Skocz do zawartości

Targi, pokazy mody, wystawy - relacje, foto, ciekawostki


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zaskoczony negatywnymi opiniami niektórych osób na forum. :shock:

Po prostu niektórzy biorą zbyt poważnie elementy "show" przygotowane specjalnie na te dni. Ponadto łatwo jest zauważyć po liczbie fotografujących, że prezentuje się "medialny styl", a głównym celem nie jest elegancja, tylko oryginalność. Co by, jak najwięcej obiektywów ściągnąć na siebie.

Niemniej jednak warto jest odnotować feerię kolorów w opozycji do naszej raczej szaro-ponurej rzeczywistości.

Pewien pan z Polski pokazał to doskonale :lol:

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko to niepokoi ze forum zaczyna sie zamykać na pewien typ ubioru, ostatni nawet zostało to skomentowane pod nowym postem Macaroniego, i musze sie z tym zgodzić.

raczej wciąż jeszcze nie otwarło się na inne podejście. Jak wszyscy "nawróceni", wiele osób traktuje temat ubioru śmiertelnie poważnie.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej wspomniany wpis pod najnowszym artykułem macaroniego jest idealnym przykładem demagogii "ucisku złej masy na biedną mniejszość, która ma rację z definicji" ;) Niektórzy po prostu tak krótkich nogawek nie zaakceptują nigdy, co pewnie nie jest wytworem naszych czasów. Kiedyś też ludzie się sprzeczali "czy luźniej, czy ciaśniej" i jak widać, odpowiedzi nie ma, jest tylko indywidualny złoty środek.

Mnie raczej lekko oburza forma tych komentarzy - ciasno / krótkie nogawki / kolorowe skarpety / loafersy super, a każdy komu się to nie podoba przedstawia od razu kulturę pszenno-buraczaną. Osobiście nie lubię marynarek bez konstrukcji, preferuję poduszki korygujące ramiona, sztywniejszą konstrukcję z przodu powiększającą klatkę piersiową i umożliwiającą włożenie portfela tak by od razu nie zaznaczał swojej obecności, nudne, szare skarpety i po prostu nie trawię loafersów. Ostatnio dowiaduję się, że tego typu ubranie jest "daleko w tyle".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to, że jest w tyle. loafersy jak każde inne obuwie ma swoich przeciwników i zwolenników. jeśli wynika to z osobistych preferencji - ok, natomiast gorzej jeśli ktoś dorabia do tego ideologię. ja lubię bawić się ubraniem, podobnie jak MT staram się nie nosić zbyt formalnie, więc krótsze nogawki, brak skarpet i marynarki z naturalnymi ramionami mi się podobają. sęk w tym, że nie sposób oprzeć się wrażeniu sztywniactwa, skoro na bawełnianą marynarkę mówi się "drelich" a na zamszowe monki "kapcie", zaś nogawki są powodem oburzenia wielu. Najbardziej podobały się formalne garnitury MT zestawione z oxfordami, więc chyba coś jest na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy wpis na forum. Obserwuję je od dawna, ale jakoś nie było okazji...

Zdaje mi się, że duża część użytkowników śmiertelnie poważnie traktuje temat klasycznej, męskiej elegancji. Świetnym przykładem tego zjawiska są komentarze do ww. zdjęć.

Mnie pokazane tam zestawienia podobają się bardzo. Zauważcie, jak fantastycznie zestawiane są tam kolory, dodatki. Zdaję sobie sprawę, że to wszystko wystudiowane, ale za to z jakim luzem potem noszone! Koraliki? Pasują! Zegarki noszone nieco inaczej? Świetne! To czysta radość z zabawy stylem.

Klasyczna elegancja nie musi być nudna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz zapewne o tej pierwszej? mi sie duzo bardziej podoba ta w tle. swoja droga, jesli dobrze widze, to szara marynarka jest jakos (o ile jest w ogole?) dziwnie wytaliowana. jak dla mnie sprawia wrazenie zbyt obszernej. i to nie jest kwestia "czytalem na forum ze ma byc szerokosc 50,5cm" tylko pierwszego wrazenia estetycznego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkohol w niewielkich ilościach jest zdrowy, papierosy - nie.

bo papierosy to nie tytoń. więcej tam jest trutki na szczury niż tytoniu. a ja np. akurat o tytoniu mówiłem. i absolutnie nie o wypełnianiu się od środka smołą, tylko o paleniu cygar, którymi - jak powszechnie wiadomo - nie zaciąga się.

Jan, bez przesady, to są komentarze do zdjęć pitti uomo, których wiele przedstawia włochów z trutką na szczury.

Jak dla mnie to moze powstac watek, gdzie przeciwnicy palenia beda nawracac palacych na zdrowy tryb zycia, ale tutaj nie jest to potrzebne. Fajnie, gdyby forum było choc troche uporzadkowane, bo nie jest tylko dla nas, ktorzy czytaja wpisy na biezaco, ale tez dla tych, ktorzy trafia na ten watek za miesiac i pozniej. Osobiscie nie lubie przegladac starych watków, gdzie szukam jakiejs informacji lub ogladam zdjecia, a połowa wpisów jest nie na temat.

Zamiast wyrażac swoje oburzenie faktem, ze nie wszyscy uwazaja palenie za nieeleganckie i robia to publicznie w dobrze skrojonych marynarkach, mozna by poswiecić troche czasu na poszukanie zdjec z Pitti Uomo i wklejenie ich do tego watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram

To mój pierwszy wpis na forum. Obserwuję je od dawna, ale jakoś nie było okazji...

Zdaje mi się, że duża część użytkowników śmiertelnie poważnie traktuje temat klasycznej, męskiej elegancji. Świetnym przykładem tego zjawiska są komentarze do ww. zdjęć.

Mnie pokazane tam zestawienia podobają się bardzo. Zauważcie, jak fantastycznie zestawiane są tam kolory, dodatki. Zdaję sobie sprawę, że to wszystko wystudiowane, ale za to z jakim luzem potem noszone! Koraliki? Pasują! Zegarki noszone nieco inaczej? Świetne! To czysta radość z zabawy stylem.

Klasyczna elegancja nie musi być nudna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.