Skocz do zawartości

Parasol - dyskusje i porady


Przemko

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam czy nosicie ze sobą parasole? W słoneczne dni albo tylko gdy zapowiada się na deszcz? Podobno chodzenie z parasolem nadaje szyku i wymusza pewną specyfikę chodzenia.

Ja osobiście sądzę, że parasol nadaje takiej delikatnej nutki nonszalancji noszony na co dzień. W czasach gdy chodzenie z laseczką jest odbierane za ostry przejaw ekscentryzmu parasol wydaje się dobrym rozwiązaniem.

Tak przy okazji, nie wiecie gdzie można kupić dobry długi ale cienki, z zakrzywioną standardową rączką, czarny parasol?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczór był ciepły ale zanosiło się na deszcz, więc wybierając się do teatru wziąłem parasol. Zazwyczaj parasol jeździ w bagażniku ale nawet w deszczowe dni rzadko jest używany - żeby przejść kilka minut od samochodu właściwie nie jest potrzebny.

Mój parasol jest trochę za długi (taki model chroniący dwie osoby podczas mocnego deszczu), więc noszenie go za rączkę na dłuższą metę nie jest wygodne. Wtedy noszę go na ramieniu (jak miecz dwuręczny, co całkiem malowniczo wygląda ;-)

Jest w Warszawie jeszcze kilka miejsc gdzie produkują i naprawiają parasole a nie sprzedają "chińszczyznę", np. przy ul. Oleandrów. Można tam zamówić parasol z pokryciem w różnych kolorach: klasyczne czarne, inne gładkie kolory, w szkockie kratki, itd.

Pozdr,

wojvv

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile chcesz przeznaczyc na zakup parasola? Na angielskich stronach masz ich mnostwo ... jakie tylko dusza zapragnie, we wszystkich kategoriach cenowych ... raczki mozesz z roznych materialow dobierac etc.

Tutaj masz w miare tanie parasole http://www.brolliesgalore.co.uk/acatalo ... B____.html

A chodzenie z parasolem w sloneczny dzien to .... rodzaj neurozy ...laska jest naturalniejsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parasole juz od 9 funtow. W granicach 15 funtow i powyzej juz calkiem przyzwoite

http://www.umbrellaheaven.com/index.php ... 2bef2673fe

http://www.umbrellaworld.co.uk/business ... siness.htm

http://www.simplyumbrellas.co.uk/index. ... dt3c5sq291

http://www.fultonumbrellas.com/shop/mens-walking.html

Jezeli zas jestes parasolofilem ... to nie pozostaje Ci nic innego jak zadzwonic do nich i zamowic sobie "klasyczny parasol marzen"

http://www.james-smith.co.uk/productite ... ctionID=18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowy sposób noszenia parasola nawet jak pada deszcz prezentuje ilustracja naszego ulubionego Lawrence'a Fellows'a. Ponadto gentleman rozkłada parasol w rzęsistym deszczu tylko jak jest w towarzystwie kobiety aby ją ochronić. Tak wiem pozornie irracjonalne zachowanie, ale wystarczy spojrzeć na angielską rodzinę królewską. Królewicze nawet podczas ulewy nie rozkładają parasoli mimo, że trzymają je w dłoniach. Ma to symbolizować siłę i witalność mężczyzny, któremu niestraszne zmiany pogody. Steve McClaren, trener angielskiej drużyny piłkarskiej został dosłownie zjedzony przez angielską prasę za rozstawienie parasola w przegranym meczy Anglii z Chorwacją w 2007, po którym zresztą został zwolniony a Anglia odpadła już w eliminacjach Euro 2008. Dostał przydomek Wally with the brolly (głupek z parasolem).

post-235-13658919810261_thumb.jpg

post-235-13658919810662_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Prawidłowy sposób noszenia parasola nawet jak pada deszcz prezentuje ilustracja naszego ulubionego Lawrence'a Fellows'a. Ponadto gentleman rozkłada parasol w rzęsistym deszczu tylko jak jest w towarzystwie kobiety aby ją ochronić. Tak wiem pozornie irracjonalne zachowanie, ale wystarczy spojrzeć na angielską rodzinę królewską. Królewicze nawet podczas ulewy nie rozkładają parasoli mimo, że trzymają je w dłoniach. Ma to symbolizować siłę i witalność mężczyzny, któremu niestraszne zmiany pogody. Steve McClaren, trener angielskiej drużyny piłkarskiej został dosłownie zjedzony przez angielską prasę za rozstawienie parasola w przegranym meczy Anglii z Chorwacją w 2007, po którym zresztą został zwolniony a Anglia odpadła już w eliminacjach Euro 2008. Dostał przydomek Wally with the brolly (głupek z parasolem).

Cóż, a ja prosty człowiek myślałem, że parasol służy do ochrony przed deszczem głównie tego co go trzyma. Muszę chyba zacząć oglądać częściej BBC, albo nie, lepiej niech zaczną oglądać go kobiety. Dla Królowej Elżbiety, odpowiednie ruchy torebką służą podobno do przekazania w elegancki sposób czy jest znudzona rozmową podczas audiencji i czas ją przerwać, czy może jest wszystko w porządku. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto gentleman rozkłada parasol w rzęsistym deszczu tylko jak jest w towarzystwie kobiety aby ją ochronić. Tak wiem pozornie irracjonalne zachowanie, ale wystarczy spojrzeć na angielską rodzinę królewską. Królewicze nawet podczas ulewy nie rozkładają parasoli mimo, że trzymają je w dłoniach. Ma to symbolizować siłę i witalność mężczyzny, któremu niestraszne zmiany pogody

Heh, u nas raczej wzbudzało by sensację "ma parasol a moknie... dziwak.."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczna męska elegancja to system tajnych znaków i symboli odzwierciedlających ówczesną rzeczywistość społeczną. My ją odtwarzamy wtórnie i nie ma potrzeby trzymać się uporczywie jej wszystkich zasad, ale i tak warto znać jej meandry. Parasol trzymany ostrym zakończeniem do góry ma za zadanie obronić przed niespodziewanym atakiem. To jak go będziemy nosić zależy od Was.

Przyznam jest coś w tym atawistycznego jak mężczyzna nie zważa na porywisty wiatr i rzęsisty deszcz, idzie spokojni i dumnie środkiem chodnika gdy reszta facetów biegnie jak pies z podwiniętym ogonem i trzęsie się z zimna. John F. Kennedy stosował właśnie taką strategię podczas ulew i Ameryka go kochała za to jaki męski był, że opierał się mocom przyrody. Nie nosił ani kapelusza, ani parasola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parasol, jak sama (polska) nazwa wskazuje powstal do ochrony przed sloncem a nie przed deszczem. Nie pamietam, kto to byl ...lecz uznano go za dziwaka ogromnego, gdy zaczal chronic sie przed deszczem przy uzyciu przedmiotu sluzacego do ochrony przed sloncem. Ale sie to przyjelo! Niezaleznie od tego czy rodzina krolewska jest tak konserwatywna, ze woli moknac dajac swiadectwo o poczatkowym przeznaczeniu parasola uwazam to za archaizm graniczacy z glupota. Poza tym za rodzina krolewska zawsze stanie armia sluzby z parasolami, za mna zas nie ... szofera rowniez nie posiadam, ktory czym predzej podjedzie mym rolls-roycem aby ochronic mnie przed zmoknieciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parasol trzymany ostrym zakończeniem do góry ma za zadanie obronić przed niespodziewanym atakiem. To jak go będziemy nosić zależy od Was.

Szczerze mówiąc bardziej przemawia do mnie tłumaczenie, że nosząc parasol w ten sposób możemy obserwować szpic i mniej prawdopodobne jest, że kogoś nim trafimy ;) Choć faktycznie można uznać taki chwyt za akcentujący gotowość, pozytywną agresję.

Ja też nie rozumiem aktu nieotwierania parasola w czasie deszczu - owszem, pierwotną rola parasoli było osłanianie przed słońcem, jednak dzisiejsze produkowane są z myślą o chronieniu przed deszczem.

Poza tym może i wygląda się majestatycznie stawiając czoła ulewie z jedynie podniesionym kołnierzem płaszcza, jednak ciężko to wrażenie utrzymać wkraczając do pomieszczenia z przemoczonym ubraniem i włosami ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parasol jest po to, aby go otwierac jak pada deszcz. Jak ktos chce moknac, to jego sprawa. Dla mnie to najzwyklejszy idiotyzm.

idioci ? :) Zwraca uwagę noszenia parasola jednak rączką do przodu. Melonik tylko ochrania głowę jak widać po garniturach obu panów.

post-235-13658919816961_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parasol jest po to, aby go otwierac jak pada deszcz. Jak ktos chce moknac, to jego sprawa. Dla mnie to najzwyklejszy idiotyzm.

idioci ? :) Zwraca uwagę noszenia parasola jednak rączką do przodu. Melonik tylko ochrania głowę jak widać po garniturach obu panów.

Jezeli tak mieliby spacerowac (a nie tylko z budynku do auta przechodzic) i moknac solidnie z parasolem w reku... to niezaleznie od tego kim sa zachowuja sie jak idioci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.