Skocz do zawartości

Eleganckie zegarki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

W czasach mojego liceum w klasie było ze dwóch-trzech przedstawicieli klas niedostatecznie uświadomionych socjalistycznie (handel bazarowy oraz pływanie po morzach). Jeden miał Atlantica, a chyba dwóch Orienty tzw. patelnie. Pozostałe pospólstwo natomiast pasjonowało się zegarkami zwanymi wówczas elektronicznymi, sprzedawanymi w bramach przez specjalistów od handlu naręcznego. Tylko osoby będące na bakier z modą zadowalały się zegarkami rosyjskimi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnioskuję, że Kolega z północnej Polski ;)

A co do "ruskich" zegarków to oczywiście większość produkcji miała (i dzisiaj ma) charakterystyczny design.

Przy czym zdarzały się modele bardzo klasyczne. Poniższy zegarek - już pokazywany w tym temacie - kupiłem na Ukrainie za równowartość 200 pln .. w sklepie, nowy. (tylko pasek już zdążyłem wymienić)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chronoswiss niesłychanie stylowy. Co to jest, Kairos?

"Kairos (καιρός) is an ancient Greek word meaning the right or opportune moment (the supreme moment). The ancient Greeks had two words for time, chronos and kairos. While the former refers to chronological or sequential time, the latter signifies a time in between, a moment of indeterminate time in which something special happens. What the special something is depends on who is using the word. While chronos is quantitative, kairos has a qualitative nature.[1] Kairos (καιρός) also means weather in both ancient and modern Greek. The plural, καιροι (kairoi or keri) means the times."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Chciałbym podpytać o kwestie koloru tarczy zegarków "garniturowych" - czy są w tej tematyce jakieś zalecenia? Wiadomo, że biel i czerń dominują, ale czy można do tego dołożyć inne stonowane odcienia (stalowy/srebrny/granat etc)

Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielką przyjemnością skonstatowałem dzisiaj, że moja ulubiona manufaktura zegarkowa MeisterSinger dostała nagrodę WATCH OF THE YEAR 2012

Dołączona grafika

Co prawda, mam przyjemność nosić ich inny model - automat No 3, ale satysfakcja jest jak najbardziej... :) To jest klasa sama w sobie.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.