Skocz do zawartości

Targi, pokazy mody, wystawy - relacje, foto, ciekawostki


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Wraz z kolegami odwiedziliśmy wczoraj wystawę. Czas nas gonił, nie udało się skonsumować całej, ale polecamy, naprawdę warto.

Kto to jest dandys..?

Dzięki za kapitalny fotoreportaż. Świetnie to wygląda! Jak również jakiś "żywy" eksponat. Czyżby dandys? Zarówno wystawę jak i "żywy" eksponat będę musiał poznać. Jak tylko będę mógł ruszam do Łodzi.

PS. Czy jest katalog do kupienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jutro kiedy "żywe (ale żwawe) manekiny" będą balować w miłej atmosferze "Tbilisi", ja będę musiał udać się do klinki pod Warszawę na zdjęcie szwów i - jak mam nadzieję - ostatnie konsultacje z panem doktorem, które też zakończą pewien etap uprawiania pewnej dyscypliny sportu (ostateczny etap). Pan doktor wybrał chorą porę na spotkanie ze mną, ale jak wiadomo w pewnych sytuacjach z pewnymi osobami nie podejmujemy polemiki (szczególnie, jeśli trzymają lub mogą trzymać skalpel w dłoni :lol: ).

Z drugiej strony myślę, że Wasze spotkania to trochę sprawa pokoleniowa i ja starzec odstaję od tego grona. Bardzo mi się podoba co robicie, kibicuję z życzliwością ogromną i jak będę mógł chętnie służę pomocą.

Życzę miłej zabawy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jutro kiedy "żywe (ale żwawe) manekiny" będą balować w miłej atmosferze "Tbilisi", ja będę musiał udać się do klinki pod Warszawę na zdjęcie szwów i - jak mam nadzieję - ostatnie konsultacje z panem doktorem, które też zakończą pewien etap uprawiania pewnej dyscypliny sportu (ostateczny etap). Pan doktor wybrał chorą porę na spotkanie ze mną, ale jak wiadomo w pewnych sytuacjach z pewnymi osobami nie podejmujemy polemiki (szczególnie, jeśli trzymają lub mogą trzymać skalpel w dłoni :lol: ).

Z drugiej strony myślę, że Wasze spotkania to trochę sprawa pokoleniowa i ja starzec odstaję od tego grona. Bardzo mi się podoba co robicie, kibicuję z życzliwością ogromną i jak będę mógł chętnie służę pomocą.

Życzę miłej zabawy. :D

Frankenstein ... powodzenie w jutrzejszej "walce" z facetem ze skalpelem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciliśmy z wyjazdu do Łodzi na polecaną przez frankensteina wystawę. Lekkie uczucie niedosytu - chyba bardziej opłaca się kupić książkę niż obejrzeć wystawę, która składa się z powiększonych wybranych stron książki uzupełnionych kilkoma strojami na manekinach. Jeżeli nie chcecie kupować książki a interesuje Was historia męskich strojów XIX i początku XX wieku wystawę warto a nawet należy obejrzeć.

Bardzo spodobały mi się garnitury w różne kratki oraz okrycia wierzchnie inspirowane orientem.

Muzeum Włókiennictwa, które mieści się w dawnej "Białej Fabryce" oferuje obecnie kilka innych ciekawych wystaw, między innymi wystawę strojów Dwudziestolecia (z której zamieszczał już zdjęcia eye_lip) a także wystawę tkanin żakardowych i wystawę haftu użytkowego.

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciliśmy z wyjazdu do Łodzi na polecaną przez frankensteina wystawę. Lekkie uczucie niedosytu - chyba bardziej opłaca się kupić książkę niż obejrzeć wystawę, która składa się z powiększonych wybranych stron książki uzupełnionych kilkoma strojami na manekinach. Jeżeli nie chcecie kupować książki a interesuje Was historia męskich strojów XIX i początku XX wieku wystawę warto a nawet należy obejrzeć.

Bardzo spodobały mi się garnitury w różne kratki oraz okrycia wierzchnie inspirowane orientem.

Muzeum Włókiennictwa, które mieści się w dawnej "Białej Fabryce" oferuje obecnie kilka innych ciekawych wystaw, między innymi wystawę strojów Dwudziestolecia (z której zamieszczał już zdjęcia eye_lip) a także wystawę tkanin żakardowych i wystawę haftu użytkowego.

cdn.

Dzięki za relację i komentarz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu wczorajszego nocnego wpisu dołączam kilka zdjęć;

Okrycia wierzchnie inspirowane orientem, jako przykład amerykański kaban, wyglądający jak pradziadek budrysówki:

Dołączona grafika

http://img215.imageshack.us/i/kabanw.jpg/

Istna orgia kratek najróżniejszych rodzajów z lat 60-tych XIXw. Obecnie podobne wzory jako swój pomysł przedstawiają "śmiali designerzy" ;-) A więc: nihil novi sub sole.

http://img69.imageshack.us/i/kratki1.jpg/

http://img831.imageshack.us/i/kratki2.jpg/

http://img714.imageshack.us/i/kratki3.jpg/

http://img689.imageshack.us/i/kratki4.jpg/

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

I na koniec przesłanie słynnego dandysa Jerzego Bryana "Beau" Brummela o męskiej elegancji:

http://img852.imageshack.us/i/brummel.jpg

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam do łódzkiej "relacji", że podczas wieczornego spaceru ul. Piotrkowską natknęliśmy się na plakat reklamujący wystawę poświęconą modzie balowej XVIII-XXw, która jest w pałacu Herbsta do 22.02.2011. Było już niestety za późno aby tą wystawę zobaczyć - generalnie Łódź to dla warszawiaków dziwne miasto, w którym wszystko jest bardzo wcześnie zamykane ;-)

Dołączona grafika

Być może przyjedziemy dla niej do Łodzi ponownie.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Frankenstein i Gccg to już drugi off topic w tym temacie, który musiałem pokasować. Proszę o takie dyskusje na pm lub w sali klubowej. Zgodnie z uzgodnieniami z Macaronim na forum głównym nie ma miejsca na off topic.

Prosiłbym Pana Moderatora o definicję off topic, bo moim zdaniem dyskusja zasadniczo nie odbiegła od tematu, ale jak widać - tak odbieram - na forum zaczyna obowiązywać dowolność w egzekucji zasad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Frankenstein i Gccg to już drugi off topic w tym temacie, który musiałem pokasować. Proszę o takie dyskusje na pm lub w sali klubowej. Zgodnie z uzgodnieniami z Macaronim na forum głównym nie ma miejsca na off topic.

Prosiłbym Pana Moderatora o definicję off topic.

Męska elegancja (Forum główne)

Dyskutujemy tu kwestie związane z męską elegancją ze wskazaniem na ubranie, raczej niż zachowanie.

Wszelkie dygresje osobisto-filozoficzne, które rozchodzą się na 10 wpisów a nie dotyczące bezpośrednio elegancji, mody, stylu będą kasowane. Chodzi o trzymanie się tytułu wątku. Więc jeśli w tytule mamy recenzję wystawy a nagle na stronę piszecie na zupełnie inny temat, to jest to off topic. W sali klubowej obowiązuje większa dowolność i po to została stworzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Frankenstein i Gccg to już drugi off topic w tym temacie, który musiałem pokasować. Proszę o takie dyskusje na pm lub w sali klubowej. Zgodnie z uzgodnieniami z Macaronim na forum głównym nie ma miejsca na off topic.

Prosiłbym Pana Moderatora o definicję off topic.

Męska elegancja (Forum główne)

Dyskutujemy tu kwestie związane z męską elegancją ze wskazaniem na ubranie, raczej niż zachowanie.

Wszelkie dygresje osobisto-filozoficzne, które rozchodzą się na 10 wpisów a nie dotyczące bezpośrednio elegancji, mody, stylu będą kasowane. Chodzi o trzymanie się tytułu wątku. Więc jeśli w tytule mamy recenzję wystawy a nagle na stronę piszecie na zupełnie inny temat, to jest to off topic. W sali klubowej obowiązuje większa dowolność i po to została stworzona.

Dziękuję za odpowiedź, choć nie podzielam opinii w tym konkretnym przypadku, ale nie mam wyboru. :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam do łódzkiej "relacji", że podczas wieczornego spaceru ul. Piotrkowską natknęliśmy się na plakat reklamujący wystawę poświęconą modzie balowej XVIII-XXw, która jest w pałacu Herbsta do 22.02.2011. Było już niestety za późno aby tą wystawę zobaczyć - generalnie Łódź to dla warszawiaków dziwne miasto, w którym wszystko jest bardzo wcześnie zamykane ;-)

Zgadzając się, że w Łodzi wiele sklepów i instytucji zamykanych jest wcześniej (i otwieranych też), to w kwestii muzeów trzeba stwierdzić, że w Polsce generalnie muzea są tak otwierane, żeby ich nikt oglądał.

I jednocześnie prosiłbym o powstrzymanie się od uwag mających charakter antagonizmów lokalnych. Liczyłem, że w tej kwestii głos zabierze moderator, ale się przeliczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że odebrałem dzisiaj w Empiku książkę Lilianny Nalewajskiej "Moda Męska. W XIX i na początku XX wieku", kustosza wspomnianej wystawy i zawiera to samo co było przedstawione na wystawie w Łodzi nie licząc wypożyczonych strojów. Lektura świetna, a ilustracje są bezbłędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.