Skocz do zawartości

Skórzana kurtka


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, swordfishtrombone napisał:

Swoją drogą, @Hush , bardzo fajna kurtka. Jest już uzbrojona w ochraniacze na tym zdjęciu?

To jest ta kurtka:

http://sklep.bemotor.pl/odziez-skorzana-spyke/2342-kurtka-tenacy-man.html#center_column

tu są też lepsze zdjęcia. Tak, na moim zdjęciu kurtka miała ochraniacze (barki, łokcie), są one schowane w wew kieszeniach - można z łatwością wyjąć i wtedy wygląda  zupełnie cywilnie. Ta firma to wys. półka. Bardzo fajna, miękka, lekka skóra, daje radę w upały, ponoć również bardzo wytrzymała (tego, mam nadzieję nie będę musiał sprawdzać). Do kurtek motocyklowych dodawane są też podpinki na chłody.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jaka to skóra? Nie znalazłem tej informacji na stronie, może źle szukałem.

Wygląda na to, że moja kolejna kurtka będzie z polskiego sklepu motorowego. Za swoją "cywilną" zapłaciłem więcej, a wątpię, żeby była lepsza (pod jakimkolwiek względem).

Aż szkoda, że nie mam motoru. Ani prawa jazdy na motor. Ani nie wiem, gdzie jest moje prawo jazdy na samochód :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, swordfishtrombone napisał:

Wiesz, jaka to skóra? Nie znalazłem tej informacji na stronie, może źle szukałem.

Wygląda na to, że moja kolejna kurtka będzie z polskiego sklepu motorowego. Za swoją "cywilną" zapłaciłem więcej, a wątpię, żeby była lepsza (pod jakimkolwiek względem).

Aż szkoda, że nie mam motoru. Ani prawa jazdy na motor. Ani nie wiem, gdzie jest moje prawo jazdy na samochód :D

Na stronie nie ma opisu skóry. Jeśli pytasz skąd pochodzi skóra etc. to nie mam pojęcia. Opisałem wrażenia organoleptyczne i z użytkowania, w porównaniu, z kurtkami używanymi wcześniej :) Mogę tylko dodać, że skóra jest trochę "groszkowa", podczas gdy skóry motocyklowe są raczej gładkie, a te tańsze dodatkowo dość sztywne. Skóra dobrze przyjmuje kosmetyki - krem do czyszczenia Famaco i tłuszcz Saphir. Ta kurtka nie ma też wszytego pasa nerkowego, co akurat dla Ciebie stanowi chyba zaletę bo nie zamierzasz w niej jeździć :) a w "cywilnej" kurtce wyglądałby dość dziwnie.

Spyke to włoski, uznany producent - naprawdę wysoka jakość. Jeśli chcesz, mogę wysłać Ci dodatkowe zdjęcia (zbliżenia itp.) ale w przyszłym tyg bo oddałem ją do drobnej przeróbki podszewki. 

Nawiasem - rynek francuski jest znacznie lepiej rozwinięty w branży motocyklowej, więc wybór powinien być większy a ceny niższe :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Kołnierz ją szpeci. W ogóle kołnierze na ogół szpecą kurtki skórzane - chyba, że są futrzane.

Nie jestem przekonany, czy taki "winylowy" połysk charakterystyczny dla cordovanu fajnie wygląda na kurtce. Już przy butach niektórzy mówią, że wyglądają jak syntetyk, a nie jak skórzane buty, a co dopiero przy kurtce. Chociaż pewnie jak się "złamie" - pewnie po tym jak pójdzie się w niej poleżeć na plaży i popływać w oceanie - na pewno będzie wyglądała świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tyż z kunia.
Generalnie mając kurtkę za 6K chyba nie przejmowałbym się, że wnioskując po połysku ktoś uzna, że to poliester z nowej kolekcji F&F made by Tesco. Wręcz w okolicy w której mieszkam wolałbym taki scenariusz niż kurtkę która wygląda na 6K.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ideał ... prawie. Gdyby to była wierna kopia, w skali 1:1 kurtek pilotów LWf z okresu IIWW to bym stwierdził, że ideał idealny

Wspomniane kurtki w oryginale też były szyte ze skóry końskiej (front quarter)

 

Tutaj też konina... Sporo tańsza

 

http://m.ebay.de/itm/Pilotenjacke-PFERDELEDER-JACKE-Fliegerjacke-WK2-BF-109-Leder-braun-S-M-L-XL-XXL-/302233251880?nav=SEARCH

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wkleić - przepiękna kurtka wykonana przez Simmons Bilt dla Barboura, będąca de facto skórzaną wersją klasycznej A7 Biker Jacket. Oxblood Horween Steerhide. Po prostu marzenie...

 

barbour.jpg

I nawet mój rozmiar. Tylko ta cena..

http://www.ebay.co.uk/itm/Barbour-X-Triumph-Horween-Leather-Motorcycle-jacket-Sz-M-New-With-Tags-/332155445744?hash=item4d5601e1f0:g:ekwAAOSwSlBYyZW-

  • Oceniam pozytywnie 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
14 godzin temu, MWojtylak napisał:

Panowie, czy podejmował się ktoś skracania rękawów w kurtce skórzanej od góry? Czy taki zabieg jest w ogóle opłacalny i jak tak to gdzie (w Warszawie) najlepiej go wykonać?

Ja walczyłem ze swoją skórą na Koszykowej 1 http://www.biznesfinder.pl/warszawa-liwinski-marek-uslugi-kusnierskie-i-przerobki-futer-1605718.html

Wyjęcie ocieplenia i zmiana podszewki. Nie było dramatu - Pan mi z powrotem wszył kieszeń i oryginalne metki. Pytałem o powiększenie w plecach - powiedział, że nie ma szans, bo zostaną widoczne ślady pierwotnego szycia i przejaśnienia. O skracanie rękawów nie pytałem.

Spróbuj tam, chyba że poczekasz, aż Skalpel albo Eye-lip zdobędą kolejnego perka w sztuce obróbki skóry:)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wuj napisał:

chyba że poczekasz, aż Skalpel albo Eye-lip zdobędą kolejnego perka w sztuce obróbki skóry:)

Darka kiedyś pytałem, czy nie uszyłby kurtki; spojrzał na mnie, jakbym Mu chciał zlecić taksydermię baribala:? Może od tego czasu złagodniał (Darek, nie baribal).

:-)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 20.10.2016 o 21:54, swordfishtrombone napisał:

Dzięki za info.

W takim razie zachodzę w głowę, czemu Wolverine'owi takie długie rękawy zrobili (kurtka chyba szyta na miarę...?)

Trochę odkopuję mamuta komentując ten wpis, ale postanowiłem go wykorzystać.

Przecież to kurtka skórzana, na motocykl. Ona musi mieć dłuższe rękawy. Względy praktyczne poznał każdy, kto jeździ - szczególnie na chopper'ach - a kto nie jeździ, musi brać to za nieodłączną cześć stylu. 

Skorzana kurtka z rękawami odsłaniającymi rękaw koszuli, to jak marynarka ledwo zakrywająca pasek od spodni ;) 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jeżdżę, ale noszę kurtki skórzane i sam doszedłem do takich wniosków. Natomiast tutaj inni koledzy jeżdżący mnie przekonywali, że do osłaniania nadgarstka podczas jazdy służy rękawica (jeszcze raz powiem - nie mam o tym najmniejszego pojęcia) -- podobno są długie i nawet czasami dają możliwość spięcia z kurtką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.