Skocz do zawartości

Marka Gordon Bros


d_box

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle te buty na zdjęciach wyglądają średnio :| Obtarcia, przebarwienia, kiepskie wykończenie... W sumie myślałem, że te gordony to wyższa półka niż nasze witcheny i ryłka. Albo może wszystkie buty tak wyglądają w świetle lampy błyskowej :)

Wyglądają średnio, bo te średnie (nawet nisko średnie) tanie buty robione w Indiach. I tak lepsze niż Ryłko, a co do Wittchena to skóra podobna moim zdaniem, natomiast przynajmniej się nie rozklejają. A obtarcia to można mieć i po C&J, co to za wyznacznik. I szczerze to nie wiem, na którym niby zdjęciu wyglądają tak źle, moje trzymane na prawidłach i od czasu do czasu potraktowane kremem używane prawie rok trzymają się przyzwoicie. Narzekania słychać, jakby ktoś jakość przynajmniej Yanko obiecywał, a GB to - powtarzam - przecież najtańsze akceptowalne obuwie.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 789
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie kupowałem nigdy na zalando. Zerknąłem tam może ze dwa razy ale odniosłem wrażenie, że tam drogo jest. Teraz zdanie zmieniłem i to dzięki Wam i Gordon&Bros Levet 2318 Tan :mrgreen:

Nie było mojego rozmiaru ale zostawiłem zapytanie i w ciągu tygodnia dostałem maila, że są dostępne. Zamówiłem i dziś odebrałem. Na sklep.klasycznebuty.pl podnieśli cenę do 560 a na zalando.pl były po 469 do tego odjąć rabat -40 za zapisanie się do newslettera i wyszło mi: 429 PLN :shock:

 

IMG_1311.JPG

 

IMG_1313.JPG

 

IMG_1319.JPG

 

IMG_1321.JPG

 

IMG_1326.JPG

 

IMG_1332.JPG

 

Zrobiłem już w nich kilkaset metrów więc użytkowanie przemilczę. Pierwsze wrażenie: wkłada się je ciężko, zdejmuje zresztą też, dziwnie się chodzi i są śliskie.

Mimo wszystko jestem zadowolony, bo są śliczne i nie oddam ich nikomu :-o

 

ps

czy pasta SAPHIR Medaille D'or jasny brąz/light brown wystarczy na początek czy też coś jeszcze warto nabyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymyślajcie proszę. Oba buty są równe, przynajmniej te moje przedstawione tu na zdjęciach :mrgreen:

 

 

 Nie miałem zamiaru psuć Ci radości, ale nawet jak przyłożyłem linijkę do ekranu monitora, to jak byk wychodzi 0,5 cm różnicy na przedstawionym wyżej zdjęciu. Może to prostu różnica w symetryczności butów, co utrudnia               ich precyzyjne zmierzenie ?  Przestaje już mącić, bez odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie angielskie powiedzenie: if the shoe fits, wear it. Znaczy co prawda coś innego niż wskazuje dosłowna interpretacja, ale tu właśnie dosłowna interpretacja pasuje. Zostawcie już panowie suwmiarki i wyjdźcie w nowych G&B na spacer ku chwale Zalando.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towar jest chyba nie tyle felerny, co wyrabiany z pewną daleką od ideału precyzją, przez co trafiają się modele z wadami. Jednak tutaj zaleta Zalando, że można łatwo zwrócić towar i tyle; ostatecznie, spadek jakości nie opłaca się najwyżej samej firmie, a nie klientowi. Moja para zresztą też jest krzywa, konkretnie chodzi o obcas w jednym bucie - but nie stoi poziomo. No cóż - tak jest. Tradycyjnie można zadać pytanie, jakie buty do kupienia za 400 zł będą lepsze. I wtedy można sprawdzić. Chociaż przyznam powierzchownie, że przede wszystkim tym butom nie można odmówić, że są bardzo ładne, to je sprzedaje. Prawdopodobnie oszczędzenie na innych aspektach, by zrobić ładny równy wzór, wyszło firmie na korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają średnio, bo te średnie (nawet nisko średnie) tanie buty robione w Indiach. I tak lepsze niż Ryłko, a co do Wittchena to skóra podobna moim zdaniem, natomiast przynajmniej się nie rozklejają. A obtarcia to można mieć i po C&J, co to za wyznacznik. I szczerze to nie wiem, na którym niby zdjęciu wyglądają tak źle, moje trzymane na prawidłach i od czasu do czasu potraktowane kremem używane prawie rok trzymają się przyzwoicie. Narzekania słychać, jakby ktoś jakość przynajmniej Yanko obiecywał, a GB to - powtarzam - przecież najtańsze akceptowalne obuwie.

 

Dokładnie tak. G&B, Loake, Bexley - to mniej więcej ta sama liga, kiedyś Immune robił porównanie - o tutaj: http://forum.butwbutonierce.pl/topic/313-kr%C3%B3tkie-pytania-kr%C3%B3tkie-odpowiedzi/page-162 . 560 zł za buty tej klasy to oczywiście nieporozumienie, sporo za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. G&B, Loake, Bexley - to mniej więcej ta sama liga, kiedyś Immune robił porównanie - o tutaj: http://forum.butwbutonierce.pl/topic/313-kr%C3%B3tkie-pytania-kr%C3%B3tkie-odpowiedzi/page-162 . 560 zł za buty tej klasy to oczywiście nieporozumienie, sporo za dużo.

Hmm to jakie buty w cenie 560 zł w takim razie polecisz? Lepsze niż g&b oczywiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem te buty kilka tygodni temu. I szczerze powiem, że nawet nie zwracałem uwagi na takie szczegóły. But fajnie wygląda. W ogóle mi nie przeszkadza czy ma on jakieś ukryte wady czy nie i nie zamierzam tego sprawdzać. Moje się już rozchodziły są wygodne, prezentują się bardzo dobrze i absolutnie nie żałuję, że je kupiłem. 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak innym ale mi te 0,5cm robi ogromną różnicę. Wyraźnie obciera mnie w tym miejscu i nie da się w nich chodzić. Jak już wspominałem, buty posiadają parę drobniejszych wad, które nie wykluczały ich używania. Mierzyć zacząłem gdy reszta skóry była już w miarę rozchodzona a prawa kostka zalana w krew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że lewy but ze zdjęcia widocznie nie stoi na obcasie prosto na równej powierzchni. Aby nie nabawić się jakiegoś urazu warto oddać go do szewca do zeszlifowania na równo. Pewnie z tego też wynika różnica w wysokości. 

 

To nie są jakieś względy estetyczne, tylko w długotrwałej perspektywie użytkowania, spore zastrzeżenia co do zdrowotnego aspektu noszenia nierównych butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pozwolę sobie przywrócić do życia temat związany z GB Levet, ponieważ mam dylemat, z którym nie jestem sobie w stanie poradzić.

Mówiąc w skrócie, na wszelki wypadek zakupiłem 2 pary ( rozmiar 42 i 43).

 

Efekt jest taki:

1) rozmiar 42 jest delikatnie za ciasny. Wiadomo, że z krótkich chwil spaceru w domu nie za wiele można wywnioskować, ale jeśli trochę by się rozbiły, to może dałyby się chodzić. Martwię się tylko co będzie po 8 godzinach pracy.

 

2) natomiast 43 jest za duży (do buta wchodzi palec od strony pięty). Włożyłem jednak wkładkę do środka i teraz wydaje się, że są prawie w sam raz.

 

Czas leci, a ja przymierzam co jakiś czas i nie wiem, które zwrócić. Muszę w końcu się zdecydować, bo czas zwrotu wynosi tylko 100 dni. ;)

Prosiłbym osoby, które zakupiły wskazane buty i mają już w tej kwestii doświadczenie o poradę.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy za ciasny? Przymierz pod koniec dnia, gdy stopy są powiększone i oceń- jeśli są za krótkie to daj sobie spokój. Jeśli są ciasne, ale nie na długość to powinny się rozejść. Co do większego rozmiaru to osobiście nie jestem zwolennikiem wkładek itp. Jest trochę butów na rynku - można więc znaleźć buty dobrze pasujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszły moje G&B. Po początkowym zachwycie (de facto moje pierwsze porządne buty) przyszedł czas na szukanie dziury w całym.

 

Niestety baboli jest sporo. Przede wszystkim na jednym z butów ażurek odstaje od powierzchni buta pod dziwnym kątem (a nie powinien wcale). Do tego mam wrażenie, że buty są w niektórych miejscach ubrudzone jakąś farbą (skóra ma nieco inny kolor i fakturę w tych miejscach). Mam też wrażenie, że podeszwa ma pewne skazy (brązowe plamy). Generalnie buty i tak miałem zwrócić, bo przez pomyłkę wziąłem czarne zamiast brązowych, ale i tak niesmak pozostaje. Wrzucam zdjęcie tego "dziwnego" ażurka, bo to jest imo wada dyskwalifikująca. Resztę byłbym w stanie przeboleć.

d3zwn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.