Skocz do zawartości

Targi, pokazy mody, wystawy - relacje, foto, ciekawostki


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

W dniu wczorajszym rozpoczęła się kolejna edycja targów Milano Unica.Z powodów zdrowotnych musiałem po jednym dniu opuścić Mediolan ale pomimo tego ,,smutnego" wydarzenia mam sporo ciekawych informacji, odnośnie tkanin koszulowych.Jutro postaram się napisać krótkie podsumowanie tej wizyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zdrowia życzę i czekam z niecierpliwością na relację, zwłaszcza w kontekście tkanin koszulowych.

 

W dniu wczorajszym rozpoczęła się kolejna edycja targów Milano Unica.Z powodów zdrowotnych musiałem po jednym dniu opuścić Mediolan ale pomimo tego ,,smutnego" wydarzenia mam sporo ciekawych informacji, odnośnie tkanin koszulowych.Jutro postaram się napisać krótkie podsumowanie tej wizyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała dygresja.
Podróżowanie transportem publicznym oprócz wielu pozytywnych elementów ma jedną zasadniczą wadę,nasz wpływ na wybór współtowarzyszy w czasie podróży jest minimalny a co za tym idzie, bardzo często otrzymujemy jakiegoś złośliwego wirusa,który wywraca nasze plany już na początku podróży:).

Targii Milalano Unica to niewątpliwie największa impreza targowa we Włoszech skupiająca producentów tkanin oraz akcesoriów odzieżowych.Ilość wystawców i zwiedzających robi wrażenie,ja w każdym razie byłem pierwszy raz na tak dużej imprezie targowej.Obecna edycja była podzielona na kilka niezależnych sektorów:
-Moda in accessories
-Moda in Fabrics
-Ideabiella
-ShirtAvenne
Pomimo wcześniejszej rejestracji online, a okazało się to w trakcie wydawania wejściówek  na targi, że sektor Ideabiella stanowi poniekąd niezależną część targów i wymaga osobnej karty wejsciowej. Nie wiem na ile  ta informacja jest rzetelna ale słyszałem, że warunkiem koniecznym otrzymania wejściówki jest wcześniejsze zaproszenie od jednej z firm, które miały tam swoje stoisko.
Z wiązku z takim obrotem sprawy wiekszośc czasu spędziłem w sektorze Shirt Avenne a póżnym popołudniem musiałem się w szybkim tempie ewakuować z powodów zdrowotnych czego akurat bardzo żałuję ponieważ planowałem następny dzień przeznaczyć na przyjrzenie się ofercie firm z sektora Moda in Fabrics.
W tak krótkim przedziale czasowym udało mi się spotkać i porozmawiać z przedstawicielami najbardziej prestiżowych włoskich firm. Spośród takich potentatów jak S.I.C Tess,Testa.Canclini największe wrażenie zrobiła na mnie oferta konsorcjum Albin Grup. Firma ta posiadała dwa odrębne stanowiska Cottonficio Albini(Albini,Thomas Manson,David and John Anderson) oraz Albiate 1830,której oferta dotyczyła głównie tkanin denim oraz casual. Moją ciekawość wzbudziła ciekawa oferta tkanin jednonitkowych, które mają generalnie gorszą opnie od tkanin popularnie nazywanych two ply. Jednak ta opinia nie jest do końca prawdziwa, Prawie wszystko zależy od jakości surowca używanego do produkcji przędzy a potem tkaniny. Surowcem idealnym do takiej przędzy jest specjalnie wyselekcjonowana bawełna Giza 87,która posiada  wyjątkową długość włókien.Czynnik ten pozwala  na  skręcenie w taki sposób  nici aby była wyjątkowo wytrzymała. Podobnie jak u producentów tkanin garniturowych można było zaobserwować także małe szaleństwo w wyścigu o jak najwyższą wartość wysoko skrętności tkanin, tu rywalizacje wygrała firma SIC TES z ofertą tkanin 300/2 w mocno wyśrubowanej cenie 63 euro za metr:).Większość tych producentów ma podobna ofertę cenową  dla tkanin 100/120 w granicach 11-15uro za metr (minimalne zamówienie od 60 do 120metrrów)w zależności oczywiście od wartości wspólczynnika skrętności,najdroższą ofertę posiadała firma TIC TES której ceny były o kilka euro wyższe na każdej pozycji od konkurencji.
 

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polówka z długim rękawem ma wszystkie wady tej z krótkim rękawem i żadnej jej zalety, więc po co?

 

Napisano wczoraj, 22:49

goblinn, dnia 12 Lut 2014 - 21:38, napisał: snapback.png

Polówka z długim rękawem byłaby najlepszym rozwiązaniem - również zwłaszcza świetnie się sprawdzi pod marynarką.

To tylko mój punkt widzenia. Mam jedną letnią polówkę z długim rękawem i przy odpowiednim splocie tkaniny nie odczuwam diskomfortu w marynarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas Manson,David and John Anderson)

 

Mała dygresja.
Podróżowanie transportem publicznym oprócz wielu pozytywnych elementów ma jedną zasadniczą wadę,nasz wpływ na wybór współtowarzyszy w czasie podróży jest minimalny a co za tym idzie, bardzo często otrzymujemy jakiegoś złośliwego wirusa,który wywraca nasze plany już na początku podróży:).

Targii Milalano Unica to nie wątpliwe największa impreza targowa we Włoszech skupiająca producentów tkanin oraz akcesoriów odzieżowych.Ilość wystawców i zwiedzających robi wrażenie,ja w każdym razie byłem pierwszy raz na tak dużej imprezie targowej.Obecna edycja była podzielona na kilka niezależnych sektorów:
-Modain accessories
-Moda in Fabrics
-Ideabiella
-ShirtAvenne
Pomimo wcześniejszej rejestracji online ,okazało się już w trakcie wydawania wejściówki  na targii,że sektor Ideabiella stanowi poniekąd niezależną część targów i wymaga osobnej karty wejsciowej.Nie wiem na ile  ta informacja jest rzetelna ale słyszałem ,że warunkiem koniecznym otrzymania wejściówki  jest wcześniejsze zaproszenie od jednej z firm ,które miały tam swoje stoisko.
Z wiązku z takim obrotem sprawy wiekszośc czasu spędziłem w sektorze Shirt Avenne a póżnym popołudniem musiałem się w szybkim tempie ewakuować z powodów zdrowotnych czego akurat bardzo żałuje ponieważ planowałem następny dzień przeznaczyć na przyglądnięciu się ofercie firm z sektora Moda in Fabrics.
W tak krótkim przedziale czasowym udało mi się spotkać i porozmawiać z przedstawicielami najbardziej prestiżowych włoskich firm.Spośród takich potentatów jak S.I.C Tess,Testa.Canclini największe wrażenie zrobiła na mnie oferta konsorcjum Albin Grup.Firma ta posiadała dwa odrębne stanowiska Cottonficio Albini(Albini ,Thomas Manson,David and John Anderson) oraz Albiate 1830,której oferta dotyczyła głównie tkanin denim oraz casual.Moją ciekawość wzbudziła ciekawa oferta tkanin jedno nitkowych, które mają generalnie gorszą opnie od tkanin popularnie nazywanych two ply.Jednak ta opinia nie jest do końca prawdziwa,prawie wszystko zależy o jakości surowca używanego do produkcji przędzy a potem tkaniny.Surowcem idealnym do takiej przędzy jest specjalnie wyselekcjonowana bawełna Giza 87,która posiada  wyjątkową długość włókien.Czynnik ten pozwala  na  skręcenie w taki sposób  nici aby była wyjątkowo wytrzymała.Podobnie jak u producentów tkanin garniturowych można było zaobserwować także małe szeleństwo w wyścigu o jak najwyższą wartość wysoko skrętności tkanin,tu rywalizacje wygrała firma SIC TES z ofertą tkanin 300/2 w mocno wyśrubowanej cenie 63euro za metr:).Większość tych producentów ma podobna ofertę cenową  dla tkanin 100/120 w granicach 11-15uro za metr (minimalne zamówienie od 60 do 120metrrów)w zależności oczywiście od wartości wspólczynnika skrętności,najdroższą ofertę posiadała firma TIC TES której ceny były o kilka euro wyższe na każdej pozycji od konkurencji.
 

Zapomniałem dopisać ceny dla

Thomas Mason(9-23eur)

David and John Anderson(25-70eur)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Szykuje się ciekawa wystawa, niestety w Waszyngtonie ;) z inicjatywy brytyjskiego ambasadora w USA oraz stowarzyszenia Savile Row Bespoke

 

Savile Row and America, a Sartorial Special Relationship 13-14 maja

 

Wsparcie merytoryczne pierwsza klasa:

Alexander McQueen, Davies & Son, Dege & Skinner, Gieves & Hawkes, Henry Poole & Co, Huntsman, Kent, Haste & Lachter, Kilgour, Meyer & Mortimer and Welsh & Jefferies, Dormeuil, Edward Sexton, Lutwyche.

 

czekamy na relacje z mediów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.