Skocz do zawartości

Smoking (tuxedo), frak, surdut, itd. - dyskusje i porady


tadek

Rekomendowane odpowiedzi

Przegląd świetny. Uwagi też dobre, chociaż w kwestii nakryć wierzchnich nie byłbym tak ortodoksyjny. Szkoda tylko, że jednak ilość negatywnych przykładów przytłacza. Jakiś przegląd kuriozów, duch lat 80. trzyma się mocno.

 

Tego szaleństwa nie mogę sobie podarować:post-1439-0-54423300-1399620943_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, spotyka się to wszędzie.

Niestety, ale jak w (jak uważam) większości przypadków trzeba zacząć krytykować od siebie, a później innych. Tak zresztą też wspomina autor tego artykułu.

 

Jeżeli sami na gale black/white tie zakładamy garnitur z powodu braku innego stroju jest to najlepsze i najrozsądniejsze rozwiązanie wymuszone sytuacją. Warto jednak zadbać by takich sytuacji było jak najmniej i byśmy sami się prezentowali następnym razem jak najlepiej. Wiem to na swoim własnym przykładzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Do tego można dodać, że w spodniach smoingowych nie było kieszeni (kiedyś). Stąd w plisach można spotkać kieszonkę na bilety, wizytówki czy pieniądze.

Dziękuję za informacje. Muszę więc polubić te plisy gdyż kamizelka to dla mnie zbyt duźo - chodzi mi o komfort cieplny. Właściwie tylko zimą noszę kamizelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Muszę więc polubić te plisy gdyż kamizelka to dla mnie zbyt duźo - chodzi mi o komfort cieplny. Właściwie tylko zimą noszę kamizelkę.

 

Jeśli chodzi o komfort cieplny, to kamizelka smokingowa może mieć krój bez pleców - tak jak kamizelka do fraka. Z tyłu jest tylko regulowany pas.

Dużo przykładów kamizelek znajdziesz w blogu Dr Kilroya: http://formalstyle.blogspot.com/2012/06/smoking.html

 

Np. taka:

 

Dress_waistcoats-1.png

 

Pozdr,

wojvv

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Panowie,

 

co sądzicie o tym dwurzędowym smoking jacket z kolorze butelkowej zieleni, z "szamerunkami"? Cena z przesyłką to 130 funtów. Na pierwszy rzut oka prezentuje się nieźle. Wart zakupu?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Men-Designer-Wedding-Groom-Tuxedo-Dinner-Velvet-OCC-EHS-Suit-Coat-Blazer-Jacket-/151429199279?pt=UK_Men_s_Coats_Jackets&hash=item2341e235af

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli patrzysz nań przez pryzmat stroju domowego, to chyba tak. Jeśli przez komentarze kolegów o operach i szlafrokach, to nie.

 

Ot co. Chodzi o strój na domowe okazje świąteczne, ale też np. robione z zadęciem :) whisky z kolegami itp. Pytam raczej o jakość tej marynarki niż jej adekwatność na sylwestra w lokalu.

 

Gdzieś na forum był wątek poświęcony domowej elegancji "świątecznej", gdzie smoking jacket zdobył zwolenników jako ubranie na takie okazje odpowiednie.

 

A że nie jest to znowu taka archeologia, można przekonać się choćby tu:

 

http://www.lugets.com/Turnbull%20Asser%20Smoking%20Jacket#.VEAm7Rbvb3E

 

czy też tu:

 

http://favourbrook.com/shop/category/Menswear/Smoking-Jackets/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym ostrożny z tą bonżurką. Materiał ładny, krój też, nie wiadomo jak z dopasowaniem. Wg mnie jeżeli planujesz szklaneczkę whiskey z dziedzicami okolicznych majątków w domku myśliwskim po polowaniu to zakup ma sens. Jeżeli ma to być spotkanie w M3 to raczej traktowałbym ten strój jako przebranie. Ubiór powinien być spójny z "okolicznościami przyrody". Ale podkreślam, abstrahując od okazji do założenia tegoż stroju, jest on ładnie skrojony, ma piękny kolor, sznyt i, jak to określiłeś, zadęcie (ten fragment Twojego wpisu nie jest do końca jasny, gdyż ja z kolegami spotykam się raczej bez zadęcia, rozumiem, że chodzi o szczególną okazję wartą podkreślenia wyjątkowym ubiorem).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.