Skocz do zawartości

Skórzana kurtka


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moje klimaty, ale te jaśniejsze pasy na szwach z przodu kurtki jakoś tak słabo wyglądają. Kojarzą mi się trochę ze stylem poprzecieranych i podziurawionych dżinsów. Wg mnie tym razem żona może mieć rację! 

PS. Jeszcze te małe, nieproporcjonalne kieszonki na piersi! Po co to lub jak mawiają na wschodzie - a przez co tam one są? 

PS1. Niesiony podobną nostalgią kupiłem krótką kurtkę dżinsową. Bardzo dobrze leżała, ale po dwóch dniach przymierzania z różnymi elementami garderoby oddałem. Mówiąc wprost, tak jak się wyrasta z t-shirtów i krótkich spodenek tak samo krótkie skórki mają swój czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lubo69 napisał:

Naszałbym okazjonalnie.

 

16 godzin temu, eye_lip napisał:

Zajebista, nosiłbym. 

 

15 godzin temu, Najmniejszy napisał:

Ja polecam oddać. W sensie żonę.

Dzięki koledzy za opinię. Dwie pierwsze wezmę pod uwagę i się zastosuję. Nad trzecią chwilę pomyślałem, ale jednak nie skorzystam. Już tak dotrwam do śmierci, umęczon pod kapciem swojej żony.😉

Kolor mógłby faktycznie być bardziej jednolity, choć te pasy to ja widzę na zdjęciach, na żywo nie zwróciłem uwagi. Fason zaakceptowałem, jako wierną kopię mojej ukochanej dżinsowej z młodości marki Levis rocznik 1988. Kupiona w Pewexie za zawrotną wówczas dla mnie kwotę 50 $. Gdzieś mi się zawieruszyła na przełomie tysiącleci. Mam ostatnią w niej fotkę z wykopalisk w 1997. Zestawienie to taki niezamierzony zbieg okoliczność (budowę mam akurat koło "tikeja"). Przypadek ? Nie sądzę. No muszę zostawić. Choćby do roboty 🙂

1693704569_a219972.jpg.87931e4d8320a130dc1bcd3a934c0023.jpg853273635_IMG_1602kop.jpg.870e93683a733521eb28ce1e48207700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
W dniu 5.10.2021 o 08:48, eye_lip napisał:

Żadną. Weź coś od Belstaffa. 

Belstaff to fajna opcja. Nie dla forumowych ortodoksów, bo z mięciutkiej i bardzo przyjemnej w dotyku skóry jagnięcej. Nie trzeba chodzić trzy lata żeby móc bez problemu zgiąć rękę, a pięć żeby była jako tako wygodna ;) 

8BBCDCF7-DDA0-4D23-8B7E-D6A3DB0F60B6.thumb.jpeg.98b65bfcdb34f35b821a9827836cb1b4.jpeg
 

04E8AED3-8A6C-4DD4-9F86-E5B7D7CBBEC7.thumb.jpeg.50506b8731916e514da3a7a7065e9708.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek_W kurtka jest nowa, rękawy z czasem się trochę pofałdują, w związku z czym będą kończyć się wyżej niż teraz i optycznie rękawy będą wyglądać na krótsze. Dodatkowo jak dla mnie kurtka skórzana powinna mieć rękawy znacznie dłuższe niż marynarka, nie widzę specjalnego problemu z długością.

E494E3F4-7DDF-457B-B181-3600FBB87A1F.jpeg.2a695d8f000944a345f10ae1f9fc4b78.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu 24.10.2021 o 11:40, rumcajs43 napisał:

Rozumiem, że nie pytasz o kożuch. Kupiłem z 6-7 lat wstecz i nic się nie rozlatuje. Pod tym względem jest jak najbardziej ok. Czy bym kupił ponownie - raczej nie.

Dokładnie nie pytam o korzuch. Dlaczego byś jej nie kupił ponownie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak modele teraz dostępne, ale jestem zwolennikiem bawełnianych podszewek w kurtkach skórzanych. Druga sprawa, moja jest uszyta z jagnięcej ma to plusy i minusy. Plusem jest to, że jest bardzo miękka, minusem, że uszyta ze zbyt wielu kawałków - cierpi na tym estetyka. Na marginesie używam jej na co dzień i złego słowa nie powiem o trwałości, mimo, że uszyta jest z delikatnej skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Planuję zakup kurtki skórzanej, Belstaff czy Schott niestety znacznie poza moim zasięgiem. Jakie kurtki, a raczej firmy robiące takie kurtki w budżecie do 1000zł możecie polecić?

Przymierzałem kilka modeli Ochnika ale żaden nie wywołał u mnie efektu WOW. Znajomy zeszłej jesieni kupił kurtkę firmy TomSkór i sobie chwali ale ma ją trochę za krótko aby w pełni powiedzieć czy jest coś warta. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.