Skocz do zawartości

Smoking (tuxedo), frak, surdut, itd. - dyskusje i porady


tadek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na tym forum (mam nadzieję, że piszę w odpowiednik wątku) i chciałbym zapytać was o opinię w pewnej kwestii. Otóż mam zamiar skompletować sobie stroller. Marynarka czarna jednorzędowa, z dwoma lub trzeba guzikami, klapy otwarte, do tego biała koszula na spinki, spodnie szare w kratkę księcia Walii z delikatnym pojedynczym różowym prążkiem. Mam jednakże dylemat co do kamizelki oraz tego co przyodziać pod szyję. Poza czarnymi kamizelkami jednorzędowymi zastanawiam się czy pasowała by tu kamizelka w kolorze złotym z lekkimi zielonymi wzorkami (coś w ten deseń), lub też biała pikowana jak do fraka. Jeśli wybrał bym krawat, to zapewne jakiś jasny, jednak preferowałbym w tym przypadku muszkę. Również zastanawia mnie wybranie białej muchy, czarna wydaje mi się nieco zbyt wieczorowa przy takim stroju, co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na tym forum (mam nadzieję, że piszę w odpowiednik wątku) i chciałbym zapytać was o opinię w pewnej kwestii. Otóż mam zamiar skompletować sobie stroller. Marynarka czarna jednorzędowa, z dwoma lub trzeba guzikami, klapy otwarte, do tego biała koszula na spinki, spodnie szare w kratkę księcia Walii z delikatnym pojedynczym różowym prążkiem. Mam jednakże dylemat co do kamizelki oraz tego co przyodziać pod szyję. Poza czarnymi kamizelkami jednorzędowymi zastanawiam się czy pasowała by tu kamizelka w kolorze złotym z lekkimi zielonymi wzorkami (coś w ten deseń), lub też biała pikowana jak do fraka. Jeśli wybrał bym krawat, to zapewne jakiś jasny, jednak preferowałbym w tym przypadku muszkę. Również zastanawia mnie wybranie białej muchy, czarna wydaje mi się nieco zbyt wieczorowa przy takim stroju, co o tym sądzicie?

Z ciekawości: na jaką okazję?

Kamizelki we wzory nie mają zbyt dobrej renomy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. :) Oczywiście to subiektywne spostrzeżenie, ale stroller wygląda moim zdaniem o wiele lepiej niż garnitur.

Co do kamizelki - nie ma co wydziwiać, szara lub płowa będzie najlepsza. Powinna mieć ona mniejsze wycięcie niż kamizelka do fraka.

Co do muszki - świat nie kończy się na czarnej i białej. :) Ani jedna, ani druga nie jest najlepszym pomysłem. Proponuję czarno-białą w drobny deseń, srebrną lub ewentualnie granatową bądź bordową.

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktorze,

zielona kamizelka, spodnie w kratkę, na to ciemna marynarka plus mucha nie będą wyglądać schludniej niż granatowy garnitur ze srebrnym klasycznym krawatem. Dla wielu ludzi ten stroller będzie wyglądał jak zestaw skombinowany i całkiem słusznie.

Natomiast klasyczny stroller (spodnie sztuczkowe, jednolita kamizelka) już wygląda bardziej elegancko i tu się zgadzam ;)

Mi chodzi o to, że założenie jakiegokolwiek strollera nie oznacza od razu ładniejszego stroju niż porządny jednolity garnitur. Nie mam tu racji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem czym aktualnie dysponuję w szafie, natomiast będę się dopiero rozglądał za jakąś szarą kamizelką wg. porady. Z ciekawą muszką może być trudniej, ponieważ większość w sklepach to muszki zawiązane fabrycznie a tych nie trawię.

Również uważam, że mężczyzna w strollerze wygląda dużo bardziej elegancko, jest to oznaka dobrego gustu. Już same szare spodnie sztuczkowe z czarną marynarką są ciekawe, wyróżniają się na tle sztampowych jednokolorowych garniturów. Dlatego też chcę zasięgnąć porady co waszym zdaniem będzie najlepiej współgrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa była o konkretnym strollerze, spodnie w różową kratkę, zielona kamizelka we wzory.

To przegrywa zarówno z jednolitym garniturem jak i z klasycznym strollerem (spodnie sztuczkowe, szara kamizelka).

Co do tego, że klasyczny stroller jest bardziej elegancki i gustowny niż garnitur nie mam wątpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

sorry, że w języku obcym  :)

 

Alan Flusser correctly notes that there should be four buttons in the front: one over each of the main pleats, the other two just forward of the side seam. Depending on the brace connection, I find that 3.5-4 inches from pleat to side seam is comfortable and provides superior support. In the back, there should be two buttons (for Y-back and X-back style), equidistant from the center of the fork of the braces, so it falls naturally. Here it depends on the style of braces you plan to wear – Y-back braces require buttons closer together (about 2 inches on each side of the middle seam) while buttons for X-back braces should be spaced a little farther apart. I’ve found that 3-4 inches on each side of middle seam is comfortable

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłumacząc w skrócie
wg AF z przodu powinne być cztery guziki, po jednym nad każdą główną zakładką (lub zaszewką). 

pozostałe w odległości 3,5 - 4 cale licząc od wskazanej zakładki w stronę bocznego szwu.

teraz jak obejrzałem swoje spodnie - to widzę, że nie mam zakładek, ani zaszewek,

a guziki wszyte ok 3cm od linii pionowej kantów spodni w stronę bocznego szwu, rozstaw ok 7cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.