Skocz do zawartości

Skórzana kurtka


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...

SB model G1. Przy okazji prośba o ocenę przez Kolegów jej długości; wiem że bikkery mają być krótkie, ale to jest bomberka, więc... Mogę jeszcze oddać, jest z wieszaka. Skóra, to konina, więc nie rozciągnie się. Kurtka dobrze opina, ale nie uwiera, rozmiar 40, większy byłby już za szeroki, szczególnie z tyłu. 

miara 2.jpg

miara.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gocławianin napisał:

SB model G1. Przy okazji prośba o ocenę przez Kolegów jej długości; wiem że bikkery mają być krótkie, ale to jest bomberka, więc... Mogę jeszcze oddać, jest z wieszaka. Skóra, to konina, więc nie rozciągnie się. Kurtka dobrze opina, ale nie uwiera, rozmiar 40, większy byłby już za szeroki, szczególnie z tyłu. 

miara 2.jpg

miara.jpg

Wszystkie kurtki były kiedyś krótkie, a to jest autentyczny fit z lat '30 (Twoja kurtka to zapewne A-2 jacket w wersji z futrzanym kołnierzem?). Moim zdaniem wygląda bardzo dobrze, zresztą popatrz na to

Bud_Tordoff_with_ground_crew_in_front_of

ta nawet jest trochę krótsza.

Niemniej jednak, wydałeś na te kurtkę zapewne 3-4 tysiaki , i to tobie ma się podobać. jak chcesz o 3 cm dłuższą, bo w takiej krótszej się źle czujesz, to zamów sobie 3 cm dłuższą :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mosze napisał:

Nie jestem pewien, czy ściągacz nie powinien być na wysokości pasa (czyli w miejscu paska w spodniach).

Tyle, że u @Gocławianin pasek w spodniach wcale nie jest w pasie... tylko sporo poniżej. Pas w pasie, czyli w miejscu, które anatomicznie nazywa się talią, masz np. tutaj

800px-Service_Dress,_Captain_Noel_Farrow

We współczesnych spodniach o niskim stanie,  np. w 99 % dżinsów dostępnych w sklepach, nosisz pasek na wysokości bioder.

Jeśli @Gocławianin założyłby spodnie uszyte wg kroju z epoki, kiedy powstała kurtka A-2 (czyli lat '30), to miałby dokładnie tak jak napisałeś, ściągacz na wysokości paska od spodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mosze napisał:

Nie, dobrze napisałem, wg mnie kurtka ze ściągaczem w talii będzie za krótka, chodzi o pas w spodniach z niskim/normalnym stanem.

Ta kurtka od SB ma ściągacz kończący się nieco poniżej anatomicznej talii. Ponownie, zakładając, że autor pytania miałby poprawne dla epoki spodnie, wszystko grało by perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Velahrn napisał:

(Twoja kurtka to zapewne A-2 jacket w wersji z futrzanym kołnierzem?)

Tak, w dużym uproszczeniu. G-1 używały inne rodzaje sił zbrojnych, ale wzór to A-2.

2 godziny temu, Velahrn napisał:

Niemniej jednak, wydałeś na te kurtkę zapewne 3-4 tysiaki , i to tobie ma się podobać. jak chcesz o 3 cm dłuższą, bo w takiej krótszej się źle czujesz, to zamów sobie 3 cm dłuższą :)

Za te 3 cm (tyle nie chcę) w wersji MTO kupiłbym drugą taką samą kurtkę :) Na MTM też się nie zdecyduje, podróżować po Szkocji z powodu kurtki po prostu mi się nie chce.

2 godziny temu, mosze napisał:

Nie jestem pewien, czy ściągacz nie powinien być na wysokości pasa (czyli w miejscu paska w spodniach).

Właśnie o to mi chodziło.

10 minut temu, Velahrn napisał:

Tyle, że u @Gocławianin pasek w spodniach wcale nie jest w pasie... tylko sporo poniżej. 

Też prawda, dlatego oprócz dżinsów przymierzałem tą kurtkę z chinosami (te pierwsze nawet ze „średnim” stanem są za nisko). Efekt z chinosami jest zadowalający. Mam jeszcze czas do namysłu. Support SB twierdzi, że ta kurtka taka ma być.

d27cfb07-0298-44d0-a5d6-aa5cb32320be.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym zdjęcie z dobrej perspektywy, a następnie w programie graficznym poeksperymentował z wydłużaniem kurtki. Bo tutaj chodzi o proporcje sylwetki. Jeśli uznasz, że w obecnej kurtce są ok, no to ok. Jeśli po korekcie stwierdzisz, że Ci się znacznie bardziej podoba, to bym zrezygnował. Mam parę sztuk świetniej jakościowo odzieży, w której mi coś nie gra - efekt jest taki, że ich nie używam.

Na ostatnim zdjęciu wygląda to ok, na poprzednim - źle. Może to kwestia spodni, ale zdjęcia przekłamują perspektywę, trzeba je odpowiednio robić.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No offence ale w tej kurtce wyglądasz bardziej jak "Mirek taksówkarz" (60%) niż pilot samolotu (40%). Też długo chorowałem na podobną "skórę", ale niestety w każdej mierzonej sztuce wychodził mi look taksówkarza lub starego dziada udającego młodego rockowca. 

Niestety imho do skóry trzeba mieć dobre proporcje czyli szerokie barki i brak brzucha.

Może to być też wina zdjęć robionych lekko z dołu co uwydatnia brzuch. Zrób zdjęcie z wypiętą klatą i może się okazać, że wyglądasz jednak dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już chłopu spokój, to nie sesja dla Vogue. Kupił co chciał, czyli odzież rekonstrukcyjną (bez sarkazmu). Te kurtki tak wyglądają, nabywcy się podoba, to OK, rozmiar jest moim zdaniem właściwy. Nie widziałem nigdy taksówkarza o takim wyglądzie, ale ja jeżdżę tylko Rydwanami Miasta (autentyczna nazwa firmy taxi z Łodzi).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lubo69 napisał:

Dajcie już chłopu spokój, to nie sesja dla Vogue. Kupił co chciał, czyli odzież rekonstrukcyjną (bez sarkazmu). Te kurtki tak wyglądają, nabywcy się podoba, to OK, rozmiar jest moim zdaniem właściwy. Nie widziałem nigdy taksówkarza o takim wyglądzie, ale ja jeżdżę tylko Rydwanami Miasta (autentyczna nazwa firmy taxi z Łodzi).

To nie jest odzież rekonstrukcyjna. Wbrew pozorom, krój tej kurtki się prawie nie zmienił przez 80 lat i nadal stanowi ona część mainstreamowej mody męskiej. Po prostu problem jest taki, że spodnie mocno poszły w dół. Pozwól, je wyjaśnię obrazkami:

korean.jpg

Tutaj mamy grupkę azjatyckich dżentelmenów w kurtkach o klasycznym kroju (czyli jak byście to powiedzieli - krótkich) i spodniach z wysokim stanem. Wyglądają rewelacyjnie.

jak nie wygladac.jpg

Tutaj zaś jest model ubrany jest w kurtkę kowbojską o autentycznym kroju z lat '50 i współczesne spodnie z niskim stanem, a do tego wypuszczony t-shirt. Wygląda to fatalnie i ma zaburzone proporcje.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debs z SB twierdzi, że jest spora rzesza ich klientów, którzy wolą taki krój kurtki na początku, bo nieco później jak skóra się złamie długość będzie odrobinę lepsza (tu pytanie do posiadaczy tych kurtek: czy rzeczywiście tak jest? Moja jest wykonana z japońskiej koniny, domyślam się, że ze skórami np. CXL od Horween może być inaczej).

Jeszcze raz bardzo dziękuję za oceny i rady. Przepraszam za jakość zdjęć. Kurtka zostaje ze mną.

Ps. Zdjęcia po 2 dniach na wieszaku i ok. godz. noszenia/przymierzania; spodnie te same.

 

image.jpeg

Zdjęcie WhatsApp 2023-09-13 o 09.38.09.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gocławianin napisał:

Debs z SB twierdzi, że jest spora rzesza ich klientów, którzy wolą taki krój kurtki na początku, bo nieco później jak skóra się złamie długość będzie odrobinę lepsza (tu pytanie do posiadaczy tych kurtek: czy rzeczywiście tak jest? Moja jest wykonana z japońskiej koniny, domyślam się, że ze skórami np. CXL od Horween może być inaczej).

Jeszcze raz bardzo dziękuję za oceny i rady. Przepraszam za jakość zdjęć. Kurtka zostaje ze mną.

Ps. Zdjęcia po 2 dniach na wieszaku i ok. godz. noszenia/przymierzania; spodnie te same.

 

image.jpeg

Zdjęcie WhatsApp 2023-09-13 o 09.38.09.jpg

Ja uważam, że wyglądasz bardzo dobrze!

Ten strój w ogóle ni przypomina uniformu taksówkarza z lat '90. Tzw. złotówy nosiły wtedy kurtki skórzane, konieczne czarne, i koniecznie za duże we wszystkich wymiarach.

Porównywanie stroju Mirka z Warszawskiej w Radomiu do pięknej, dopasowanej bomberki od Simmons Bilt jest naprawdę niesmaczne i nietrafione..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety fakty są takie, że 95% populacji wygląda źle w kurtkach skórzanych. Druga sprawa, że te pozostałe 5% nie nosi "odzieży rekonstrukcyjnej" tylko modowe odpowiedniki z miękkiej i lepiej przykładającej się do sylwetki skóry. Ja też czasami jeszcze walczę, ale nie oszukuję się, że wyglądam w tym dobrze 😏.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DeanM napisał:

Niestety fakty są takie, że 95% populacji wygląda źle w kurtkach skórzanych. Druga sprawa, że te pozostałe 5% nie nosi "odzieży rekonstrukcyjnej" tylko modowe odpowiedniki z miękkiej i lepiej przykładającej się do sylwetki skóry. Ja też czasami jeszcze walczę, ale nie oszukuję się, że wyglądam w tym dobrze 😏.

Z pierwszą częścią się zgadzam. Z drugą nie.

Prawie zawsze CIĘŻSZY materiał wygląda lepiej niż lżejszy. To dlatego mężczyźni ze zdjęć z lat '20 i '30 wyglądają tak dobrze. Bo nosili garnitury z tkanin ~ 380-420 g/m2, a te układają się o na ciele o niebo lepiej niż współczesne wełenki super s150 250 g/m2. Zupełnie inaczej się drapują, nie marszczą, nie mają tyle zagnieceń itd.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.