Skocz do zawartości

Marka Gordon Bros


d_box

Rekomendowane odpowiedzi

Berwicki, które kupiłem są rozmiaru 11, zatem rozmiar wkładki powinien odpowiadać również numerowi 45 w przypadku G&D. Tak rozumuję. Poza tym byłem niedawno w sklepie klasyczne buty u mierzyłem ten but z modelu Levet o rozmiarze 46 i był za duży, zatem 45 powinien być ok. 

Niedawno te Gordony Levet były za 289zł ale za długo się zastanawiałem i okazja przepadła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 789
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Spiłowałem te obcasy (szczególnie jeden, bardziej kolebkowy) praktycznie na całej skórzanej części, im bliżej przodu, tym bardziej. I już kolebią się mniej, jak jeszcze dodam zelówkę (b. cienką), a obcasy podczas chodzenia jeszcze się trochę zetrą - to wada będzie praktycznie niewyczuwalna. Więc obszedłem sie bez szewca :)

Dzięki za rady!

W cenie promocyjnej + rabat wytargowany od Zalado za wadę - Levety kosztowały mnie 219 zł :mrgreen: I już zakupu nie żałuję :mrgreen:

Ale 350 zł (z ryzykiem jakiejś wady) chyba bym nie dał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego problemu nie było. Bardzo uprzejma i rzeczowa wymiana zdań. Ja napisałem, że taka wada obniża zdrowotność i wygodę obuwia i posłałem zdjęcie butów z moim dowodem osobistym widocznym na fotce. Zalando mnie poprosiło mnie o dodatkowe zdjęcia butów, na dowód, czy nie są używane - i żeby było dobrze widać wadę. Ja zaproponowałem rabat, który by pozwolił naprawić buty u szewca. I po - 2-3 dniach był przelew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego problemu nie było. Bardzo uprzejma i rzeczowa wymiana zdań. Ja napisałem, że taka wada obniża zdrowotność i wygodę obuwia i posłałem zdjęcie butów z moim dowodem osobistym widocznym na fotce. Zalando mnie poprosiło mnie o dodatkowe zdjęcia butów, na dowód, czy nie są używane - i żeby było dobrze widać wadę. Ja zaproponowałem rabat, który by pozwolił naprawić buty u szewca. I po - 2-3 dniach był przelew.

 

Będę wdzięczny jeśli powiesz, jaką kwotę rabatu im zaproponowałeś. Nie chciałbym odsyłać butów, ale nie do końca wiem jaki rabat mieści się w granicach rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje brązowe derby G&B po niecałym roku użytkowania. Tę parę zakupiłem na zalando (w jakiejś przecenie). Widoczne odkształcenie pojawiło się już jakiś czas temu. Posiadam jeszcze jasnobrązowe i czarne. W czarnych właściwie nie chodzę, bo nie mam okazji (a i przestały mi się podobać, niezbyt zgrabne są te kopyta + podeszwa jest gumowa, co nie przydaje im uroku), jednak w jasnobrązowych regularnie i na żadnych z nich takich odkształceń nie widać. Czarne i jasnobrązowe kupiłem na klasycznebuty.pl

post-5403-0-90618300-1425950555_thumb.jp

post-5403-0-83187500-1425950891_thumb.jp

post-5403-0-04799500-1425950912_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny jeśli powiesz, jaką kwotę rabatu im zaproponowałeś. Nie chciałbym odsyłać butów, ale nie do końca wiem jaki rabat mieści się w granicach rozsądku.

Dla porównania, ja za tę samą wadę w innych butach u innego sprzedawcy (też sieciówka internetowa) uzyskałem dodatkowe 30% od już obniżonej ceny - i była to propozycja sprzedawcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam koledze Michałowi Leśniowskiemu:

 

Nie zaproponowałem kwoty, napisałem, że zdaję się na nich (takie wybadanie gruntu) i że za otrzymany zwrot ma wystarczyć na naprawę tej wady. Zaproponowali 70 zł, czyli 1/4 ceny, jaką dałem za te Levety w promocji. Mam wrażenie, że mógłbym się jeszcze troszkę potargować, ale pani z Zalando prowadziła ze mną sympatyczną, niezwłoczną i rzeczową korespondencję - więc już na tej kwocie poprzestałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zaproponowali 70 zł, ... Mam wrażenie, że mógłbym się jeszcze troszkę potargować...

 

Tutaj nie byłbym taki pewien. Jak reklamowałem rozklejającą się podeszwę w John White, to Zalando proponowało mi dokładnie taki sam rabat. Kiedy napisałem, że uważam go za zbyt mały (tutaj relacja procentowa wynosiła 15% ceny zakupu), odpowiedzieli, że w takim razie proponują odesłanie i zwrot całej kwoty (uznają reklamację).

Z powyższego raczej skłaniałbym się ku temu, że zwykle proponują -70 PLN lub zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 2 pary Gordonów zamszowych z zalando. Może się czepiam ale z każdą parą jest coś nie tak, ale nie na tyle żebym obydwie odesłał. Są to 2 ostatnie pary chyba więc więcej szans nie będzie :D

 

Proszę was o radę które wybrać. But prawy mam wybrany natomiast waham się nad lewym. 

But 1:

- Wydaje się że umocnienie czubka kończy się na szwie, skrzydełkach. Przez to już od szwu skóra jest bardziej wiotka. Widać trochę jak za czubkiem jest lekkie załamanie, ale schodzi łagodnie. Może to powodować brzydkie układanie się skóry. Może też powodować ładniejsze układanie się skóry bo na moich Levetach w lewym bucie nad paluchem zrobiło się brzydkie załamanie. Widać taki kształt stopy bo na oxfordach Barker też w tym miejscu jest lekkie zagłębienie ale pewnie z uwagi na odpowiednie usztywnienie i wzmocnienie załamania skóry jeszcze nie ma.

- Na zewnętrznej stronie pasa widać jakby zaciągnięcia, nierówne rowki, bruzdy odchodzące z dziurek na zewnątrz. Na zewnątrz pasa nie widać ich w cale. Nie wygląda to na zacięcie narzędziem bo nie są równe. Nie wiem czy może to wpłynąć na trwałość pasa.

 

But 2: Na szwie podeszwy widać białą nić nie wciągniętą w dziurki w niektórych miejscach. Widać tam druga nić, która idzie górą, ale maszyna nie pociągnęła jej wystarczająco mocno by wciągnąć nić dolną. Boje się, że jest luz na szwach w tym miejscu co spowoduje rozejście się podeszwy i cholewki. Ale równie dobrze dolna i górna nić mogą być mocno naciągnięte tylko splot poszedł trochę inaczej i tyle.

 

Moim zdaniem But 2 to większe ryzyko ale czubki lepiej wyglądają bo są sztywne. But 1 nie ma problemów ze szwem ale pas dziwnie wygląda, czubki słabo usztywnione mogą wyglądać źle po jakimś czasie.

 

 

Będę BARDZO WDZIĘCZNY za wasze opinie. Zwłaszcza te, które poparte doświadczeniami bądź są wiedzą z dziedziny budowy butów (szewcy :). Z góry dziękuję.

 

post-5950-0-89014100-1426020650_thumb.pn

post-5950-0-51753600-1426020652_thumb.pn

post-5950-0-60239000-1426020657_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie; co myślicie o tych butach:

https://www.zalando.pl/gordon-and-bros-levet-eleganckie-buty-bezowy-gb612a001-b11.html ?

 

Czy one nadają się na sezon wiosenno - letni, który niebawem pewnie nadejdzie?

Czy miał ktoś albo ma te buty i jest w stanie coś więcej o nich napisać?

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te buty. Uważam, że za tę cenę nie warto. Są dosyć ładne i po rozchodzeniu wygodne, ale niestety użyte materiały są niskie jakości:

 

- "papierowa" podeszwa, ściera się błyskawicznie

- jakiś czas temu podeszwa zaczęła też rozwarstwiać się w okolicach nosków

- kiepskiej jakości skóra użyta jako wyściółka - po roku od zakupu popękała mi w kilku miejscach i zaczęła się odklejać

- te buty na zalando często miewają różne wady - w moich była to nieco za wysoka cholewka jednego buta w okolicach kostki, co powodowało bardzo bolesne obcieranie przez długi czas. Taki sam problem opisywało w tym wątku kilku forumowiczów

 

Oczywiście - nie są to wady, którym nie można by zaradzić u szewca. Ale jak dodasz sobie do ceny buta jeszcze ceny kolejnych napraw w przeciągu roku, to za tę kwotę pewnie można już kupić coś porządniejszego. Z perspektywy czasu, za cenę poniżej 300 złotych mógłbym je kupić, bo mimo wszystko buty mi się podobają wizualnie i na wygodę również nie narzekam (po około 2-3 miesiącach męczenia się z tą nieszczęsną kostką). Za 470 na pewno nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź. Jakie buty mógłbyś z gordonów polecieć na zbliżającą się porę roku?

Te, o które pytałem bardzo mnie sie podobają ale wygląd to nie wszystko - muszą być trwałe przede wszystkim i oprócz tego ładnie się prezentować.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym inną firmę niż G&B. Nie sądzę, żeby w innych modelach używali materiałów lepszej jakości. W budżecie poniżej 1000 PLN są na przykład:

 

Shoepassion (nie mam, ale na forum mają same pozytywne opinie)

Meermin (mam, polecam)

Scarosso (z zastrzeżeniem, że mam je jedynie parę dni, ale pierwsze wrażenie sprawiają bardzo dobre).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, czekam i pewnie nie tylko ja na opinie. Na razie czytam różne opinie o różnych markach i pewnie coś wybiorę. Żałuję, że przeleciała mi koło nosa ta okazja z Levetami zamszowymi na zalando bo były za 289zł. Może za jakiś czas znowu się pojawi.

Co do Berwicków, to mam wiedenki model 3488 i jestem z nich mega zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.