żebyś w modelach o kroju dopasowanym wyglądał dobrze w za dużym rozmiarze. Z kolei wersja „obciskowa” wymaga sylwetki Apollo lub kokainisty i bedzie się łamać przez kilka miesięcy. Jeśli chcesz w wersji cieplejszej, to inny fason-bomber a1, half belt, gdzie krój lub skóra pozwoli na lepsze dopasowanie do kilku warstw.

wejdz na forum fedora lounge w tematy o Aeroleather jackets i ocen szczerze, jak wyglądają ci goscie w jednych z najlepszych kurtek świata. 90% to porażka: w garniturach wyglądaliby sto razy lepiej. Ale głód skory jest silny, co sam potwierdzam, ciagle szukając optymalnego modelu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skórze będziesz wyglądał jak taksówkarz, ożołnierz mafii lub pracownik korpo średniego szczebla, który postanowił kupić ramoneskę:)

Nie czytuję forów dla miłośników ramonesek, ale zapewne tam piszą, że w garniturze i krawacie wygląda się jak akwizytor, polityk albo student na obronie, który postanowił w ten sposób przekonać komisję o walorach swojej pracy :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Wuj napisał:

IMO za duża, ale nie przejmuj się.

Odesłałem dziś :D Stwierdziłem że za szerokie rękawy plus czerń to dwa elementy które mi się tak se podobają. Gdyby miała lepiej leżące rękawy lub była w ładnym brązie/burgundzie to bym zostawił. W rozmiar mniejszą bym się nie wcisnął. Pilotka Goosecraft niby leżała lepiej, ale różnice w kolorze skóry były tragiczne, piła wodę jak szalona i kołnierz był tragicznie wymiętoszony i "latający" po odpięciu poliestrowego "futra".

Czekam aż pojawi się coś ciekawego w akceptowalnej cenie. Noble House ma nawet coś ładnego i w budżecie, ale widziałem różne opinie i nie jestem przekonany. Liczę na coś ciekawego na Zalando albo w Massimo. Pewnie, mogę dołożyć do Simmons Bilt czy Aero starczające na 60 lat, ale po co skoro pewnie za 10 już bym się w nią nie mieścił :D Większość kurtek na rynku mi się nie podoba i to znacząco zawęża wybór, a niezbyt byłem w stanie znaleźć opinie o różnych rodzimych producentach kurtek skórzanych na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiłeś, że odesłałeś.

Ja się generalnie zgadzam z Wujem; mam trzy wskazówki dotyczące zakupu skórzanej kurtki typu café racer:

-- absolutnie nie może być za duża, za to może być trochę za mała w klatce (tak żeby ledwo dała się zasunąć), bo się odrobinę rozciągnie i dopasuje do sylwetki, a i tak zasuwa się ją tylko w ostateczności;

-- niestety nie można mieć (zbyt dużego) brzucha, bo skóra go nie wybacza;

-- krytyczne jest dopasowanie w dolnej części pleców, kurtka powinna przylegać (kurtki na motor lub inspirowane motorowymi mają to miejsce odpowiednio wyprofilowane); nadmiar skóry w tym miejscu wygląda fatalnie.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę wracając do tematu, zastanawiam się nad skórzaną kurtką i tym samym krojem. Się urosło trochę od pierwotnego tematu z zamówieniem z Simon Bilt i chciałbym zasięgnąć rady, czy dla kogoś dużego, taki krój byłby odpowiedni: http://www.simmonsbilt.com/vintageclassics/long-rider.html 

Na filmie wydaje się chyba najbardziej pasującym do potrzebnego miejsca na brzuch :) https://www.youtube.com/watch?v=TUSUZEr66V0 (czyt. długa, prosty, nietaliowy krój) 

Do znawców tematu: Czy w ogóle za tę cenę się opłaca? Czy może są lepsze propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lubo69 napisał:


Nie czytuję forów dla miłośników ramonesek, ale zapewne tam piszą, że w garniturze i krawacie wygląda się jak akwizytor, polityk albo student na obronie, który postanowił w ten sposób przekonać komisję o walorach swojej pracy :-)

Dowcip mi sie przypomnial, trochę w temacie: rozmawia kilku kolegów z zespołów blackmetalowych po zakończonych trasach. Jeden mówi: wysiadam z tego Vana po 3 miesiącach w trasie, wchodzę do domu, patrzę na swoją kobitę i... No, który zgadnie, co zrobiłem, temu stawiam flaszkę!

Jeden z kolegów wypala: przelecialeś ją! 

- Brawo, flaszka twoja. Leżymy chwilę, zjaraliśmy szlugi.... i co było dalej?!?

Drugi z kolegów mówi: znowu się bzykaliscie!

- Tak jest! Flaszka twoja. No i tak leżymy w tych kołdrach, piwko strzeliliśmy, krótka drzemka... i co dalej było?!?

Trzeci kolega mówi: no proste- trzeci raz numerek!

Na to metalowiec odpowiada: yyy, no nie, wtedy zdjąłem glany i ramoneskę.

@Caporegime jeśli masz możliwość, przejdź się do Faster Doga koło Placu Konstytucji- mają tam kilka kurtek Simmons Bilt. Ponownie polecam galerie zdjeć na Fedora lounge: chłopaki wrzucają tam setki fotek w kurtkach, są tam głównie dobrze odżywieni Amerykanie, więc jeśli zacząłeś przegrywać walkę z metabolizmem, to tam możesz ocenić, jak się wygląda z dodatkowymi kilogramami w kurtce. 

Uważam, że taka kurtka z grubej skory wręcz uwypukli brzuch- materiał będzie odstawał jak dzwon na brzuchu i sterczał na końcu materiału u doli. Szedłbym raczej w jakieś zamsze, cieńsze skory i modele ze ściągaczem. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Caporegime Ps zdjęcia w Aero leather, model bootlegger, front quarter horse hide. rozmiar 44. Mam 187 cm, 85 kg, 115 cm w klatce i 82 w pasie. Grubość skóry powoduje, że kurtka stoi jak zbroja. Ten model był za krótki (rękawy), za to za duży w klatce i w plecach pod pachami. Duża różnica w klatce do talii powoduje, że musiałbym zamówić bespoke, a i tak nie bedzie pewności, czy bedzie dobrze leżeć ze względu na grubość wlasnie.46D2CC82-47F7-4E04-B8AE-BD04A8AB27D5.thumb.jpeg.f9a2a4c773730c21e665217c128dde68.jpeg

05263DBA-B9AB-45BE-BE9D-4ACD8CEE426E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuj

Masz rację, że oddałeś. Swoją drogą na kogo oni to uszyli ? Mam niemal identyczne wymiary jak Ty i widać od pierwszej sekundy, że po pierwsze kurtka jest za krótka, a po drugie olbrzymia w klatce co widać zwłaszcza od tyłu. 

Może po prostu kroje z dawnych lat nie przystają do dzisiejszej estetyki i proporcji ?

 

Odnośnie powyższych rozważań o kurtkach skórzanych i ich dopasowaniu to zgadzam się ze wszystkim z kilkoma dodatkowymi punktami:

1) Ramoneska zapina się jak dwurzędówka (na przodzie zbierają się dwie warstwy materiału) i (nie)pasuje na ten sam typ figury co dwurzędówka. Ja naprawdę nie mam brzucha, może z 4 kg nadwagi od idealnej figury z moim wzrostem i od razu widzę, że jak zapnę ramoneskę to mi uwypukla brzuch. Zaznaczone na zdjęciu jest miejsce gdzie skóra ma podwójną grubość, dodać do tego tłuszczyk po zimie i gotowe ;) 

InkedAG_LI.jpg.00f450f78a929f4a08d2eb2a9700bd39.jpg

 

2) Czasem naprawdę trudno znaleźć idealny rozmiar. Z powyższej kurtki mam L, mierzyłem M i nie mogłem się dopiąć w klatce co skłoniło mnie do większego rozmiaru. Nie chciałem wydawać sporej kasy na coś co nie będzie w pełni funkcjonalne. MOŻE by się rozciągnęło i MOŻE by była idealnie dopasowana po czasie, ale nie chciałem ryzykować ponad 1000 zł, żeby się o tym przekonać. Mój błąd ? Być może.

3) Jako opcję pośrednią i w pewnym sensie godzącą obie koncepcje można przy odpowiedniej kasie kupić po prostu dwie kurtki skórzane. Ja mam jedną skórę Levis'a z linii Blue star, którą kupiłem jeszcze jako kawaler (7 lat i 15 kilo temu). Kiedyś dopinałem się w niej z bluzą pod spodem, dziś tylko rozpięta, ale jest tak dopasowana w ramionach i na długość, że robi robotę takiej typowej kurtki na t-shirt (po prostu w zapiętej wyglądam jak kiełbasa ;) ale to tajemnica)

4) Zasada tak naprawdę nr 1 - nie spieszyć się z zakupem i nie bać się oddać tego co nie pasuje, a co uważamy za super okazję i co skłania nas do zatrzymania kurtki. Nie mam w swojej garderobie starszego przedmiotu niż moja skóra, więc jeśli wybierzemy źle to tę porażkę będziemy widzieć w szafie niemal codziennie :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
44 minuty temu, lyzwad napisał:

Panowie, mam do kupienia kurtkę Lagerfeld za 800zl. Warto? Dobrze leży, podszewka poliester... czy marka jest znana lub ktoś miał okazje ja zbadać? Nie mam doświadczenia ze skórzanymi kurtkami :) 

Jaka skóra ? Jaki krój ? Nowa ? Może masz jakieś zdjęcia ? :)

Marką bym się strasznie nie sugerował, raczej gdzie konkretna sztuka została wyprodukowana. Podejrzewam, że wielu designerów zleca szycie skór we Włoszech itp. Bardziej by to do mnie przemawiało niż Made in China, ale to tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybki odzew! W tym wypadku może to mieć znaczenie :) Przesyłam zdjęcia. Kurtka jest made in India (nie wiem czy to lepiej niż made in China), długość moim zdaniem ok, z przodu chyba spoko, teraz jak zrobiłem zdjęcia to mam duże wątpliwości co do tyłu. Ale mimo wszystko pokazuję. Zdjęcia tyłu robione przy zasuniętej kurtce.

 

IMG_1491.JPG

IMG_1492.JPG

IMG_1494.JPG

IMG_1495.JPG

IMG_1496.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lyzwad to tylko moje zdanie, ale ja bym odpuścił. Ona jest już opięta w barkach, a poniżej zbyt dużo luzu. 

Po drugie, to już sprawa indywidualnych preferencji, ale styl cafe racer jest wg mnie nudny, nie podkreśla w żaden sposób sylwetki. Ramoneski, bomberki czy kurtko-marynarki skórzane mają więcej cech charakterystycznych, a jednocześnie też są ponadczasowe.

Na zdjęciu ja w zapiętej kurtce w moim rozmiarze:

s-l400.jpg.a5b41d09ec5ecd9d6e63c7daf811430d.jpg

 

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lyzwad napisał:

Dziękuję za szybki odzew! W tym wypadku może to mieć znaczenie :) Przesyłam zdjęcia. Kurtka jest made in India (nie wiem czy to lepiej niż made in China), długość moim zdaniem ok, z przodu chyba spoko, teraz jak zrobiłem zdjęcia to mam duże wątpliwości co do tyłu. Ale mimo wszystko pokazuję. Zdjęcia tyłu robione przy zasuniętej kurtce.

 

 

Leży źle, za szeroka na górze i za wąska na dole. Ja bym odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rumcajs43 napisał:

Na ostatnich zdjęciach jest zapięta? Faktycznie wygląda jakby w klacie brakowało - z drugiej strony wygiąłeś się do foty, a kurtka do końca nie zapięta. Na długość jest ok. Kiedy kupiłeś i w jakim TKmax?

Dzięki za odpowiedzi. Odpuściłem. Do kupienia jest w TK Maxx w Krakowie - w Bonarce rozmiary M i L, a rozmiar S jest w M1. Cena dobra, w porównaniu do wyjściowej (ok. 2,5k). 

@Kamil1987 A mnie właśnie cafe racer urzeka w swojej prostocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, lyzwad napisał:


@Kamil1987 A mnie właśnie cafe racer urzeka w swojej prostocie :)

W sumie to źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że cafe racer bez żadnych udziwnień i w cienkiej czarnej skórze musi leżeć idealnie bo nic innego nie zwraca uwagi. Obczaj ten filmik, gościu ma dwie świetne cafe racerki, ale czarna jest w miękkiej i grubszej skórze jagnięcej, a brązowa jest niby prosta ale sam kolor powala. Ja chyba bym szukał w tym kierunku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.