Skocz do zawartości

Sweter, kamizelka (bezrękawnik), itd. - dyskusje i porady


Szamil

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Koval napisał:

@Piotr B,

ja bym uciekał od takiego 'specjalisty'  - nikt nie da ci gwarancji skurczenia/skrócenia o konkretną wartość...

(poza tym redukcji ulegną wszystkie wymiary)

Dokładnie, skróceniu ulega zarówno szerokosć, jak i długość (w tym długość rękawów). O ile? Nikt zawczasu nie potrafi powiedzieć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie. Stało się dokładnie, jak pisaliście. Skorzystałem z nowego, ale przypadkowo przeciętego swetra w celu wykonania próby. Sweter po praniu w gorącej wodzie wygląda na mocno sfatygowany, skrócenie nierównomierne, czyli większe na środku klatki, mniejsze po bokach. Ogólnie i niezależnie od wymiarów, wygląda na mocno wyciągnięty i bardzo nieestetyczny.

Znacie jakiegoś renomowanego producenta pulowerów, kardiganów w kroju athletic fit. Poszukuję swetrów z merynosa, kaszmiru o takim wykroju. Są wersje szersze w klatce i węższe w talii, mi zależy jeszcze na szerszych barkach i dość krótkim korpusie. Skracanie swetra o drobnym ściegu wymusza odcinanie i potem doszywanie ściągacza, a to zawsze się niepożądanie odznacza.

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna się z reguły rozciąga i nawet jeżeli nowy sweter czy inny knit pasuje doskonale do sylwetki to w trakcie użytkowania jest duże prawdopodobieństwo ,że "nagle w przyszłości" sweter się rozwlecze. Jeżeli koledze zależy na perfekcyjnym  dopasowaniu to najlepszym wyjściem są knity ze 100% bawełny, ewentualnie mieszanki ze znacznym udziałem bawełny."Renomowanego producenta" raczej każdy zna, tylko niewielu ma na tyle gruby portfel https://us.loropiana.com/en/c/man/knitwear  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
23 minuty temu, Czarrek napisał:

Moim zdaniem to przepiękna kamizelka.

Nie idź tą drogą. Ta czarna skojarzyła mi się ze starą, ale jarą komedią:

https://www.google.com/search?q=bar+pod+niebieską+ostrygą&oq=pod+niebieską+o&aqs=chrome.1.69i57j0i22i30.8002j1j7&client=ms-android-samsung-ss&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#fpstate=ive&vld=cid:7e2aa903,vid:c5IpWNOyD6E,st:0

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Macie może jakieś doświadczenia ze swetrami N.Peal i Drake’s? Jak wyglada kwestia rozmiarówki i jakości produktów? Z tego co czytam w internecie z tym bywa różnie. Stad moje wątpliwości czy warto. Znacie jakąś alternatywę w tym przedziale cenowym? Wszelkie opinie miłe widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swetry Drake’s produkowane są przez firmę William Lockie, w związku z czym możesz być spokojny jeżeli chodzi o jakość.

Alternatywy w podobnym przedziale cenowym to  np. William Lockie (bez metki Drake’s), Johnston of Elgin, Inis Meain, Malo, Alan Paine, Turnbull & Asser (produkowane przez John Laing).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swetry Drake’s produkowane są przez firmę William Lockie, w związku z czym możesz być spokojny jeżeli chodzi o jakość.
Alternatywy w podobnym przedziale cenowym to  np. William Lockie (bez metki Drake’s), Johnston of Elgin, Inis Meain, Malo, Alan Paine, Turnbull & Asser (produkowane przez John Laing).

Dzięki!
Podpowiesz może jeszcze coś jeżeli chodzi o rozmiarówkę William Lockie?
Chcę zamówić shawl collar cardigan i z tabel wynika, ze nie jest standardowa. Normalnie nosze 38/40 (M/L) a tu zastanawiam się nad rozmiarem 44.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.