Skocz do zawartości

Sweter, kamizelka (bezrękawnik), itd. - dyskusje i porady


Szamil

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro istnieją woskowane kurtki, to można też pomyśleć o woskowanych swetrach ;)

Woskowane kurtki, a właściwie płaszcze - to nadanie nieprzemakalności kiepskiej z założenia bawełnianej tkaninie.

Kurtka, lub płaszcz z wełnianego sukna nie wymaga woskowania i radzi sobie dobrze z deszczem.

Podobnie jest z swetrami. Ewentualnego woskowania wymagają wyroby swetropodobne, wykonane z nie wiadomo czego, czyli z byle czego. Nazywane potocznie wełnianymi zresztą.

Dobry wełniany sweter nie wymaga woskowania, ani podobnych zabiegów. Wysokiej klasy sweter z Islandii radzi sobie doskonale nawet przy ulewnym deszczu. Również oryginalne norweskie swetry nie wymagają z pewnością woskowania.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vislav, raczej nie miałem zamiaru naprawdę woskować swetru ;) Moja wypowiedź bardziej odnosiła się do

tylko jak tym potraktować sweter? :D

OK :D dopiero później zauważyłem, że to żarty. Nie chciało mi się dopisywać.

o swetrach było poważnie ;)

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 8 months later...

Mam pytanie dotyczące bezrękawników. Od czasu nadejścia coraz chłodniejszych dni myślę o zakupie bezrękawnika, który mógłbym nosić pod marynarką w zestawie garniturowym. Czy bezrękawnik może zastępować klasyczną kamizelkę? Czy nosząc kamizelkę/bezrękawnik można nie zapinać marynarki? Poszukując czegoś znalazłem np. coś takiego http://www.willsoor-shop.pl/swetry/dzia ... 70183.html pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sweter lub bezrękawnik zastępuje kamizelkę w takim sensie, że zasłania linię pasa spodni, a więc gdy mamy go na sobie, nie musimy zapinać marynarki. Natomiast nie zastępuje on kamizelki w sensie formalnym, tzn. nie podwyższa formalności stroju - powiedziałbym nawet, że ją obniża (nie zawsze - mam na myśli głównie ubrania biznesowe).

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że powinien też być dość dopasowany, wtedy bardzo dobrze modeluje sylwetkę, podobnie jak dobrze skrojona kamizelka. Lepiej kupić o rozmiar mniejszy, wełna i tak się rozciągnie.

Idealne rozwiązanie na chłodniejsze dni dla casualowców i ludzi od biznesu którzy nie chcą wkurzać dyrektora na spotkaniach, gdy klienci mylą takiego delikwenta z nim ;) Ja osobiście nie lubię swetrów, bo wszystkie koszule mam albo na spinki albo na mankiet koktajlowy, a i strasznie się przegrzewam przez nadmiar materiału na rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące bezrękawników. Od czasu nadejścia coraz chłodniejszych dni myślę o zakupie bezrękawnika, który mógłbym nosić pod marynarką w zestawie garniturowym. Czy bezrękawnik może zastępować klasyczną kamizelkę? Czy nosząc kamizelkę/bezrękawnik można nie zapinać marynarki? Poszukując czegoś znalazłem np. coś takiego http://www.willsoor-shop.pl/swetry/dzia ... 70183.html pozdrawiam!

jeśli chodzi o akurat ten model to proszę zwróć uwagę na skład - tu mamy po 50 % wełny i akrylu ... radziłbym poszukanie czegoś bardziej wełnianego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drobne pytania - dolny guzik bezrękawnika nosimy zapewne rozpięty ? ( na pamiątkę rzecz jasna kogoś z angielskiej rodziny panującej :) ) ... i jak się ma długość bezrękawnika do wysokości paska od spodni ?? ma przykrywać klamrę od paska ??

a jak relacje wszycia rękawów w koszuli do bezrękawnika ???bezrękawnik ma je idealnie przykrywać ?? czy może kończyć się bliżej głowy odsłaniając miejsce wszycia rękawów ???

przepraszam za mało fachowe terminy ale chyba wyrażam się dość jasno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raczej zakrywa - źle się czuję w czymś co wyglądałoby na mnie jak ciuch zwinięty "młodszemu bratu".

Co do reszty, to przymierz, rzuć okiem w lustro i przekonaj się czy wyglądasz jakbyś ubrał:

coś co się skurczyło w praniu / coś o bliżej nieokreślonym workowatym kształcie / coś będącego rozsądnym kompromisem między pierwszym i drugim podanym wariantem.

Jeśli masz zamiar nosić bezrękawnik tylko pod marynarką to wiadomo, że musi być raczej dopasowany. Tym guzikiem w sweterku się nie przejmuj bo to nie jest strój formalny :), a w praktyce to różnie to będzie wyglądało w zależności od tego jaki kto wychdował obwód w pasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.