Skocz do zawartości

Eleganckie zegarki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Podziwiam, że wyskakujesz z Tissotem Heritage 2009 za 20 tys. zł gdzie w tej cenie możesz mieć coś z Zenith'a bądź Baume & Mercier. A czy Davosa ma coś w takim przedziale cenowym godnego uwagi nie wiem bo musiałbym być szalony żeby szukać zegarka takich marek za takie pieniądze. Co innego gdybym był koneserem np. Tissota czy Davosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie pytanie o tym co myślicie o lotniku (oris big crown) do garnituru?

Uchodzi? Nie uchodzi? Niedawno jeszcze myślałem o garniturowcu + diverze, ale obecnie skłaniam się do zegarka na możliwie szeroką ilość okazji. Ponad to - czy np 44 mm to jednak nie za dużo jak na zegarek pod garnitur (jestem dosc wysoki, ale łapy jak Burneika też nie mam).

Thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moglibyście polecić mi jakiś klasycznie wyglądający i mały (powiedzmy koperta maks 38 mm) zegarek o przeznaczeniu sportowym (pływanie, rower, bieganie)? Siedzę już cały dzionek szukając czegoś sensownego, ale wszędzie albo potężne kobyły, albo plastykowe ochydztwa w stylu g-shocków (jakoś zawsze miałem uczulenie na ich design). Cena powiedzmy do maks. 800 zł. (wolałbym mniej ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam, że wyskakujesz z Tissotem Heritage 2009 za 20 tys. zł gdzie w tej cenie możesz mieć coś z Zenith'a bądź Baume & Mercier. A czy Davosa ma coś w takim przedziale cenowym godnego uwagi nie wiem bo musiałbym być szalony żeby szukać zegarka takich marek za takie pieniądze. Co innego gdybym był koneserem np. Tissota czy Davosy.

Obawiam się, że za 20 tys PLN z przynajmniej nowym Zenithem w Polsce może być problem, bo to jednak inna zupełnie liga, a po tym jak byli jednym ze sponsorów misji Stratos ceny poszły podobno jeszcze w góre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie pytanie o tym co myślicie o lotniku (oris big crown) do garnituru?

Uchodzi? Nie uchodzi? Niedawno jeszcze myślałem o garniturowcu + diverze, ale obecnie skłaniam się do zegarka na możliwie szeroką ilość okazji. Ponad to - czy np 44 mm to jednak nie za dużo jak na zegarek pod garnitur (jestem dosc wysoki, ale łapy jak Burneika też nie mam).

Thx.

przy Twoim wzroście będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

albo plastykowe ochydztwa w stylu g-shocków (jakoś zawsze miałem uczulenie na ich design).

...

A dlaczego ohydztwo?

Podobno każdy gentleman powinien wśród wielu różnych zegarków mieć również i G-shocka. :)

Moim mocno subiektywnym zdaniem są po prostu brzydkie - zbyt masywne i przekombinowane. Mam bardzo wąskie nadgarstki (obwód 16 cm) i takie kolubryny wyglądają na mnie kuriozalnie. Seria baby wygląda już trochę lepiej, ale tu z kolei ciężko znaleść coś w stonowanej kolorystyce (może się mylę - trochę tych zegarków jest i jeszcze wszystkich nie przejrzałem. Bardziej chodzi mi o to, że ja nie potrzebuje tych wszystkich elektronicznych bajerów - wystarczy mi datownik i ewentualnie stoper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moglibyście polecić mi jakiś klasycznie wyglądający i mały (powiedzmy koperta maks 38 mm) zegarek o przeznaczeniu sportowym (pływanie, rower, bieganie)? Siedzę już cały dzionek szukając czegoś sensownego, ale wszędzie albo potężne kobyły, albo plastykowe ochydztwa w stylu g-shocków (jakoś zawsze miałem uczulenie na ich design). Cena powiedzmy do maks. 800 zł. (wolałbym mniej ;-))

A może Orient Mako. Ja kupiłem niedawno (starszą wersję, z cyframi arabskimi) i jestem zachwycony jakością wykonania w tej cenie. Co prawda 42 mm, ale warto przymierzyć i rozważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie pytanie o tym co myślicie o lotniku (oris big crown) do garnituru?

Uchodzi? Nie uchodzi? Niedawno jeszcze myślałem o garniturowcu + diverze, ale obecnie skłaniam się do zegarka na możliwie szeroką ilość okazji. Ponad to - czy np 44 mm to jednak nie za dużo jak na zegarek pod garnitur (jestem dosc wysoki, ale łapy jak Burneika też nie mam).

Thx.

Jak najbardziej się nada a czy 44 na Twoją ręke spasuje to najlepiej przymierzyć.

Obawiam się, że za 20 tys PLN z przynajmniej nowym Zenithem w Polsce może być problem

Nie będzie.

Do wyboru do koloru: http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,Zenith

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niektóre z tych Heritage są bardzo ładnie zrobione, lepiej wyglądają niż pierwszy z brzegu Zenith.

Nie twierdzę, że nie są ładne ale jednak za takie pieniądze szukałbym czegoś więcej.
Co byś znalazł znaffco więcej za 4000 pln niż tissot heritage anniversary, po rabacie do dostania za grubo poniżej 3.500 pln? pytanie zadaję bo już mnie trochę męczy dyskusja z kompletnym laikiem , która davosa? przed odpowiedzią pójdź sobie łaskawie do sklepu i zobacz jak jest wykonany ten tissot....

http://www.tissot.ch/?collections/products/964

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o WOW!!! :o W życiu bym nie pomyślał, że Zenitha można dostać w takich cenach?! Niektóre ceny podobne są do cen np. Tissota czy Junghansa a to w końcu Zenith! Dzięki za adres.

Minusem jest gwarancja sklepu , a ceny momentami w promocji dnia szarorynkowe, np. Zenith najprostszy, manual trafia się za 1100 $, po wymianie paska na bardziej godny super zegareczek....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.