Skocz do zawartości

Dobrze ubrany mężczyzna


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie nic szczególnego na tym zdjęciu nie ma. Fakt, że jest na dywanie (różowym, a właściwie obok niego) dodaje mu jakichś specjalnych przymiotów elegancji?

W mojej ocenie jest naprawdę dobrze:

- świetna kompozycja kolorystyczna i stylistyczna spodni z marynarką,

- faktura obu tkanin także na plus (gruby sztruks + dośc gruba wełna),

- klasyczny szal z delikatnym wzorem,

- spodnie o wysokim stanie, bardzo ładnie wydłużają nogi tego dośc niskiego Pana,

- oprawki idealnie dobrane kolorystycznie.

Zastanawiałem się na butami, ale doszedłem do wniosku, że czerń w tym przypadku dobrze komponuje się z brązem.

Na minus wymieniłbym jedynie brak poszetki i odcień koszuli.

Swoją drogą chętnie poznam podobne uzasadnienie z Twojej strony do zdjęc Stanisława Barańczaka, bo ja nie widzę tam nic szczególnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam, że temat brzmi "dobrze ubrany", a nie "wyśmienicie" ;)

Same stroje mi się podobają ( poza tą różową koszulą ), ale całość prawdę powiedziawszy psują osoby je noszące - jeden wygląda jak niespełniony intelektualista z epoki PRL, a drugi prezentuje się do bólu zniewieściało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam, że temat brzmi "dobrze ubrany", a nie "wyśmienicie" ;)

Same stroje mi się podobają ( poza tą różową koszulą ), ale całość prawdę powiedziawszy psują osoby je noszące - jeden wygląda jak niespełniony intelektualista z epoki PRL, a drugi prezentuje się do bólu zniewieściało.

Jeśli chodzi o zdjęcia pokazane przeze mnie, to ten pan bardziej kojarzy mi się z pewnym znanym aktorem, a nie "niespełnionym intelektualistą z epoki PRL" :)

Dołączona grafika

Drugi Pan (Grzybała) niestety nie kwalifikuje się do tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Barańczaka - część z tych zdjęć jest z Harvardu, nie tylko z PRL-u. Barańczak wyemigrował w 1980. I jeśli to do niego pijesz, to zaręczam, że on się w swojej pracy spełnia jak mało kto.

Siła jego ubioru polega na tym, że nic nie jest na siłę. W moich oczach wiele współczesnych dywanowych lisków specjalnie przebiera się na ten dywan (niektórzy nawet stroją się pod kolor dywanu :D)

Barańczak, jako stylowe spostrzeżenie, jest dla mnie ożywczą odmianą. Bo pewnie on tak i na wykłady, i do sklepu po bułki chodzi. A nie pod flesz.

Choć przyznam, że nie jest to żaden szał i pewnie na Harvardzie pełno takich. Ubrany jest natomiast klasycznie i w zgodzie z zawodem.

PS Pierwsze zdjęcie (to z mojego awatara) prezentuje najmłodszego Barańczaka i - co ciekawe - gdyby dziś się tak ubrał jakiś dwudziestokilkulatek, otrzymałby zapewne łatkę hipstera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy, że od wielu lat Barańczak walczy z ciężką chorobą, która na szczęście wydaje się nie wpływać na jego dokonania twórcze. Nie jestem wielbicielem jego tłumaczeń Szekspira, w przeciwieństwie do współczesnje poezji anglojęzycznej. Lubię jego wiersze z wydań Nowej, ale to pewnie postopozycyjny sentyment, bo wielkim poetą nie jest. Uwielbiam jego eseje, zawsze mnie w dobry humor wprowadza jego książka o książkach najgorszych. Na pewno jest człowiekiem spełnionym. Świetny człowiek. Tylko mu pozazdrościć.

A wygląda tak jak powinien wyglądać. Chciałoby się mieć u niego wykłady, gdyby było się młodszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.