Skocz do zawartości

Targi, pokazy mody, wystawy - relacje, foto, ciekawostki


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co się orientuję, to na tych targach jest obecny Tomasz Ossoliński, który ma przywieźć z nich akcesoria do swojego nowo otwartego atelier w Warszawie:

viewtopic.php?f=2&t=962

Te kolory garniturów u Panów na zdjęciach, to klasyka we Włoszech. Mnie się podobają okulary przeciwsłoneczne, bo u nas wszyscy w Ray-Banach paradują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, to na tych targach jest obecny Tomasz Ossoliński, który ma przywieźć z nich akcesoria do swojego nowo otwartego atelier w Warszawie:

http://forum.bespoke.pl/viewtopic.php?f=2&t=962

Te kolory garniturów u Panów na zdjęciach, to klasyka we Włoszech. Mnie się podobają okulary przeciwsłoneczne, bo u nas wszyscy w Ray-Banach paradują.

Ja do kolorów nic nie mam. "Świecić" = chwalić się

Swoją drogą Pitti Uomo, gdyby spojrzeć z boku, to targowisko próżności i parada narcyzów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, to na tych targach jest obecny Tomasz Ossoliński, który ma przywieźć z nich akcesoria do swojego nowo otwartego atelier w Warszawie:

viewtopic.php?f=2&t=962

Te kolory garniturów u Panów na zdjęciach, to klasyka we Włoszech. Mnie się podobają okulary przeciwsłoneczne, bo u nas wszyscy w Ray-Banach paradują.

Ja do kolorów nic nie mam. "Świecić" = chwalić się

Swoją drogą Pitti Uomo, gdyby spojrzeć z boku, to targowisko próżności i parada narcyzów

Zgadzam sie, ale warto tez pamietac, ze wiekszosc tych mezczyzn to własciciele i pracownicy wszelakich firm zwiazanych z moda meska w wydaniu włoskim. Jesli Cie nie widac, to nie istniejesz, a w kazdym razie nie jestes "hot", wiec nie robisz najwiekszych zysków. U nas trendy jest oszpecanie sie, chodzenie w lnianych workowatych szatach z polowa wygolonej głowy i snobowanie sie na biednego artyste w swiecie mody.

Porównujac to co ubrał na siebie pan Ossolinski na premiere w Teatrze Narodowym (viewtopic.php?f=7&t=309&start=190) i to co widze na Pitti, sprawia, ze watpie w polski przemysł modowy - nie ujmujac mu talentu. Swoja drogą zdjecia z targów meskiej mody polskiej to byłoby cos :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujac to co ubrał na siebie pan Ossolinski na premiere w Teatrze Narodowym (viewtopic.php?f=7&t=309&start=190) i to co widze na Pitti, sprawia, ze watpie w polski przemysł modowy - nie ujmujac mu talentu. Swoja drogą zdjecia z targów meskiej mody polskiej to byłoby cos :lol:

Jedni lubują się w przykrótkich a inni w za długich nogawkach. Szerokości klap marynarki Ossolińskiego nie powstydziłby się nawet Sergio Loro Piana. Wielu Włochów w garniturach pęta sobie nadgarstki jakimiś koralikami, rzemieniami i innym dziadostwem, nosi sportowe G-Shocki, a my piejemy z zachwytu nad kreacjami tych Panów.

P.S.

Polski przemysł modowy jeszcze się nie odrodził w kapitaliźmie. :) Póki co ciżba wali do Zary czy H&M na zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujac to co ubrał na siebie pan Ossolinski na premiere w Teatrze Narodowym (viewtopic.php?f=7&t=309&start=190) i to co widze na Pitti, sprawia, ze watpie w polski przemysł modowy - nie ujmujac mu talentu. Swoja drogą zdjecia z targów meskiej mody polskiej to byłoby cos :lol:

Jedni lubują się w przykrótkich a inni w za długich nogawkach. Szerokości klap marynarki Ossolińskiego nie powstydziłby się nawet Sergio Loro Piana. Wielu Włochów w garniturach pęta sobie nadgarstki jakimiś koralikami, rzemieniami i innym dziadostwem, na rękach dwurzędówek noszą sportowe G-Shocki, a my piejemy z zachwytu nad kreacjami tych Panów.

P.S.

Polski przemysł modowy jeszcze się nie narodził. :) Póki co ciżba wali do Zary czy H&S na zakupy.

Dla mnie spodnie Ossolinskiego to nie jest swiadoma stylizacja, a marynarka przyznaje - fajna.

Z pieczołowitościa skracane spodnie i kostki z karolikami to nie jest moja bajka, ale wiem, ze to swiadomy zabieg, a duzo za długie nogawki to w 99% machniecie reka i zadowolenie sie tym, co wisiało w sklepie.

Co do G-Shocków, to raczej sa to Rolexy, widziałem ich tam co najmniej kilka ostentacyjnie noszonych, ale tacy przeciez sa Włosi.

Jesli chodzi o zdjecia, to czesto nie jest to zachwyt, ze tak chcielibysmy wygladac, ale ich moda jest po prostu wesoła - mozesz nosic garnitur na codzien i nie wygladac jak stereotypowy bankier, a odcienie błekitu z tych zdjec, sa dla mnie fenomenalne.

Nie liczac spodni do kolana i dziesiatek koralików, jestem w duzej mierze na tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o zdjecia, to czesto nie jest to zachwyt, ze tak chcielibysmy wygladac, ale ich moda jest po prostu wesoła - mozesz nosic garnitur na codzien i nie wygladac jak stereotypowy bankier, a odcienie błekitu z tych zdjec, sa dla mnie fenomenalne.

Trudno nie być wesołym we Włoszech, gdy na czele rządu stoi ekspert od bunga-bunga. Natomiast bankierów, to ja w Polsce nie widuję. Sporo za to namolnych żółtodziobów z ofertą kredytową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chirurdzy ;)

Na konferencji :)

Tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu...guziki przy mankietach zapinamy. Chyba że chcemy świecić garniturami bespoke, jak Ci panowie.

Kiedy ci panowie wyglądają świetnie - oczywiście to moje zdanie. Bawią się modą i to jest podejście, które mnie przekonuje, bo czy w dzisiejszych czasach może być lepszy powód dla bespoke, niż właśnie zabawa? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ci panowie wyglądają świetnie - oczywiście to moje zdanie.

Moje rowniez:) odnosnie odpinania guzikow przy mankietach, krotszych spodni i innych mniej typowych elementow - tu wlasnie widac moim zdaniem czyjs styl. Jednemu cos takiego pasuje i wyglada zupelnie naturalnie, nie rzuca sie zbytnio w oczy, laczy sie z reszta stroju w sposob idealny i patrzac widzimy, ze to jest to. Drugiemu nie pasuje, cos zbytnio sie wyroznia, wyglada jakby wlasciciel zbyt mocno chcial sie wyroznic, jakby byl przebrany, a nie ubrany. Zdjecia prezentuja chyba w kazdym wypadku jakis fragment klasyki, ale moze w nieco mniej klasycznym wydaniu (jesli to ma w ogole sens), jakby przerobione na potrzeby noszacego.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory i tkaniny - piękne. Styl moim zdaniem - nie. Nie ma wg mnie czegoś takiego jak sprezzatura na siłę, bo pojęcie takie byłoby wewnętrznie sprzeczne. Jak nieczęsto ostatnio, zgadzam się z Macaronim - najbardziej niewymuszony sposób noszenia bardzo klasowych ubrań miał chyba Sinatra. Żeby było śmiesznie, facet nie silił się na rozpinanie 30 guzików, świecenie gołymi kostkami itd. Gość po prostu wyglądał jakby w marynarce i krawacie się urodził i olewał wręcz to, co miał na sobie. Można było mieć wrażenie, że tak samo nosiłby jeansy i t-shirt. Goście na zdjęciach natomiast wyglądają jak napinające się pawiany, chcące zaprezentować to, co akurat mają na sobie. Moim zdaniem granicę wytycza to, czy to strój jest dodatkiem do noszącego go człowieka, czy też odwrotnie - goście ze zdjęć sprawiają wrażenie (bo jak jest w istocie to nie jestem w stanie ocenić) jakby reprezentowali tę drugą ewentualność.

Na dodatek to całkowicie niepojęte dla mnie noszenie zegarka na prawym nadgarstku. Nie przeszkadza mi to w żadnym razie, ale sensu nie jestem w stanie zrozumieć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek to całkowicie niepojęte dla mnie noszenie zegarka na prawym nadgarstku. Nie przeszkadza mi to w żadnym razie, ale sensu nie jestem w stanie zrozumieć :-)

Tak jak są piszący lewą lub prawą ręką, tak i są noszący zegarek na lewej lub prawej ręce. Ja noszę na prawej od komunii :)

Estetycznie to nie ma żadnej różnicy, ale przecież koronka na zegarku jest z jego PRAWEJ strony. Nosząc zegarek na prawej ręce nie masz możliwości użycia koronki bez zdjęcia zegarka, albo wykonania treningu jogi...

Żeby nie było, że off-top, to jeden z wątpliwych elegantów (ten z fają w makaroniarskim otworze gębowym) ma Nautilusa na prawym rękawie. Inna sprawa, że widziałem zdjęcie tego samego pajaca z zegarkiem na lewej kończynie górnej, ale założonym na mankiecie koszuli :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zegarki, które koronki mają umiejscowione po lewej stronie tarczy.

Ja takiego nie widziałem, ale skoro są, to są przeznaczone do noszenia na prawej i w takim przypadku taki sposób noszenia zegarka jest ok. Co więcej, dla osoby leworęcznej tak będzie wygodniej. Co nie zmienia faktu, że pajac na zdjęciu miał na prawym zarośniętym nadgarstku Nautilusa z koronką po prawej stronie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek to całkowicie niepojęte dla mnie noszenie zegarka na prawym nadgarstku. Nie przeszkadza mi to w żadnym razie, ale sensu nie jestem w stanie zrozumieć :-)

Tak jak są piszący lewą lub prawą ręką, tak i są noszący zegarek na lewej lub prawej ręce. Ja noszę na prawej od komunii :)

Estetycznie to nie ma żadnej różnicy, ale przecież koronka na zegarku jest z jego PRAWEJ strony. Nosząc zegarek na prawej ręce nie masz możliwości użycia koronki bez zdjęcia zegarka, albo wykonania treningu jogi...

Żeby nie było, że off-top, to jeden z wątpliwych elegantów (ten z fają w makaroniarskim otworze gębowym) ma Nautilusa na prawym rękawie. Inna sprawa, że widziałem zdjęcie tego samego pajaca z zegarkiem na lewej kończynie górnej, ale założonym na mankiecie koszuli :-)

Ktos wczesniej stworzył ten trend i był/jest uwazany za jednego z najlepiej ubranych mezczyzn w XX wieku. Czy słusznie, niech kazdy rozsadzi.

post-270-13658920321367_thumb.jpg

post-270-13658920321579_thumb.jpg

post-270-13658920321769_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jan

Z całym szacunkiem. Mimo, że mnie sie to nie podoba i jest to pretensjonalne, to porównywanie stylu G.Agnellego z tych zdjęć do pajaca ze zdjęć z pierwszego postu nie jest moim zdaniem trafione. Agnelli miał to coś, co tworzyło niewymuszoną sprezzaturę. Facet nie był dodatkiem do swojego ubrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.