Skocz do zawartości

Skórzana kurtka


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Velahrn napisał:

A mi się wydaje, ze biker jacket powinna być krótka, ta jest za długa.

Zobacz jak krótka jest taka kurtka od Simmons Bilt, jednego z najlepszych producentów na świecie - http://www.simmonsbilt.com/vintageclassics/bike.html

 

14 godzin temu, Awopiotr napisał:

Ale ona faktycznie jest za długa! Z przodu pasek masz na wysokości pęcherza co wygląda dziwnie. Z tyłu długość to prawie marynarka! Dziwne proporcje jak na ramoneskę! Porównaj oryginał! Co prawda w późniejszych latach kurtka została nieco wydłużona lecz u Ciebie nie wygląda to zgrabnie. 

Screenshot_20200930_225729.jpg

Velahm i Awopiotr mają rację, JA na twoim miejscu bym odpuścił.

Bez urazy ale tak nie wygląda "rockendrolowiec" tylko jego babcia co pożyczyła kurtkę od wnusia ico by nie zmarzły jej nerki, a rajtki podciągnęła pod szyję (dla zdrowotności.

nie szukając "zabijających linków"   powinna wyglądać np. o tak:

https://www.bikermarket.pl/sklep/kurtki-motocyklowe/kurtki-skorzane/meskie-kurtki-skorzane/kurtka-skorzana-meska-ramoneska-wiazana-po-bokach-30004/

a na zgrabnej Pani o tak:

https://varlesca.pl/pl/ubrania/okryciawierzchnie/kurtka-valentino-black-eko-ramoneska.html

no może u Pani nie jest klasyczna , ale ostra

Ja niestety też gdy chciałem kupić "skórę" to miałem tak jak Ty i  teraz tylko patrzę z zazdrością na zdjęcie kurtki lubo69. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dida1007 odpuść tę kurtkę, jeśli chcesz się przejmować opiniami innych. Nie ma w tym żadnego rokendrola, posłuchasz rady kolegi żeby ją sobie zostawić, i będziesz się przejmował czy aby nie za długa.

Dla takiego charakteru kurtki musisz mieć cohones i wylane na wszystko i wszystkich. Za długa, za krótka, doesn't matter. Ta skóra ma być jedynie okryciem Twojej pewności siebie.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurtka skórzana jest chyba najbardziej niewybaczającym strojem, jaki istnieje. Mówiąc wprost - musisz być przystojny i dobrze zbudowany, żeby ją nosić. Jeśli wyglądasz jak młody Marlon Brando, i założysz takie ciuchy, to dziewczyny na Twój widok będą ściągały majtki przez głowę. Jeśli jednak jesteś łysiejącym panem z brzuszkiem, to będziesz wyglądał jak uciekinier z berlińskiej Love Parade. Zresztą subkultura gejowska zaadaptowała strój Brando z the Wild One jako swoisty uniform...

  • Like 7
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pablocito napisał:

Kurtka z czasów studenckich.

Ja bym zostawił. Dobrze leży, do muzyka pasuje i jeszcze wartość sentymentalną ma. Na piwo z kolegami można w niej wyjść, a jak w pijaństwie zapomnisz albo utracisz w walce, to zwyczajnie uznasz, że może jednak żona miała rację.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
4 minuty temu, JakubAnderwald napisał:

Miałbym ochotę na brązową kurtkę zamszową. Czy to w ogóle dobry pomysł do smart casualu? 

Gdzie w Polsce znaleźć takie kurtki żeby móc przymierzyć i je zobaczyć na żywo?

Sporo fajnych modeli ma co roku Massimo Dutti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem od kilku lat ładnej, brązowej, zamszowe kurtki, ale niestety bez efektów. Patrzyłem na kurtki do ok. 1500, ale droższej też żadnej nie znalazłem. Poddałem się i kupiłem zwykłą licową, właśnie w Massimo. Daj koniecznie znać, jeśli coś Ci się uda znaleźć. 

 

Sprawdziłem właśnie stronę massimo i widzę że los ze mnie zażartował - mają brązowy zamsz w ofercie ;) całe szczęście, że krój nie taki jak chciałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mówiłem o tej. Chyba powoli wiosenna kolekcja im wchodzi.

Ostatecznie wylądowałem z pilotką/bomberką z futrzanym kołnierzem, ale widzę że już zniknęła. Na pewno Massimo miało kiedyś zamszową kurtkę tego typu (raczej zimową), więc jest szansa, że kiedyś to powtórzą.

Nieznalezionym ideałem za to była taka w sumie safari jacket, tylko z brązowego zamszu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Poproszę o poradę w dość nietypowej sprawie. W szafie nieotwieranej przez 20 lat, gdy opuściłem dom, znalazłem kupioną przeze mnie kurtkę ze skóry. Jest to skóra naturalna w kolorze brązu, trochę kiedyś używana. Przez pobyt w szafie nabrała typowego staroszafianego zapachu. Wietrzenie na dużym wietrze nie pomogło. Chcę kurtkę dogłębnie zdezynfekować i usunąć zapach. Niektórzy podobno piorą kurtki w wodzie z mydłem w celu odkażenia, inni przecierają od wewnątrz spirytusem. Co polecacie? Dodam, że kurtka jest bez podszewki i mam dostęp do mizdry. Wolę nie oddawać do pralni po tym jak znajoma grupa rekonstrukcyjna była zawiedziona takimi usługami względem ich płaszczy skórzanych z okresu II wojny św. Bardziej chcę usunąć zapach i to czym mogła wcześniej skóra nasiąknąć (pasty i środki do skór) niż odkażać ze względu na wirusy.

Wersja z praniem w mydle, a potem suszenie na świezym powietrzu i nakremowanie środkami do pielęgnacji najbardziej do mnie przemawia. Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Koledzy, czy z tej mąki będzie chleb ? 🙂. Nie znam się zupełnie na skórzanych kurtkach. Taka mi wpadła w ręce po "postlokdałnowej" wizycie w "tikeju". Nigdy mnie nie ciągnęło do skór, ale mam sentyment do jeansowych kurtek z lat 80-tych. Ta ma taki fason mojego nieodżałowanego pewexowskiego Levisa z kożuszkiem na kołnierzu. Poza tym ta koniakowa barwa przypadła mi do gustu. Żaden cymes- Milstone z jagnięciny z bawełnianą podszewką (kożuszek można odpiąć, ale fajny jest 🙂), ale robi dobre jakościowo wrażenie. Nawet do pięt nie dorasta jednej ze zjawiskowych kurtek kol. @lubo69, ale jakoś tak dobrze się w niej czuję. Dopasowanie mimo jakichś 3 kg popandemicznej nadwagi jest chyba o.k. Zostawić, czy posłuchać żony (ona generalnie nie lubi takiego "skórzanego" sznytu)  i oddać 😉

1.thumb.jpg.0f673f3052091713c4a08dea85117daa.jpg2.thumb.jpg.d42f7f293c85e0af3a0f390e470bb2a0.jpg3.thumb.jpg.9faf2e28f4dda8cf7b561d8276357c00.jpg5.thumb.jpg.024a66a05959477089a6af7edb3d63d0.jpg5b.thumb.jpg.669dcea25ec26f3020a4acfc1df5a583.jpg4.thumb.jpg.7ed7955e4a128da9b9cf2cb6c4292061.jpg6.thumb.jpg.a86363714ff84f9fa7e5bd497611081e.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.