Skocz do zawartości

Skórzana kurtka


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 1.05.2017 o 20:20, swordfishtrombone napisał:

Ja nie jeżdżę, ale noszę kurtki skórzane i sam doszedłem do takich wniosków. Natomiast tutaj inni koledzy jeżdżący mnie przekonywali, że do osłaniania nadgarstka podczas jazdy służy rękawica (jeszcze raz powiem - nie mam o tym najmniejszego pojęcia) -- podobno są długie i nawet czasami dają możliwość spięcia z kurtką.

Co prawda nie skórzana, ale klasyczna kurtka motocyklowa Barboura również na długie, wąskie rękaw. Długie dlatego, bo jest przeznaczona do jazdy motorem (a więc w innej niż stojąca pozycji ciała), a wąskie, aby można je było włożyć w rękawicę.

 

IMO krótkie, "marynarkowe" rękawy  to 100 % fashion i nie mają związku z pierwotnym, użytkowym zastosowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Moje kurtki łącznie kosztowały około 20GBP i pochodzą z rąk zaprzyjaźnionego dostawcy ubrań używanych, vel ubrań z historią :-D Ciężko o lepszy deal. Kurtki są dość ciężkie, ale na grzbiecie raczej takiej wagi nie da się odczuć, przynajmniej ja nigdy nie odczuwałem. Z ich powodu zima nie straszna, wręcz nie mogę się doczekać. Arsenał czeka ;)  Jutro lub pojutrze wrzucę zdjęcia na sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja jakiś czas temu używałem środka do renowacji (barwiącego) ze znanego na forum sklepu i po początkowym zachwycie muszę z przykrością stwierdzić, że w przypadku przetarć na swojej kurtce będę musiał użyć jednak mocniejszego środka ze znanego na forum sklepu i dokonać aktu koloryzacji na stałe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Monkiusz napisał:

Ja jakiś czas temu używałem środka do renowacji (barwiącego) ze znanego na forum sklepu i po początkowym zachwycie muszę z przykrością stwierdzić, że w przypadku przetarć na swojej kurtce będę musiał użyć jednak mocniejszego środka ze znanego na forum sklepu i dokonać aktu koloryzacji na stałe. 

Ale po co chcesz to usuwać!? Tzn. przetarcia to cały urok skóry. Użyj po prostu jakiegoś renowatora bezbarwnego, żeby skóra odzyskała blask, jednocześnie zostawiając rysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
38 minut temu, Xune napisał:

Panowie, czy taki wygląd skóry na jednym z ramion to jakaś gorsza skóra? Tak wygląda front, a tak drugie ramię. Z uwagi na rozmiar zdjęć wrzucam jako linki.

Mam (na ten moment ;) ) dwie kurtki ze skory jagnięcej (bo domyślam się, ze ta z linku jest z jagnięciny ? ) I jedna, którą nosiłem zaledwie kilka razy pogniotła się w taki sposób jak na pierwszym zdjęciu. Uważam to za absolutnie normalne, bo skora jagnięca ma zupełnie inna fakturę i gęstość niż np kozia czy bydlęca. Z drugiej strony jeśli stało się to na jednym ramieniu to znaczy, ze rękawy nie były wycięte z symetrycznych kawałków skory i włókna biegną w innym kierunku - to już trochę może psuć estetykę.

Trochę nie podoba mi się za to ten front. Sporo ma takich liniowych zagnieceń. Co to za kurtka w ogóle ? Gdzie ja zrobiono ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schott NYC, więc nie jest to ten legendarny made in USA. Zagniecenia mogą też wynikać z tego jak leży na stoliku :D Myślę że zrobię jakieś zdjęcia na sobie i poproszę forumowiczów o podpowiedź jak leży - wtedy powinno być lepiej widać co i jak.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć. Na razie dysponuję tylko smartfonem, światło też marne, ale myślę że coś tam widać. Od razu prośba o poradę - jak to leży? Z moich odczuć - w golfie mam właściwie dopasowanie idealne w klatce żeby było wygodnie - cokolwiek mniejszego w obwodzie i by przyduszało. Tak jest w porządku. W koszuli mam drobny zapas. Golf został świeżo założony i poprawiony żeby leżał tak nisko jak tylko można - w ciągu dnia niepoprawiany trochę się podciąga w górę więc by mnie wystawał. Rękawy są niestety za szerokie i odrobinę za długie, natomiast spodziewam się że w trakcie noszenia rękawy same powędrują odrobinę w górę od załamań skóry. Zwęzić pewnie by się dało, tylko tu nie będzie odwrotu, więc wątpię żebym się zdecydował. Na zdjęciu z koszulą pasek nie wystaje, a mam spodnie z jeszcze wyższym stanem - więc to nie powinno być problemem.


Gorzej z plecami. Raz że lordoza, dwa że kurtka ma paski do ściągania na najciaśniejszym ustawieniu - sądziłem że tak będzie wyglądać lepiej, teraz mi się wydaje że gdyby je poluzować to tył mógłby pójść niżej i część zagięć rozprostować. Część.

https://imgur.com/a/57798

Jesteście w stanie wydać jakieś osądy na podstawie powyższego czy robić więcej zdjęć w weekend? :D Zamówione z Zalando, więc mam pod dostatkiem czasu na przemyślenie czy chcę ją zachować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xune ja bym chyba próbował rozmiar niżej, pod warunkiem, ze nie chcesz pod nią zakładać Bóg wie jak grubego swetra. Po pierwsze rękawy trochę przydługie i zbyt pojemne. Po drugie tył kurtki jest za nisko. Ten szerszy pas skory to ochraniacz na nerki, a nie na pośladki ;) 
Sam miałem podobny dylemat i wybrałem tak jak Ty, odrobinę większy rozmiar i możliwość zapięcia pod spodem grubszego swetra kosztem idealnego dopasowania, ale trochę żałuję, że nie poszedłem w obciślejszy krój tak jak w tej nowej co widziałeś w wątku o Tk Maxx. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagięciami w przypadku skóry naturalnej bym się absolutnie nie przejmował. W szczególności jeśli mowa o kurtce moto/ramonesce. To kurtka w której IMO nadnaturalnie „idealny” materiał wyglada źle, co innego w fasonie przykładowo cafe racer gdzie już można pokusić się o naprawdę gładkie materiały. Niepotrzebnie zaprzątasz sobie głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.