Skocz do zawartości

Marka Gordon Bros


d_box

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z kolei chciałem się spytać o niniejszy model;

 

https://www.zalando.pl/gordon-and-bros-gregory-oksfordki-gb612a00c-k11.html

https://www.zalando.pl/gordon-and-bros-gregory-oksfordki-snuff-gb612a00c-o11.html

 

Czy miał/ma ktoś z nimi styczność?

Chodzi mi zwłaszcza o kwestie związane z kopytem i rozmiarówką, czy jest zawyżona, czy kopyto jest z tych smukłych?

 

Szukam butów do codziennego użytku - a chukka bardzo pasują mi w tej roli.

 

Rozmiarówka raczej normalna, choć polecam prześledzić ten wątek dokładniej. Jeśli chodzi o smukłość, to raczej nie. To te z mniej smukłych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 789
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W jakim sensie "się nadadzą"? Generalnie to fajny but, choć dość masywny.

 

Chodzi mi o mój pierwszy post w tym wątku.

 

Szukam obecnie butów na ślub i wesele (kuzyna).

Poza tym, but miałby służyć kilka razy w miesiącu do pracy, w zestawie z granatowym albo szarym garniturem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o mój pierwszy post w tym wątku.

 

Szukam obecnie butów na ślub i wesele (kuzyna).

Poza tym, but miałby służyć kilka razy w miesiącu do pracy, w zestawie z granatowym albo szarym garniturem

 

Ok. Więc na ślub się nie nadadzą, ale do pracy już prędzej. Zależy jeszcze czy pracujesz w bankowości czy po prostu chcesz lepiej wyglądać i nie obowiązuje Cię jakiś ścisły dress code.

 

Powodzenia w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiał ktoś może 'navy suede', są akurat w dobrej cenie, jakieś opinie? Wydaja się ciut szersze od zwykłych levetów?
Swoją drogą to chyba się zaczęła wyprzedaż na zalando? W 'Klasycznych butach też ceny mnie zdziwiły, dawno w sumie tam nie zaglądałem, z rozmiarami jedynie nieraz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarówka raczej normalna, choć polecam prześledzić ten wątek dokładniej. Jeśli chodzi o smukłość, to raczej nie. To te z mniej smukłych :)

Dzięki,

wątek przewertowałem od deski do deski, i generalnie wychodzi mi na to, że GB z reguły jednak rozmiarówkę lekko zawyża.

Zastanawiam się, czy przy moich 285x105mm rozmiar 43 nie będzie lekko za wąski (crownhillowe 44 okazało się z kolei nieco za obszerne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

wątek przewertowałem od deski do deski, i generalnie wychodzi mi na to, że GB z reguły jednak rozmiarówkę lekko zawyża.

Zastanawiam się, czy przy moich 285x105mm rozmiar 43 nie będzie lekko za wąski (crownhillowe 44 okazało się z kolei nieco za obszerne).

 

mam dokładnie taki wymiar stopy i kilka par g&b 43 - wszystkie idealnie leżą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podeszwą nie bardzo wiem o co chodzi, ale załamania i rysy na noskach nie wyglądają zbyt ciekawie. Nie zgadzam się z opinią kolegi Krzysiek_W, że takie łamanie się nosków jest normalne i robi się po pierwszym wyjściu.

 

Szwy na podeszwie nie są zaciągnięte (na jednym odcinku) i zdecydowanie odstają od gumy. Z czasem mogą się przez to przetrzeć od chodzenia po chodniku i innych podobnych nawierzchniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda załamanie przesuszonego buta. Kupiłem kiedyś buty, z których jeden stał na wystawie, a drugi leżał w kartonie. Ten przesuszony łamał się bardzo brzydko i wyraźnie, a drugi łagodnie i niezauważalnie. Jakość skóry ma moim zdaniem drugorzędne znaczenie, to ogólnie były świetne buty.

 

Może i dałoby się je reanimować jakimś kremem przed pierwszym założeniem, ale już po złamaniu powstaje wada nie do usunięcia i polecam unikać takich okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów z własnego doświadczenia. Miałem podobny problem z Gordonami na gumowej podeszwie co Ty. W moich starych Gordonach, szew na podeszwie częściowo wychodził z kanału i wystawał na zewnątrz. But używałem między wrześniem zeszłego roku a kwietniem bieżącego roku i muszę powiedzieć, że bardziej wytrzymałej podeszwy w butach wcześniej nie miałem (może w jakichś trepach wojskowych) :) . Przez ten okres z tym szwem nic złego się nie stało. Niestety buty musiałem reklamować z innego powodu (pisałem o tym w tym wątku,) i ich nie mam. A szkoda bo były bardzo fajne. Dodam tylko, że jeżeli masz te buty ze sklepu klasycznebuty.pl to nie masz żadnych powodów do obaw, sklep bardzo fachowo i prokonsumencko podchodzi do reklamacji :) 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Dwa pytania (z czego drugie powinno pewnie trafić do innego wątku):

1. Jestem szczęśliwym posiadaczem Levetów w rozmiarze 44 (pasują na mnie idealnie) czy ktoś pomógł by mi wybrać rozmiar w Meerminach? Zamówiłem 10kę na kopycie Hiro i nie ma szans żebym włożył w nie stopę. 

2. Czy w przypadku stopy greckiej mierzymy odległość pomiędzy piętą a paluchem czy najdłuższym palcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.