Skocz do zawartości

Marka Gordon Bros


d_box

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 789
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W 41 byś się nie zmieścił. Ja mam stopę 26.5x10.5cm i but w rozmiarze 41 próbuję rozchodzić już 2 tygodnie. Zamówiłem sho-ez bo inaczej po całym dniu stopę mam zmasakrowaną. Gdy zastanawiałem się nad rozmiarem pani w klasycznebuty.pl powiedziała, że te buty potrafią się rozciągnąc nawet do 1cm. Zaryzykowałem bo 42 za bardzo kłapał.

 

Daj znać jak ten rozmiar 42 Ci pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum.

Chciałbym zakupić model Levet 2318 (czarny) i mam pytanie odnośnie rozmiaru. Długość mojej stopy to prawie 27 cm (może troszkę mniej: 26,8 cm). Wg szablonu producenta 27 cm odpowiada rozmiarowi 41, a 27,5 cm - 42. Długość wkładki (wg klasycznebuty.pl): 41 - 27 cm, 42 - 28 cm. Normalnie zmówiłbym rozmiar 42 bo taki właśnie noszę rozmiar półbutów (w przypadku sportowych 42,5-43), po lekturze tego tematu nie jestem już jednak taki pewien. Co radzicie?

Ja mam 41 przy stopie 26cm i troszeczkę ciśnie mnie prawy but w mały palec, ale na długość są dla mnie dobre. 41 dla Ciebie to raczej pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem w trakcie zamawiania swoich pierwszych G&B (Levet 2318 - jak chyba każdy) i zastanawiam się nad rozmiarówką. Mając stopy o długości 28,2/10,2 cm i 27,9/10,1 rozważam rozmiar 43. Czy może jednak powinienem wybrać 42? Co sądzicie?

Pozdrawiam

Jak dla mnie na 90% 43. Jak się okaże, że ewidentnie klapią nawet po zaciągnięciu sznurowadeł na maxa to odeślij i weź 42. Ja mam 26.6cm długości i 10.5cm szerokości więc proporcje inne ale mimo wszystko z węższą ale dłuższą stopą i tak bym się nie zmieścił. Zakładając na wyrost, że buty rosną co 1cm na rozmiar, a przeważnie jest to 8mm, to numer 42 pomieści maksymalnie stopę 27,5cm. Twoje 28,2cm nie ma szans się zmieścić w 42...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 41 byś się nie zmieścił. Ja mam stopę 26.5x10.5cm i but w rozmiarze 41 próbuję rozchodzić już 2 tygodnie. Zamówiłem sho-ez bo inaczej po całym dniu stopę mam zmasakrowaną. Gdy zastanawiałem się nad rozmiarem pani w klasycznebuty.pl powiedziała, że te buty potrafią się rozciągnąc nawet do 1cm. Zaryzykowałem bo 42 za bardzo kłapał.

 

Daj znać jak ten rozmiar 42 Ci pasuje.

 

Właśnie dostałem r.42 i po przymiarce dalej nie wiem czy jest dobry. Na pewno mógłby być mniejszy. Bez zawiązanych sznurowadeł czuję, że jest zdecydowanie za duży. Po ścisłym zawiązaniu mogłyby być, z tym, że mam wrażenie, że "klapią". Może to dlatego, że w butach jest dużo przestrzeni z przodu nad palcami (szczególnie w porównaniu z moimi dotychczasowymi butami) a szerokość mojej stopy to 10 cm.  Ciekawe jest to, że po włożeniu do buta patyczka (od szaszłyków :)) wyszło, że maks. długość wkładki to 28,8 cm. Wg miarki producenta 42 to 27,5 a 41 - 26,5 cm.

Tak więc najlepiej byłoby abym przymierzył jeszcze rozmiar 41.

 

I jeszcze jedno: na stronie producenta (i klasycznebuty.pl) jest inny kolor napisów na wkładce niż w Zalando.

 

Tutaj Zalando:

 GB612A001-Q11@1.1.jpg

A poniżej strona producenta:

levet-styleno-2318-schwarz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spojrzysz na inne zdjęcia na stronie producenta, to mają też modele z tłoczoną nazwą marki.

Sprawdziłem swoje i u mnie jest następująco:

 

Jasny brąz, skórzana podeszwa z klasycznebuty.pl -> tłoczone (na zdjęciu na GB czarny napis)

Czarne, gumowa podeszwa z klasyucznebuty.pl -> czarny napis (tak jak u producenta)

CIemny brąz, skórzana podeszwa z zalando -> tłoczone (na zdjęciu na GB czarny napis).

 

Ja bym się nie przejmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Tarrago:

- pasta bezbarwna (ale lepsza byłaby w kolorze buta, tylko akurat takiej nie posiadam, bezbarwna zostawia białe ślady jak się jej dobrze nie wetrze, szczególnie uciążliwe w zagłębieniach)
- czubki pastuję średnim brązem co daje ciekawe przejście od ciemnego do jasnego.

 

Po zakupie użyłem tłuszczu dubin, teraz regularne pastowanie, a tłuszcz tylko  od czasu do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam Gordony Levet 2318 ciemny brąz. Kupione w KlasyczneButy.pl, polecam. Obsługa bardzo miła, w odpowiedzi na mojego maila zadzonili do mnie i cierpliwie odpowieadali na wszystkie pytania. Po 5 wyjściach do pracy w tych butach mogę opisać pierwsze wrażenia. Zaznaczam, że ubierałem je co drugi dzień i pokonywałem w nich trasę 100m z domu do samochodu, 500m z samochodu do biura, 1000m dorga na lunch, no i powrót do domu. Razem nie więcej niż 2.5km dziennie po chodniku, reszta to chodzenie po wykładzinie biurowej której nie liczę:

0. Przed pierwszym wyjście dwa razy, w jedno dniowych odstępach, posmarowałem całą cholewkę tłuszczem do butów skórzanych. Pogoda jesienna więc wolę je trochę zabezpieczyć. Nie zauważyłem by tłuszcz w jakikolwiek sposób przyciemnił kolor, buty są ciemne. Podeszwę smarowałem tłuszczem wiele razy, czytałem, że znacznie zwiększa to jej żywotność. Dodatkowo przed pierwszym wyjściem nałożyłem trzy warstwy pasty/wosku Saphir w kolorze średni brąz by delikatnie je rozjaśnić.

1. Na mniejszej stopie gdzie but się szybciej dopasował, sprawia wrażenie na prawdę wygodnego. Uwypuklenie na wewnętrzną stronę śródstopia jest dość wysokie dzięki czemu czuć jakby się opierało całą stopą. Bardzo przyjemne uczucie, szczególnie w porównaniu do moich butów Ryłko, w których czuję się jak w luźnych klapkach.

2. Czubki przyszwy ładnie się świecą i są sztywne. Ładnie wyglądają na nodze.

3. Na stopie 266mm długość i 105-110mm szerokości but jest jeszcze ciasnawy. Czały czas pracuję nad rozbiciem go. Nie jest łatwo, choć słyszałem, że niektórym zajmuje to do 2ch miesięcy. Zobaczymy.

4. Podeszwa przy nosku zdarła się już do szwu. Dzisiaj pierwszy raz zahaczyłem o szew. Liczyłem się z małą trwałością podeszwy skórzanej ale to przerosło moje obawy. Będę zmuszony podzelować buty dużo wcześniej niż planowałem.

5. W jednym bucie zrobiło mi się załamanie w przyszwie, w odległości ok 1/3 od ażurku w stronę czubka. Pewnie to kwestia kształtu stopy ale wolę poinformować. To załamanie chyba najbardziej mnie zdenerwowało, całą resztę byłbym w stanie przeboleć.

6. Skóra powyżej przyszwy jest bardziej matowa i bez natłuszczenia lekko papierowa. W lewym bucie ta część jest trochę jaśniejsza. W załamaniach tego buta bardziej się też odbarwia skóra, na jeszcze jaśniejszą. Nie wiem na ile to kwestia skóry i wykonania a na ile tego, że używam na obu butach pasty średnio brązowej by trochę je rozjaśnić. Niedługo zacznę używać ciemno brązowej to zobaczymy.

7. Tak jak u innych osób, które już o tym wspominały, w niektórych miejscach ząbki przy ażurach nie przylegają a lekko odstają od cholewki.

 

Ogólnie. Nie jest idealnie ale to najniższa półka butów szytych metodą Goodyear Welted. Idealne dla osób, które rozpoczynają przygodę z butami tego typu lub z uwagi na cenę nie mogą (lub po prostu nie chcą) sobie pozwolić na droższe marki. Trzeba z góry założyć, że trzeba je szybko podzelować, więc warto przed zakupem dowiedzieć się czy jest w okolicy jakiś kompetentny szewc, który tych butów nie zniszczy. Zdjęcia zrobię w weekend bo wychodzę do pracy jak jest jeszcze ciemno i wracam ja już jest ciemno...

 

PS. Warto kupić je w Polsce, np w KlasyczneButy.pl, bo w razie problemów czy reklamacji odesłanie jest prostsze i tańsze.

 

Prawdpodobnie dałeś dużo za dużo tłuszczu, podszewa stała się nadmiernie miękka i dlatego tak szybko się starła. Dubbin ma zabezpieczyć przed działaniem wilgoci, więc powinna wystarczyć jedna aplikacja i długi czas wchłaniania (min. 48 godzin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nie wiem czy dobrze mierzysz stopy albo czy coś się zadziało z numeracją tego hiro ale to co piszesz jest niemożliwe. Przy takiej długości stopy ósemka hiro będzie mocno (dla wielu wręcz nieakceptowalnie) ciasna nie mówiąc o tym, że może być za duża.

 

Abstrahując od swoich doświadczeń meermin dla stopy +/- 270mm o standardowej szerokości proponuje hiro 8,5.

:) .Oczywiście pomyłka. Myślałem o czymś inny a napisałem co innego. Poprawiam- numer za małe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam serdecznie wszystkim forumowiczów,

 

Od jakiegoś czasu zastanawiałem się na zakupem "porządnych" butów. Wcześniej wybierałem modele rodzimych marek takich jak: Gino Rossi, Badura czy Ryłko, jednakże zmęczyły mnie zmiany obuwia co sezon. Niestety, z racji budżetowych nie mogłem sobie pozowlić na zakup butów firmy Cheaney, Loake czy CJ. Po zapoznaniu się z wpisami na forum, do wyboru pozostały mi dwie marki: polski NORD oraz niemiecki Gordon and Bros. Zachęcony promocjami na Zalando, ostatecznie zdecydowałem się na wybór GB model Milano oraz Gregory Black. Model Milano udało mi się zakupić za 309 zł, a Gregory Black (Chukka), uwaga, za 239 zł (http://www.zalando.pl/gordon-and-bros-gregory-oksfordki-czarny-gb612a006-q11.html).

Niedawno otrzymałem przesyłkę z modelem Milano, w związku z tym postanowiłem podzielić się z wami swoimi wrażeniami.

 

Buty od samego początku ukazują swoją solidność. W porównaniu do noszonych przeze mnie wcześniejszych butów, prezentują się o wiele bardziej elegancko, a prawidzwe przeszycia nadają im klasycznego, eleganckiego wyglądu. Niestety, są dość twarde i sztywne. Mam nadzieję, że uda mi się je rozchodzić.

Choć z modelu Milano mam zamiar korzystać głównie w biurze to i tak zdecyduję się chyba na podzelowanie podeszwy skórzanej, ponieważ nawet po przechodzeniu w nich kilku godzin w biurze, na podeszwach pojawiły się pierwsze rysy (powinny być widoczne na zdjęciu). Proszę was o radę w tej sprawie.

 

post-6271-0-68944100-1419979474_thumb.jp

 

Co do pielęgnacji obuwia, zamiarzem zakupić pastę, balsam oraz tłuszcz (do czasu, aż podzeluję podeszwę).

 

Jestem ciekaw, jak obuwie będzie się sprawdź w eksploatacji. Co jakiś czas zamieszczać będę zdjęcia wraz z opisem na temat technicznego stanu obuwia oraz moich odczuć z ich używania.

 

Poruszając temat niesymetryczności lub jakości skóry butów zakupionych przez Zalando, muszę zdecydowanie zaprzeczyć aby buty posiadały jakiekolwiek defekty fabrycze. Mają równą wysokość, szerokość oraz długość.

 

Jak tylko otrzymam model Gregory, wrzucę informacje o dostarczonym obuwiu.

 

Chcę się jeszcze zapytać o dobrego szewca w Warszawie, który mogłby zająć się opieką nam moim butami. Napewno znacie takich :)

 

Życzcie mi tego, aby buty służyły jak najdłużej.

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kup lepiej pastę i krem zamiast pasty i balsamu.

 

Co do podzelowania, kiedy obuwie głównie w biurze - dla mnie nie warto, zrób to jak podeszwa się przynajmniej trochę zetrze, but dopasuje się w całości do Twojej stopy itp.

 

Chociaż zwolenników i przeciwników podzelowania nowych butów pewnie jest po połowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rysy jak na zdjęciach pojawiają się w każdych butach o skórzanej podeszwie po pierwszych kilku krokach, praktycznie na każdej powierzchni (nawet po rozchodzeniu na miękkim dywanie mogą się pojawić). Nimi się nie przejmuj, w żadnym wypadku nie wpływają na wytrzymałość. To jest tylko wierzchnia powłoka podeszwy, która się ładnie błyszczy i ma fajnie wyglądać na wystawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.