Skocz do zawartości

Parasol - dyskusje i porady


Przemko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 months later...

Odkopuję - ostatnio oglądałem w butiku Knize'a piękne parasole, niestety trochę poza moim budżetem. Zależy mi przede wszystkim na drzewcu i rękojeści z litego drewna (im prostsza tym lepsza). Czasza może być kryta syntetykiem lub mieszanką, rozmiar najlepiej powyżej 1 metra. Polecicie coś w przedziałe 500-650 PLN? Może rzuciło Wam się coś w oczy na jakiejś wyprzedaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 9 months later...

6b8d9b02c390cc805e2e6c87bb3ec594.jpg
Kupiony kilka tygodni temu w Malford of London w cenie dużo niższej niż tu:
https://kilgour.com/products/umbrella-black-grey
Wykonany przez Fox Umbrellas. Dziś intensywnie przetestowany. Przy naprawdę mocnych podmuchach (jedną ręką nie dałem rady utrzymać, musiałem dwiema) trzymał się dzielnie, nie powyginał, nie wywrócił na lewą stronę.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 2 months later...
W dniu 22.09.2021 o 15:09, Stormont napisał:

Przyszedł parasol z James Smith & Sons. No wygląda lepiej niż to, co miałem od pana z Chmielnej, ale szału nie ma.

Przepraszam za opóźniony post, ale jak zamawiałeś, bezpośrednio ze sklepu? Mnie przerażał koszt dostawy, a było to jeszcze przed Brexitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Velahrn napisał:

Przepraszam za opóźniony post, ale jak zamawiałeś, bezpośrednio ze sklepu? Mnie przerażał koszt dostawy, a było to jeszcze przed Brexitem.

Tak. Koszt wysoki + po miesiącu przyszedł list z fedex, żeby im zapłacić cło i ich opłaty manipulacyjne za to, że założyli za mnie cło. W terminie paru dni od wysłania tego listu, a więc oczywiście paru ładnych dni przed odczytaniem przeze mnie tego listu. Wysłałem, z godzinę-dwie podzwoniłem do fedex, czy chcą też odsetek za opóźnienie (nikt nic nie wiedział), a po miesiącu dostałem kolejny list i po godzince-dwóch dzwonienia ustaliłem, że ten drugi list to jednak nie, bo zapłaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Stormont napisał:

Tak. Koszt wysoki + po miesiącu przyszedł list z fedex, żeby im zapłacić cło i ich opłaty manipulacyjne za to, że założyli za mnie cło. W terminie paru dni od wysłania tego listu, a więc oczywiście paru ładnych dni przed odczytaniem przeze mnie tego listu. Wysłałem, z godzinę-dwie podzwoniłem do fedex, czy chcą też odsetek za opóźnienie (nikt nic nie wiedział), a po miesiącu dostałem kolejny list i po godzince-dwóch dzwonienia ustaliłem, że ten drugi list to jednak nie, bo zapłaciłem.

Takie sytuacje w ogóle stawiają pod znakiem zapytania sens kupowania czegokolwiek z Wysp Brytyjskich, zwłaszcza przy tak słabej złotówce. Swoją droga, ciekawe, dlaczego miałeś płacić cło, skoro na mocy układów UK-UE produkty made in England (a te parasole robią chyba w Londynie) na miejscu nie podlegają cłu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Przez media przelała się dyskusja o składanym parasolu ochroniarza króla Karola. Jednakże, król posiada swój własny parasol - powtarza się ciągle na zdjęciach, więc zakładam, że to jego prywatny.

z28978702IBR.jpg

 

1_JS277243485.jpg

Bardzo ładny model, oczywiście czarny, z rękojeścią z jednego kawałka drewna, chyba polerowany klon. Widać, że już sporo używany. Ciekawe, kto jest wykonawcą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.