Skocz do zawartości

Sweter, kamizelka (bezrękawnik), itd. - dyskusje i porady


Szamil

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zapytam trochę inaczej.

Co jeśli pod marynarką mamy np. golf, czy inny sweter? Czy i w tym przypadku mankiet swetra powinien wystawać spod rękawa marynarki (tak jak mankiet koszuli), czy zaopatrujemy się w marynarkę z dłuższym rękawem?

--

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam trochę inaczej. Co jeśli pod marynarką mamy np. golf, czy inny sweter? Czy i w tym przypadku mankiet swetra powinien wystawać spod rękawa marynarki (tak jak mankiet koszuli), czy zaopatrujemy się w marynarkę z dłuższym rękawem?

Tutaj jest odpowiedz jeżeli chodzi o opinie Immune:

Podobnie w przypadku noszenia marynarek sportowych na swetry. W tym wypadku nie pokazujemy mankietu koszuli, ponieważ nasz ubiór jest czysto sportowy. Stąd sugerowana inna długość rękawów dla tego typu marynarek (+1-1,5cm długości rękawa). Unikamy w ten sposób pokazywania mankietu swetra.

Widzimy jednak, że kwestie te są często zależne od indywidualnych upodobań. Osobiście wolę uwidaczniać rękawki koszuli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to na stronie RL wcale nie mają jakiś kosmicznych cen. Za sweter, który wygląda chyba dokładnie tak jak ten ze zdjęcia chcą jedyne 98$. Nie jest to bardzo tanio ale mowiłeś, że szukasz jakiedoś do 400 zł. http://www.ralphlauren.com/product/inde ... d=11872741

Możliwość wysyłki do Polski - brak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trzy golfy, które bardzo cenię. Pierwszy został kupiony w Matinique - tak, ja też nie znam tej firmy, ale golf jest z cienkiej wełny, bardzo fajny i po sezonie intensywnego noszenia nic się nie rozciągnął itd. Dwa pozostałe są z Tommy'ego Hilfingera, i są bawełniane z dodatkiem elastanu, nylonu i kaszmiru. I mimo, że nie jestem entuzjastą "domieszek", to naprawdę świetny materiał. Elastyczny, nie odkształca się, oddycha jak bawełna, po prostu świetnie się nosi.

Za to stanowczo odradzam wszelkiego rodzaju poliamid/poliester, nawet jako dodatek (po nawet niewielkim wysiłku fizycznym w czymś takim jest się strasznie spoconym) jak i chyba czystą bawełnę (dopasowany sweter zbyt szybko się zdefasonuje i rozciąga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trzy golfy, które bardzo cenię. Pierwszy został kupiony w Matinique - tak, ja też nie znam tej firmy,

To część firmy, która ma w portfolio takie marki jak Cottonfield i Jackpot. Kiedyś był nawet w Wawie sklep tej marki, teraz tylko outlet. Bardzo często kupuję ich ubrania. Zwykle mają przyzwoite tkaniny. W skrócie to lepsza Zara.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trzy golfy, które bardzo cenię. Pierwszy został kupiony w Matinique - tak, ja też nie znam tej firmy,

To część firmy, która ma w portfolio takie marki jak Cottonfield i Jackpot. Kiedyś był nawet w Wawie sklep tej marki, teraz tylko outlet. Bardzo często kupuję ich ubrania. Zwykle mają przyzwoite tkaniny. W skrócie to lepsza Zara.

Faktycznie, kupiłem golf w outlecie w Factory, i to jedyne miejsce, gdzie widziałem ubrania tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.