Skocz do zawartości

Sweter, kamizelka (bezrękawnik), itd. - dyskusje i porady


Szamil

Rekomendowane odpowiedzi

Według niemieckich standardów jakości, certyfikowany sweter z kaszmiru, kosztuje w sieci Karstadt 100 Euro. Trudno zejść poniżej tej ceny jeśli chce się kupić rzeczywiście kaszmirowy sweter.

Drogie, ale zaufane włoskie firmy, oferujące ubrania z kaszmiru pod tym linkiem:

http://italiancashmere.com/index.html

Więcej o kaszmirze w Internecie pod tym linkiem:

http://italiancashmere.com/article/cashmere_links.html

Pozdrawiam

Krakus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio kupiłem sweter Paula Rosena (loro piana cashmere) i jak na razie (przed pierwszym praniem) jestem bardzo zadowolony. jest miękki i misiowy. kosztował mnie 300 złotych, aczkolwiek był przeceniony chyba z 600.

Witam,

Chyba kupowaliśmy na tej samej wyprzedaży w P&C :) Ja zakupiłem dwa kaszmirowe swetry PR: szary i wrzosowy - jestem z nich bardzo zadowolony.

Zupełnie za to nie jestem zadowolony z cardigana od Mypashmina - nieforemny, rękawy przykrótkie, strasznie się mechaci - sam się zastanawiam dlaczego od razu go nie zwróciłem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kaszmirowy szary sweter z Emanuel Berg. Świetny, polecam. Zdaje się, że są teraz w przecenie.

Dzięki za info. Na swojej stronie EB oferuje tylko swetry o składzie 86% Bawełna 7% Kaszmir 7% Elastan, nie wiedziałem że mają w ofercie również 100% kaszmir.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę zaproponowac sweter kaszmirowy od Mark&Spencer tego typu Sweter kaszmirowy. Na wyprzedaży za fioletowy dałem 80 zł. Jest bardzo miękki i delikatny. Ewentualnie jak jak zwykle można wybrać sie do tkmaxx. Zawsze coś można znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Gość Nereusz

czy ktoś z Was zakupił może sewterek Wólczanka LAmbert z dodatkiem kaszmiru wełny itp. I mogłby podzielić się swoją opinią na jego temat. Widzę że obecnie jest promocja za 149zł i zastanawiam sie czy nie zaopatrzyć sie w jeden :)

pozdrawiam

Ja mam taki fioletowy. Jeżeli chodzi o materiał to jest on delikatny, taki trochę "lejący się", bardzo przyjemny w dotyku. Jak będzie po iluś tam praniach to nie wiem, bo kupiłem go już w kwietniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

tutaj możemy dyskutować o ulubionych markach swetrów, materiałach, itp.

Może ja zacznę. Teraz bardzo podobają mi się swetry half-zip i tzw. "cable knit" i właśnie takie planuję sobie sprawić. Oczywiście ma takie w swojej ofercie RL, niestety cena jest lekko kosmiczna. Może ktoś zasugeruje jakiś ładny odpowiednik w cenie, powiedzmy do 400zł sztuka.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rugby rl zazwyczaj sprzedaje tego typu swetry, poza tym warto poczekać na przeceny w RL. jeśli nie, to tak jak powiedział Bartek, McNeal zazwyczaj ma je w swojej kolekcji, ze stacjonarnych sklepów w relacji jakość/cena zdecydowanie wypada najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim sezonie mieszanka bawełny z kaszmirem była m.in. w Massimo Dutti. Gdzieś jeszcze kupiłem drugi, w tym samym kolorze, ale identyczny - nie ma wątpliwości, że ta sama chińska szwalnia, a inna europejska metka z logo. Polecam do krawata z węzłem grubszym, niż ten na zdjęciu.

Edit: cable knit w kolorze naturalnym z szalowym kołnierzem - szukam dobrych ofert. W zeszłym sezonie prawie wydałem fortunę na taki w Emmanuelu Bergu, ale na szczęście był za duży. A może za mały? Nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Massimo Dutti ma w jesiennej kolekcji bardzo cienkie bawelniane cable knity, dosc sensowna jakosc jak na cene (okolo 50GBP). W zeszlym roku mierzylem dosc ciekawy cable knit TH, ale mial cholernie niefajny kolnierz, ktory ledwo, co mi przechodzil przez glowe.

Jesli chodzi o marki swetrow to Banana Republic i Gap maja kazdej jesieni/zimy sredniej jakosci swetry roznych typow, w BR rozmiarowka jest olbrzymia z jakiegos dziwnego powodu, ale w Gapie zawsze cos sie znajdzie. Sugeruje kupowac na wyprzedazach, bo ceny oryginalne potrafia byc debilnie wysokie.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo ładnych i dobrej jakości swetrów można znaleźć w Peek & Cloppenburg. Cenowo panuje tam spory rozrzut, więc myślę że każdy coś znajdzie dla siebie. Przychylam się do wcześniejszej wypowiedzi Bartka odnośnie McNeal - cena nie zabija a wzornictwo jest przyjemne dla oka, plus naturalne materiały. Niezłe, choć nieznacznie droższe są też swetry Christian Berg. Nie wiem jak w innych miastach, ale u mnie niezłe rzeczy można też znaleźć w "bliźniaczym" Van Graafie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z Panów zna miejsce gdzie można zamówić wykonanie swetra? Chciałbym zamówić dość gruby (w gramaturze i wyglądzie, ale nie za ciepły) sweter z kołnierzem szalowym na guziki. Może są jakieś zakłady robiące takie rzeczy? Nie musi to być jakaś mistrzymi szydełkowania. Wystarczy miejsce w którym można wybrać kolor i wykończenie.

Nie wiem czy byłby to taki sam zakład ale też szukam miejsca gdzie mógłbym zmówić czapkę dzianinową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.