pirat Opublikowano 24 Stycznia 2013 Zgłoś Opublikowano 24 Stycznia 2013 Wystarczy uzyc przycisku 'edytuj' po prawej stronie. Cytuj
taxus Opublikowano 26 Stycznia 2013 Zgłoś Opublikowano 26 Stycznia 2013 Wystarczy uzyc przycisku 'edytuj' po prawej stronie. Próbowałem, jak radzisz. Po naciśnięciu przycisku "cytuj" znika napis "edytuj". Pozostaje "wyślij". Cytuj
Otto Opublikowano 27 Stycznia 2013 Zgłoś Opublikowano 27 Stycznia 2013 Dla entuzjastów, szczególnie tych z przynajmniej czasowym pobytem w Anglii: http://whitetieclub.wordpress.com/ Cytuj
michalm1969 Opublikowano 28 Stycznia 2013 Zgłoś Opublikowano 28 Stycznia 2013 Pytanie na szybko: czy da się przerobić koszulę z guzikami bieliźnianymi na koszulę z guzikami jubilerskimi? Dalvey sprzedaje w ciekawej ofercie cenowej koszule smokingowe, ale nie wiedzieć czemu są z guzikami bieliźnianymi. Cytuj
Konrad85 Opublikowano 29 Stycznia 2013 Zgłoś Opublikowano 29 Stycznia 2013 Pytanie na szybko: czy da się przerobić koszulę z guzikami bieliźnianymi na koszulę z guzikami jubilerskimi? Wszystko się da, pytanie tylko czy warto. Ja myślę, że nie, bo guziki jubilerskie działają mniej więcej jak spinki do mankietów - nie są przyszywane i przechodzą przez 2 dziurki - zatem trzeba by do każdego guzika wykonać i obszyć dziurkę w wewnętrznym skraju koszuli. Nie wiem, czy tutejsi eksperci się ze mną zgodzą, ale wydaje mi się, że także rozstaw guzików "bieliźnianych" i jubilerskich (w koszuli smokingowej, a zwłaszcza frakowej) się różni, a przynajmniej powinien. W zwykłej koszuli są one rozstawione dość blisko siebie, jest ich też sporo. W dobrych koszulach smokingowych nie widać chyba więcej niż 3 guziki (ideał oscyluje w okolicach 2). Więc jeśli już inwestować w koszulę smokingową, to chyba właśnie w taką. Cytuj
+Immune+ Opublikowano 29 Stycznia 2013 Zgłoś Opublikowano 29 Stycznia 2013 2 lub 3. 4 to za dużo i nie jest to standard historyczny. Cytuj
Dr Kilroy Opublikowano 29 Stycznia 2013 Zgłoś Opublikowano 29 Stycznia 2013 Im mniej, tym lepiej. Moim zdaniem najlepszy jest jeden, ale tylko jeśli mamy sztywną koszulę frakową, najlepiej zapinaną z tyłu. W innym wypadku najbezpieczniejsza liczba to dwa. Pozdrawiam, Dr Cytuj
mista Opublikowano 29 Stycznia 2013 Zgłoś Opublikowano 29 Stycznia 2013 Z czystej ciekawości: zna ktoś produk smokingowy produkcji firmy VERNET link: http://sklep.cybina.pl/katalog/kolekcja-meska/garnitury/smoking-czarny.html?_page=12&p=171 Cytuj
michalm1969 Opublikowano 30 Stycznia 2013 Zgłoś Opublikowano 30 Stycznia 2013 2 lub 3. 4 to za dużo i nie jest to standard historyczny.Ja mam zatem nowoczesną z błędem - 4. A ten czwarty guzik w ogóle widać? I tak jest schowany, nie? Cytuj
Konrad85 Opublikowano 31 Stycznia 2013 Zgłoś Opublikowano 31 Stycznia 2013 Ja w swojej koszuli smokingowej mam chyba z 6 guzików - od góry do dołu... Widać 4. Czas może uszyć sobie koszulę u krawca. Pytanie z innej, tym razem frakowej beczki. Na stronie jednego z krawców ogłaszających się w internecie z ofertą szycia fraków, wyczytałem: "We frakach o linii angielskiej, zwanych jaskółczym ogonem poły wydłużają się stopniowo, łagodną linią już od przodu i sięgają do lub za kolana. W stylu francuskim wydłużony jest sam tył a poły z reguły kończą się tuż przed linią kolan." Czy rzeczywiście można wyróżnić 2 podgatunki fraka wg powyższych różnic? Cytuj
bartazz Opublikowano 31 Stycznia 2013 Zgłoś Opublikowano 31 Stycznia 2013 W pierwszym przypadku chodzi zapewne o żakiet, a w drugim o frak. Nie ma czegoś takiego jak dwa gatunki fraka. Cytuj
Dr Kilroy Opublikowano 31 Stycznia 2013 Zgłoś Opublikowano 31 Stycznia 2013 Autor wyjaśnił różnicę między żakietem a frakiem używając modowoślubnej terminologii. Pozdrawiam, Dr Cytuj
Ernestson Opublikowano 4 Lutego 2013 Zgłoś Opublikowano 4 Lutego 2013 Ciekawe spojrzenie na black tie w kontekście zasad, poprawności i innych takich http://www.voxsartoria.com/post/42147159683/a-man-who-understands-black-tie-part-1 http://www.voxsartoria.com/post/42147263346/a-man-who-understands-black-tie-part-2 Cytuj
bartazz Opublikowano 7 Lutego 2013 Zgłoś Opublikowano 7 Lutego 2013 Pracownia Krupa & Rzeszutko wstawiła kilka zdjęć z procesu tworzenia fraka. http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 151&type=1 Pojawiła się tam ciekawa informacja. Panowie napisali: "Podszewka na odcinku piersiowym jest dodatkowo wzmocniona przepikowaną flanelą. Dzięki temu przód fraka jest bardziej stabilny, a wnętrze, jeszcze bardziej ciekawe dla oka." Pierwszy raz zetknąłem się z taką informacją. Czy wiecie coś więcej na ten temat? Cytuj
Ernestson Opublikowano 7 Lutego 2013 Zgłoś Opublikowano 7 Lutego 2013 Dla mnie to też była ciekawostka. Cytuj
4inHand Opublikowano 7 Lutego 2013 Zgłoś Opublikowano 7 Lutego 2013 Widuję fraki w tej pracowni, ale nie wiem bo nie noszę Wiem, że Karol Rzeszutko ma i czasem nosi! Cytuj
skar Opublikowano 8 Lutego 2013 Zgłoś Opublikowano 8 Lutego 2013 Panowie, mam takie pytanie: czy wełna z moherem będzie najlepszym wyborem na smoking, a jeżeli tak, to jaki stosunek wełny do moheru. Pytanie bierze się stąd, że często widzę tkaniny w splocie barathea z zawartością 70 % wełny i 30 % summer kid mohair, ale zdarza się również, że w próbnikach "black tie" umieszczone są tkaniny ze stosunkiem 50 % / 50 %, albo nawet 60 % moheru/30% wełny (z tym, że już np. w innym splocie jak repp,albo splocie nieoznaczonym). Swoją drogą, czy ktoś się orientuje czy przedostatni z powyżej wymienionych splotów jest akceptowalny? Czy ktoś może również wie czemu (technologia?) nie mogę znaleźć barathei z większą niż 30 % ilością moheru? Cytuj
michalm1969 Opublikowano 8 Lutego 2013 Zgłoś Opublikowano 8 Lutego 2013 Panowie, ciekaw jestem Waszych opinii na temat takiej estrawagancji: smoking z zamkniętymi klapami, koszula frakowa, biała kamizelka frakowa i biała mucha, marynarka nigdy nie zapięta. Próbuje stworzyć w głowie obraz tego i zastanawiam się, czy wyglądałoby to elegancko. Cytuj
+Immune+ Opublikowano 8 Lutego 2013 Zgłoś Opublikowano 8 Lutego 2013 Panowie, ciekaw jestem Waszych opinii na temat takiej estrawagancji: smoking z zamkniętymi klapami, koszula frakowa, biała kamizelka frakowa i biała mucha, marynarka nigdy nie zapięta. Próbuje stworzyć w głowie obraz tego i zastanawiam się, czy wyglądałoby to elegancko. "[...] i Sabo, nie idźcie tą drogą!" Cytuj
michalm1969 Opublikowano 8 Lutego 2013 Zgłoś Opublikowano 8 Lutego 2013 Panowie, ciekaw jestem Waszych opinii na temat takiej estrawagancji: smoking z zamkniętymi klapami, koszula frakowa, biała kamizelka frakowa i biała mucha, marynarka nigdy nie zapięta. Próbuje stworzyć w głowie obraz tego i zastanawiam się, czy wyglądałoby to elegancko. "[...] i Sabo, nie idźcie tą drogą!" A w czym problem? W braku guzików na marynarce, zbyt dużym obszarze czarnego materiału, czy braku ogona? Myślę, że mogłoby to nieźle wyglądać i stąd rzucam pomysł. Zastanawiam się, gdzie tu może być coś gryzącego (tak jak czarna mucha do fraka byłaby gryząca). Cytuj
+Immune+ Opublikowano 8 Lutego 2013 Zgłoś Opublikowano 8 Lutego 2013 Próbujesz na nowo wynaleźć koło. W przypadku strojów formalnych niewiele jest miejsca na polemikę. Cytuj
pirat Opublikowano 8 Lutego 2013 Zgłoś Opublikowano 8 Lutego 2013 A w czym problem? ... gdzie tu może być coś gryzącego (tak jak czarna mucha do fraka byłaby gryząca). Odpowiedźsmoking z zamkniętymi klapami, koszula frakowa, biała kamizelka frakowa i biała mucha, marynarka nigdy nie zapięta.Poza tym mocno kombinujesz w tym temacie i to nie po raz pierwszy... Cytuj
Misza Opublikowano 8 Lutego 2013 Zgłoś Opublikowano 8 Lutego 2013 Ew. dalszy ciąg tej dyskusji -> forumowa poradnia stylistyczna lub sala klubowa. THX Cytuj
Dr Kilroy Opublikowano 8 Lutego 2013 Zgłoś Opublikowano 8 Lutego 2013 Myślę, że jednak to miejsce jest właściwe na odpowiedź. ciekaw jestem Waszych opinii na temat takiej estrawagancji: smoking z zamkniętymi klapami, koszula frakowa, biała kamizelka frakowa i biała mucha, marynarka nigdy nie zapięta. Zmień klapy na szalowe i masz bardzo dobry smoking w stylu edwardiańskim. Nie nadaje się on jednak na okazje typu black tie. Nie polecam go także, jeśli Twój styl jest generalnie współczesny. Pozdrawiam, Dr Cytuj
blue Opublikowano 9 Lutego 2013 Zgłoś Opublikowano 9 Lutego 2013 Czy chesterfield noszony do smokingu moze by tylko czarny, czy od biedy ujdzie, lecz w granicach poprawnosci, rowniez granatowy? Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.