Skocz do zawartości

Eleganckie zegarki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec może ja trochę nie w temat ale mam problem, potrzebuje ładny stylowy zegarek ze skórzaną bransoletą ale tak żeby pasował do białego garnitury. Myślałem o jednym z tych

Dołączona grafika kiedyś kupiłem wszystkie 3, ale czy będą one według was pasowały do całkiem białego garnituru nie będzie wyglądało jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród eleganckich i oszczędnych w wyrazie zegarków z ciemną tarczą ten od razu wylądował w ścisłej czołówce mojego rankingu.

Dwa pytania konkursowe: pierwsze łatwe (nie znam odpowiedzi), drugie trudne (znam odpowiedź). :-)

1) jaki to model omegi (i pytanie do znawców, czy nadal jest produkowany, ile mniej więcej kosztuje)

2) jaki to film?

post-146-1365892273314_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród eleganckich i oszczędnych w wyrazie zegarków z ciemną tarczą ten od razu wylądował w ścisłej czołówce mojego rankingu.

Dwa pytania konkursowe: pierwsze łatwe (nie znam odpowiedzi), drugie trudne (znam odpowiedź). :-)

1) jaki to model omegi (i pytanie do znawców, czy nadal jest produkowany, ile mniej więcej kosztuje)

2) jaki to film?

1. omega seamaster deville z lat 60-tych.

nieprodukowany - można próbować kupić vintage - http://www.chrono24.com/en/omega/seamas ... mod276.htm

2. madmen

wiecej tu http://www.fratellowatches.com/don-drap ... n-mad-men/

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zegarek z 1968 roku, Seiko bell-matic, mechanizm automatyczny z alarmem. Górny przycisk służy do zmiany dnia miesiąca po wciśnięciu, a po odciągnięciu włącza alarm w stan gotowości. Data po angielsku oraz w kanji. W pierwszej pozycji koronki nakręcamy sprężynę alarmu, a w drugiej kręcąc koronką ustawiamy godzinę (mały punkt ustawiony aktualnie koło dwunastej). Zegarek ma kopertę ze stali nierdzewnej, co w tamtych czasach wyprzedzało większość szwajcarów, również wykonanie tarczy i wskazówek jest top.

Jest to dosyć rzadka wersja 4006-7060 czyli model w tej konkretnej kopercie z antracytową tarczą i wersja 27 kamieniowa mechanizmu - wersje 27j są zawsze droższe i bardziej poszukiwane. 4006 to typ mechanizmu (bell-matic), a 7060 wersja koperty.

Sporo o bellmaticach:

http://www.thewatchsite.com/index.php?board=62.0

W zależności od stanu i wersji belmatiki chodzą po ok. 150 - 300$

Mechanizm tak gra:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.