Skocz do zawartości

Parasol - dyskusje i porady


Przemko

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej zajawka mojego nowego parasola z pracowni Francesco Maglia.

W komplecie jest piękny pokrowiec z tego samego materiału co pokrycie, wyposażony w skórzany pas na ramię, wykończony tak jak torby Louis Vitton. W komplecie jest osobna metrowa "laga" z takiego drewna jak trzpień parasola. Odkręcamy rączkę i montujemy drugą część zakończoną na szpic - parasol ma dwa metry i można go wbić w ziemię. Całość prezentuje się imponująco. Niesamowite jest uczucie kiedy otwieramy i składamy, czuć pewny ruch po grubym trzpieniu, a kiedy zaskakuje w wyfrezowane otwory, po otwarciu druty wyginają się oddając charakterystyczny dzwięk.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..) bedac w Anglii slyszalem ciekawa opinie, ze tamtejsi ludzie przy tamtejszym klimacie ciagle sa bardziej skorzy wydac 300 funtow na okulary sloneczne niz na porzadny parasol

To jeszcze nic. W Anglii jeździ więcej kabrioletów niż gdziekolwiek indziej. :)

A co do parasoli, to w moim przypadku jak by nie było, jak pada to muszę używać bo jestem okularnikiem. I powiedzaiłbym, że mżawka dla okularów jest najgorsza bo małe kropelki zostają na szkłach i nic nie widać. Duże krople podczas ulewy spływają.

Alternatywą dla parasola w takiej sytuacji jest tylko basebolówka. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 months later...

Witam,

Za sugestią kolegów na forum, udałem się dzisiaj na Chmielną (http://www.parasolenachmielnej.pl). Wybór robi duże wrażenie a i obsługa bardzo pomocna i sympatyczna :) Ja zdecydowałem się na Knirps, model AC. Porównując go do parasolki z M&S, Knirps ma znacznie solidniejszą konstrukcję żebrowania (z ok. 3x grubszego materiału), jego czasza w stanie rozpiętym jest dużo sztywniejsza oraz jest bardziej estetycznie wykonany.

Pozdrawiam,

rtd

P.S. Wg. informacji na stronie, Knirps testuje swoje modele w tunelu aerodynamicznym aby sprawdzić jak się sprawdzają przy silnym wietrze.

Przepraszam, a w jakim przedziale cenowym oscylują parasole sprzedawane na Chmielnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Wybrałem się dziś do pracowni parasoli przy ul. Oleandrów 3 w Warszawie, żeby kupić odpowiedni parasol do żakietu angielskiego (jest nawet bardziej polecany niż laska, i o ileż praktyczniejszy). Na miejscu, w drodze rozpytania dowiedziałem się, że jestem spóźniony... pół roku - właścicielka odeszła na emeryturę i najwyraźniej zamknęła interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy parasol jest lepszy niż laska, choć faktycznie praktyczniejszy i bardziej stereotypowo angielski. :) Z resztą nie potrzebujesz ani jednego, ani drugiego, te dodatki nie są obowiązkowe. Rzeczywiście jednak - moim zdaniem jeśli nieczęsto chodzisz z laską, to wyglądałoby karykaturalnie i sztucznie, jeśli wziąłbyś ją ze sobą tylko do tego żakietu, natomiast parasol mógłbyś nosić także do innych strojów, nie tylko formalnych. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.