Skocz do zawartości

Ciekawe blogi/strony www


Rev

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 months later...

Anglojęzyczny blog pewnego Duńczyka, którego styl wprawdzie mocno ociera się o rekonstrukcję historyczną, ale i tak nie można mu odmówić gustu.

 

http://haethaenstat.blogspot.com

 

Może i to faktycznie rekonstrukcja, ale spodnie w jego stylizacjach są znakomite - idealnej długości, nie za wąskie, nie za obfite. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

post-3154-0-10424700-1451387673_thumb.pn

 

ale

 

post-3154-0-88823500-1451387673_thumb.pn

 

nie ma to jak rzetelność, obiektywność i pewność blogera... 

 

 

BTW. cały artykuł wiele nie wnosi, za wyjątkiem wylistowania marek obuwniczych (sama strona na blogu ma wstawione chyba duże, cieżkie zdjęcia, bo nie sposób jej załadować poprawnie). 

 

Jednak pewna kwestia nie pozwala przejść obojętnie nad wpisem:

 

1. Kolejność, oczywiście subiektywna - co autor zaznaczył cyt: "Wybierałem tylko takie, które szyją buty, które sam chętnie bym założył. Jest to zatem wybór bardzo subiektywny. Także kolejność prezentacji jest subiektywna: zrezygnowałem z najbardziej oczywistej, czyli alfabetycznej, aby przyjąć kryterium rozpoznawalności wśród polskich sartorialistów. A ściślej mówiąc kryterium mojego wyobrażenia o tej rozpoznawalności. Czyli subiektywizm w subiektywizmie."

 

i jaka marka wylądowała na pierwszym miejscu? NORD.... Czy p.Jan nie doszedł do siebie po Wigilii? 

 

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to sam nie wiem, co o tym myśleć... Z jednej strony każdy ma prawo do wyrażania własnych przekonań (przynajmniej na razie), a z drugiej publikowane są sponsorowane bzdury, wpływające niechybnie na decyzje zakupowe (szczególnie osób bez doświadczenia). Jest to jakby nie patrzeć jest to forma reklamy, a ta jest chroniona prawem  (nieuczciwa konkurencja - oczywiście nie bezpośrednio - bo mamy tu "niezależnego blogera").

 

Wydaje mi się, że takie osoby powinny objęte ostracyzmem środowiska "polskich sartorialistów", któremu tak naprawdę szkodzą. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Ciekawe spojrzenie na kwestię proporcji i dopasowania ubrań do sylwetki:

http://dieworkwear.com/post/149422410184/the-extended-shoulder?utm_campaign=website&utm_source=sendgrid.com&utm_medium=email

Autor zastanawia się nad celowym poszerzaniem ramion w marynarce/płaszczu celem poszerzenia górnej części ciała, co spowoduje optyczne zmniejszenie się głowy i tym samym cała sylwetka będzie bardziej proporcjonalna (dotyczy to osób drobniej zbudowanych, niskiego wzrostu).

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, @Wodzu, widzę, że zaglądaliśmy do tego samego wątku na StyleForum, bo sam miałem przywołać, ale mnie uprzedziłeś. Faktycznie, bardzo ciekawy wpis, nie tylko o poszerzonych ramionach, ale i nadmiarowej (luźnej) klatce - tym bardziej cenny tutaj, gdzie panuje terror wąskościowo-dopasowaniowy ;-)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2016 o 17:06, dziko napisał:

bardzo ciekawy wpis, nie tylko o poszerzonych ramionach, ale i nadmiarowej (luźnej) klatce - tym bardziej cenny tutaj, gdzie panuje terror wąskościowo-dopasowaniowy

Terror terrorem, ale wszystko zależy od sylwetki. Ja z poszerzonymi ramionami wyglądałbym jak samobieżny bunkier z czymś niewielkim na czubku. Z taką jakby kuleczką :-) Moda na węższe rzeczy daje mi szansę na proporcjonalny wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.