Skocz do zawartości

Marka Gordon Bros


d_box

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, skórę przy sznurowadłach układającą się w V należy poczytywać za źle dobrany rozmiar czy tak już bywa z obuwiem RTW? Buty są na mnie nieznacznie za długie (nie jestem pewien czy rozmiar mniejszy nie będzie za mały), odrobinę za szerokie w kości haluksowej, za to już tworzy się V. Niestety mierzone na nogę świeżą, niespuchniętą całym dniem chodzenia. Oczywiście chodzi mi o oxfordy, dokładniej zaś ten model: http://www.sklep.klasycznebuty.pl/264,gordon-bros-levet-2506-tan.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 789
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panowie, skórę przy sznurowadłach układającą się w V należy poczytywać za źle dobrany rozmiar czy tak już bywa z obuwiem RTW? Buty są na mnie nieznacznie za długie (nie jestem pewien czy rozmiar mniejszy nie będzie za mały), odrobinę za szerokie w kości haluksowej, za to już tworzy się V. Niestety mierzone na nogę świeżą, niespuchniętą całym dniem chodzenia. Oczywiście chodzi mi o oxfordy, dokładniej zaś ten model: http://www.sklep.klasycznebuty.pl/264,gordon-bros-levet-2506-tan.html

 

Uważam, że to źle dobrane kopyto. Błąd, który nie razi za mocno kiedy rozwarcie nie przekracza 1cm w najszerszym miejscu, ale jednak błąd.

Osobiście nie toleruję żadnego rozwarcia w moich butach. Koledzy o szerszych stopach nauczyli się większej tolerancji, wiec zdania będą podzielone  ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie taki wymiar stopy i kilka par g&b 43 - wszystkie idealnie leżą

A jednak...

Dziś przyszły moje G&B chukka na kopycie Gregory i wygląda na to, że upatrzyłem sobie najsmuklejsze kopyto w ofercie G&B  :P

Rozmiar 43, na długość buty równają do rozmiaru 44 w CS, ale na szerokość w (moich) palcach mają chyba z dobry centymetr mniej i o ile pięta i śródstopie są ok, but opina je dość ciasno ale komfortowo, o tyle palce mam mocno ściśnięte. Zamsz może i jest miękki i elastyczny, jak to zamsz, ale aż tak to mi się chyba nie rozejdzie. Zrobię podejście pod 44 i zobaczymy. To na szczęście chukka, więc jeśli tu z kolei nieco przestrzelę, mogę ratować się mocniejszym ściągnięciem sznurowadeł i chwytem cholewki.

 

A`propos generalnej dyskusji o G&B - moje buty nie wyglądają na seconds. Wprawdzie bez lupy, ale obejrzałem je cokolwiek dokładnie i jestem zadowolony. Żadnych zadrapań, krzywych szwów, etc. Pasy schodzą się gładko i estetycznie, kanał na kruponie jest głęboki na całej długości (dużo głębszy niż w CS). Nie mam dużego doświadczenia w tej materii, ale zamsz wydaje mi się dobrej jakości, jest miękki i przyjemny w dotyku, żadna stal pancerna  ;)

Natomiast w porównaniu do CS rzuca się w oczy pewne niechlujstwo w detalach. Ot, tu nitka wystaje, tam nierówno i na odwal pomalowane ranty obcasów, ówdzie jakieś usmarowanie przy szwie i tego typu przypadki. No i wkładka, tu jest jakby dwuczęściowa, lekko profilowana. Część przednia, pod śródstopiem i palcami jest cokolwiek śliska, co pewnie dodatkowo wpływa na dyskomfort moich palców  :D

 

Generalnie jednak jestem bardzo na plus. Jako buty do codziennego i casualowego, acz nadal eleganckiego człapania, bardzo mi odpowiadają i trafiają w moje potrzeby. Obym teraz tylko ja trafił w rozmiar!  :lol:

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, skórę przy sznurowadłach układającą się w V należy poczytywać za źle dobrany rozmiar czy tak już bywa z obuwiem RTW? Buty są na mnie nieznacznie za długie (nie jestem pewien czy rozmiar mniejszy nie będzie za mały), odrobinę za szerokie w kości haluksowej, za to już tworzy się V. Niestety mierzone na nogę świeżą, niespuchniętą całym dniem chodzenia. Oczywiście chodzi mi o oxfordy, dokładniej zaś ten model: http://www.sklep.klasycznebuty.pl/264,gordon-bros-levet-2506-tan.html

Z mojego doświadczenia wynika, że takie rozwarcie często spowodowane jest wysokim podbiciem stopy i ciężko znaleźć oxfordy, które nie będą się rozchodzily przy sznurowadłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak...

Dziś przyszły moje G&B chukka na kopycie Gregory i wygląda na to, że upatrzyłem sobie najsmuklejsze kopyto w ofercie G&B  :P

Rozmiar 43, na długość buty równają do rozmiaru 44 w CS, ale na szerokość w (moich) palcach mają chyba z dobry centymetr mniej i o ile pięta i śródstopie są ok, but opina je dość ciasno ale komfortowo, o tyle palce mam mocno ściśnięte. Zamsz może i jest miękki i elastyczny, jak to zamsz, ale aż tak to mi się chyba nie rozejdzie. Zrobię podejście pod 44 i zobaczymy. To na szczęście chukka, więc jeśli tu z kolei nieco przestrzelę, mogę ratować się mocniejszym ściągnięciem sznurowadeł i chwytem cholewki.

 

A`propos generalnej dyskusji o G&B - moje buty nie wyglądają na seconds. Wprawdzie bez lupy, ale obejrzałem je cokolwiek dokładnie i jestem zadowolony. Żadnych zadrapań, krzywych szwów, etc. Pasy schodzą się gładko i estetycznie, kanał na kruponie jest głęboki na całej długości (dużo głębszy niż w CS). Nie mam dużego doświadczenia w tej materii, ale zamsz wydaje mi się dobrej jakości, jest miękki i przyjemny w dotyku, żadna stal pancerna  ;)

Natomiast w porównaniu do CS rzuca się w oczy pewne niechlujstwo w detalach. Ot, tu nitka wystaje, tam nierówno i na odwal pomalowane ranty obcasów, ówdzie jakieś usmarowanie przy szwie i tego typu przypadki. No i wkładka, tu jest jakby dwuczęściowa, lekko profilowana. Część przednia, pod śródstopiem i palcami jest cokolwiek śliska, co pewnie dodatkowo wpływa na dyskomfort moich palców  :D

 

Generalnie jednak jestem bardzo na plus. Jako buty do codziennego i casualowego, acz nadal eleganckiego człapania, bardzo mi odpowiadają i trafiają w moje potrzeby. Obym teraz tylko ja trafił w rozmiar!  :lol:

Kopyto Gregory w G&B to faktycznie najsmuklejsze kopyto tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś przyszły moje G&B chukka na kopycie Gregory i wygląda na to, że upatrzyłem sobie najsmuklejsze kopyto w ofercie G&B  :P

 

 

Kupiłem ten sam model w sklepie stacjonarnym klasycznebuty.pl (dokładnie takie: http://www.sklep.klasycznebuty.pl/312,gordon-bros-gregory-3999-tan.html). Dotychczas sprawują się świetnie, chociaż w lato poczekają na mnie w szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym spytać w jakiej cenie mam szansę kupić te levety (https://www.zalando.pl/gordon-and-bros-levet-eleganckie-buty-brazowy-gb612a001-o11.html?size=44) w zalando, jeśli cierpliwie poczekam, aż je przecenią? No właśnie i czy w ogóle je przeceniają? Patrząc po ich polityce cenowej, to stawiam, że pewnie będą kosztować ze 100 zł mniej. Mylę się? Jest jakaś reguła, którą rządzą się przeceny w zalando?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy, nie wiecie może jaki jest mniej więcej czas oczekiwania na zalando na sprowadzenie brakującego rozmiaru? Wyczekuję G&B Levet tan i jakoś nie mogę się doczekać, a zauważyłem, że większość innych modeli np. Levet brown są uzupełniane na bieżąco.

Pozdrawiam

Sprawdź na klasycznebuty.pl ostatnio u nich widziałem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym spytać w jakiej cenie mam szansę kupić te levety (https://www.zalando.pl/gordon-and-bros-levet-eleganckie-buty-brazowy-gb612a001-o11.html?size=44) w zalando, jeśli cierpliwie poczekam, aż je przecenią? No właśnie i czy w ogóle je przeceniają? Patrząc po ich polityce cenowej, to stawiam, że pewnie będą kosztować ze 100 zł mniej. Mylę się? Jest jakaś reguła, którą rządzą się przeceny w zalando?

 

przy dobrym wietrze będą za 289zł-40zł za newsletter - za tyle je kupiłem 2 lata temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Właśnie odebrałem te oto buty LINK rozmiar 41. Buty jak widać zakupione w Zalando.

 

Długość stopy 26 cm, szerokość 10.3 cm. 

Po pierwszych przymiarkach buty wydają się dość ciasne, szczególnie czuć ucisk w pięcie oraz w podbiciu. Ogólnie nie jestem w stanie chodzić w nich dłużej niż kilka minut.

 

Moje pytanie czy w takiej sytuacji lepiej buty rozchodzić jeśli to w ogóle możliwe czy jednak oddać i polować na rozmiar 42

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

jeśli chodzi o obuwie, jestem niestety zupełnym laikiem. Ostatnio kupiłem pierwsze w życiu w miarę dobre buty, dwie pary Gordon & Bros: Levet 2318 Brown i chukka na kopycie Gregory. Cieszę się z nich jak dziecko - obiektywnie nie są najlepsze, ale dla mnie różnica jest ogromna. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz: dlaczego w pierwszej parze cholewka zgina się w każdym bucie inaczej? To normalne i zadaję głupie pytanie, to wada egzemplarza, a może po prostu źle dobrałem rozmiar? Załączam zdjęcie.
http://wrzucaj.net/image/Yjx

Ukłony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wypadkowa: a. względnie niskiej półki obuwia, b. nie do końca trafionego kopyta i c. niesymetryczności stóp, a więc całkiem normalnego zjawiska.

Jeżeli krzywo zginający się but nie uwiera, to ciesz się jak się do tej pory cieszysz i zapomnij o sprawie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie taki wymiar stopy i kilka par g&b 43 - wszystkie idealnie leżą

@Krzyśku,

O ile w Gregorach zasada się nie sprawdziła, to w Levetach 2318 Navy Suede zdecydowanie tak. Dzięki!

 

Levety bowiem dziś właśnie doszły. Rozmiar 43. Na szerokość są idealne, długość w sumie też, zobaczymy jak się wyrobią. Mniejsze byłyby już chyba za małe (zwłaszcza na szerokość), choć mam wrażenie, że tęgość byłaby lepsza (albo połówka numeru ale tego w G&B nie uświadczysz). Co najwyżej zastosuję mega cienką wkładkę.

Co do jakości butów, to miałbym chyba te same uwagi co do "grześków", może nawet chukka były nieco staranniejsze. Niby nie ma poważnych wtop, ale pewna niechlujność jest. Mimo to wrażenie robią solidne. 

Podeszwa faktycznie papierowa - ale i tak od początku planowałem zelować.

 

Co do stylistyki... hmmm... niby nie są jakoś strasznie masywne, ale na opewno brak im elegancji. Dość wysmukły nosek przywodzi na myśl torpedę i niespecjalnie pasuje do całości, sam but bowiem jest obły, brak mu gracji w okolicy śródstopia; podeszwa ma ładny rysunek, ale cholewka nie idzie za tą linią. Nosek mógłby być bardziej zaokrąglony z mocniej zaakcentowanym paluchem - byłoby bardziej roboczo, ale za to spójnie.

Mimo wszystko jestem zadowolony, bo jako codzienne człapaki nadadzą się pierwszorzędnie i nie będę się obawiał o lany, pusty w środku obcas (vide Bugatti).

 

Aha, z kodem rabatowym z opakowania kawy kosztowały mnie 235 złotych  :D

 

Teraz czekam jeszcze na chukka Gregory r44, także Navy Suede. Mam nadzieję, ze przypasują :)

 

p.s. @Krzysiek_W - jaki rozmiar prawideł stosujesz do G&B r43?

post-6871-0-18657000-1435697365_thumb.jp

post-6871-0-92306600-1435697367_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Gregory, nie wydaje wam się trochę dziwne te kopyto ? Mi brakuje około 6-7mm do końca noska, przypominają mi poniekąd polskie koszmarki. Dzisiaj dostałem buty i mam mieszane uczucia... nie wiem czy nie odesłać.

 

 

Dla zainteresowanych link ze zdjęciami: 

http://www.schuhhaus-strauch.de/epages/strauch.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/Strauch/Products/131-36-0004/SubProducts/131-36-0004-7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Gregory, nie wydaje wam się trochę dziwne te kopyto ? Mi brakuje około 6-7mm do końca noska, przypominają mi poniekąd polskie koszmarki. Dzisiaj dostałem buty i mam mieszane uczucia... nie wiem czy nie odesłać.

 

 

Dla zainteresowanych link ze zdjęciami: 

http://www.schuhhaus-strauch.de/epages/strauch.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/Strauch/Products/131-36-0004/SubProducts/131-36-0004-7

 

 

Odesłać czym prędzej. Nie przebierając w słowach - paskudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odesłać czym prędzej. Nie przebierając w słowach - paskudne.

Nie powinienem się był przyznawać, że czekam na "gregi"... :rolleyes:

Kopyto jest, faktycznie, specyficzne i zwykłych, licowych derby bym nie wybrał. Ale IMHO chukka prezentują się dużo lepiej, zwłaszcza w zamszu. 

Szkoda natomiast, że jest aż tak wąskie. W r43 mordowały palce, w r44 - zobaczymy, ale spodziewam się, że wizualnie okażą się już nazbyt wydłużone i proporcjonalnie za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.