Skocz do zawartości

Marka Gordon Bros


d_box

Rekomendowane odpowiedzi

Sam krem Saphir nie działa tak, żeby wszystko poprawić, sprawdzałem.

 

Spróbowałbym  na Twoim miejscu odżywić je kremem Famaco. Sam używam go do swoich butów i bardzo dobrze pokrywa przebarwienia, obtarcia jak i miejsca załamywania się butów. Masz dobrze dobrane prawidła do tych butów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 789
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chciałbym przestrzec potencjalnych nabywców przed modelem Paul (long wing). Na stronie wyglądają "jakoś", a w rzeczywistości to chyba bardziej zaprojektowano je z przeznaczeniem do nurkowania, niż chodzenia. Kopyto w samo sobie szerokie, ale masywności dodaje "otok" wokół podeszwy (niecały 1 cm). Nigdy jeszcze nie podjąłem decyzji o zwrocie tak szybko.

 

Inna sprawa, że buty G&B z Zalando są coraz pośledniejszej jakości. Liczba usterek i niedoróbek zaczyna zatrważać. Niestety nie robiłem zdjęć, bo moje przerażenie koszmarnością tych butów było tak wielkie, że trafiły od razu do pudła, które zostało zaklejone. 

 

Zdjęcie poglądowe:

GB612A00M-O11@10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzisiaj na warsztat wziąłem zamszowe GB Levet, podwójne monki - oczyszczenie, wyszczotkowanie, odżywienie koloru. Przy okazji zabiegów, zrobiłem fotki jak wyglądają w nich podeszwy po dokładnie roku (kupione 29.10.2014).

Buty miałem na nogach około 50 razy na cały dzień, bardzo często wskakiwałem w nie  idąc na szybkie zakupy do pobliskiej Biedronki, oraz na wymianę opon, spacer z dzieckiem, itd itp. Od początku, ani razu podeszwa nie była w nich natłuszczana, a sam but był tylko szczotkowany sporadycznie, oraz traktowany nano protektorem (to chyba buty o które najmniej dbałem z wszystkich).

Po odświeżeniu, wyglądają niemal na nowe ;) w dużej mierze jest to zasługa produktów Saphira (użyto szczotki z drucikami miedzianymi, kostkę czyszczącą, renovetine, oraz wosk na brzeg obcasa), ale same buty również uważam za dość dobry zakup - nic się nie odkleja, podeszwa się nie przeciera, szew nadal w kanale, choć wnet trzeba będzie je podzelować bo już jest blisko, wygodne jak papcie od pierwszego założenia.

Podsumowując, w skali 1-10, dałbym im 6. Być może trafiłem na jakiś lepszy model, bo nie miałem z nimi problemów typu: krzywy obcas, nierówna wysokość, rozklejająca się podeszwa, przecierający się błyskawicznie przód, ale jestem zadowolony.

 

podeszwa całość

post-1121-0-37177900-1447269951_thumb.jp

 

podeszwa nosek

post-1121-0-80801300-1447269955_thumb.jp

 

na zdjęciu po lewej jeszcze bez zabiegów, po prawej świeżo po renovetine, jeszcze bez szczotki po wyschnięciu (delikatna różnica kolorów po renovetine)

post-1121-0-72743200-1447270501_thumb.jp

 

po wyschnięciu i wyszczotkowaniu - niewdzięczny zamsz, zawsze widać na nim paluchy :)

post-1121-0-31845300-1447270504_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle wyglądają. Przede wszystkim zaskoczyły mnie podeszwy. U mnie tak wesoło nie jest. Ja na swoje aplikowałem odrobinę tłuszczu. Czy Ty jakoś je zabezpieczałeś?

 

niczym nie zabezpieczałem, ani grama tłuszczu na spodzie

 

PS

Krzysiek_W jakich prawideł używasz?

 

kupowałem je dawno temu w jakimś internetowym hurcie, nie pamiętam już nawet gdzie.

 

ps. zrobiłem jeszcze jedno foto w świetle dziennym

 

post-1121-0-43104000-1447325505_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prośba o poradę - mam levety 4365 w rozmiarach 41 i 42 i nie wiem które wybrać. Przeczytałem cały temat i są sprzeczne posty odnośnie rozmiarówki. Jedni piszą, że biorą rozmiar niżej (oceny na zalando tak samo), a buty się rozbijają nawet 50mm, inni piszą, że skóra w GB rozchodzi się niechętnie i do mojego rozmiaru stopy wybierają 42.

 

Czy one się rozejdą w szerokości w okolicy małego palca? Przy kostce małego palca bez problemu, tam skóra jest miękka, ale dalej, tam gdzie ciśnie, skóra jest b. twarda i sztywna więc mam duże wątpliwości. Niby rozmiar 41 na długość OK, ale nosek za wąski i ciśnie palce tak, że nie wiem, czy jest sens się tak męczyć.

 

Z kolei 42 trochę za luźne ogólnie raczej i pięta nie trzyma się dobrze. Według szablonu producenta stopę mam jakoś między 27 cm a 27.5 cm. W skarpecie 27.5 cm, więc teoretycznie 42.

 

Rozumiem, że wszystkie levety to ten sam kształt, więc w broguesach będę miał ten sam problem? 0.5 rozmiaru wyżej byłoby idealne...

 

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

@th3concept: skóra w tych G&B wygląda na przesuszoną, a samo wykonanie nie nastręcza pozytywnych doznań. Mam wrażenie, żę G&B bardzo obniżyło loty - lub produkuje specjalnie na potrzeby Zalando modele niższej jakości. Miałem model Paul z obecnego sezonu i byłem przerażony jakością (pisałem o tym w dedykowanym wątku). 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktokolwiek miał styczność z butami: https://www.zalando.pl/gordon-and-bros-alessio-botki-sznurowane-brown-gb612d003-o11.html ? Nie widzę tego modelu na stronie producenta, opinie (dosłownie 2...) skrajne.

 

Kupiłem i odesłałem. Rozmiar dziwny normalnie 40 GB jest dla mnie dużo za mały, szczególnie na szerokość, a tutaj 40 i za długa i za szeroka. wykonanie takie sobie. Skóra średniawa, raczej twarda, ale nie wygląda zbyt porządnie. Dodatkowo podobno te zalandowe GB mają jakieś dziwne wady w pojedynczych egzemplarzach. Mimo wszystko na żywo chyba lepsze wrażenie sprawia niż na zdjęciach. Podsumowując za 300 warto, drożej nie warto.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Gordon Bros niestety mimo naszych monitów nie widzi problemu choćby ze źle wyprofilowanymi podeszwami, o których piszecie we wcześniejszych postach.

 

W naszym sklepie staramy się taki towar zwrócić do producenta od razu po dostawie. Co z nim się dzieje dalej tego nie wiemy. Być może buty trafiają właśnie do Zalando.

Mimo wszystko GB to dobra marka w swojej klasie. Jeśli chodzi o modele, które wychodzą od nas to użytkownicy nie zgłaszali do tej pory zastrzeżeń.

 

Są to na pewno świetne buty dla rozpoczynających swoją przygodę z szytym obuwiem :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.