Skocz do zawartości

Eleganckie zegarki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Możemy określić zegarek najdroższym ze względu na kamienie, (np. napakowanie dużej ilości brylantów i wtedy cena może być niebotyczna), a może być najdroższy w kontekscie wielkiego zegarmistrzostwa.

Co do najdroższego jaki miałem w ręku to nie pamiętam dokładnie, na pewno powiędzy 0,5 - a 1.000.000.PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos nigdy nie słyszałem o takiej marce monard. Cos wiecej o niej możesz powiedzieć? To ze jest to własny mechanizm i ze ma 7dniowa rezerwę chodu jakos nie uzasadnia tej ceny. Więc cos jeszcze musi byc - limitowana seria (wyjątkowe rozwiązania, patenty,...), tradycje manufaktury, itd. Zegarek nie ma wyjatkowych komplikacji.

Oczywiście zgadzam sie z wypowiedziami na temat cen zegarków luksusowych, ale nadal cieżko mi uzasadnień cenę tego zegarka. W tej cenie mozna kupić np. całkiem niezlego Patka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Pierwsza gafa ze to moser jest marka a nie monard. O moser słyszałem chociaż nigdy nie widziałem. Troszkę poczytalem teraz. Ciekawe na ile reaktywacja w 2002 roku marki to powrót do tradycji i historii a ile chwyt marketingowy. Niemniej jednak do mnie to nie do konca przemawia i chyba to nie mój "konik".

Nadal, osobiście, w tej cenie wolałbym może mniej skomplikowaną, ale jakąś calvatrave lub jaegera z alarmem. A juz w ogóle to bardzo bym, chciał jakiegoś repertiera, ale to chyba jeszcze wyższa półka cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę poczytalem teraz. Ciekawe na ile reaktywacja w 2002 roku marki to powrót do tradycji i historii a ile chwyt marketingowy.

Wskrzeszenie marki było jednym z nielicznych kiedy wraz z tradycją wskrzeszono produkcję mechanizmów in-house z najwyższej półki.

Warto przeczytać:

http://www.hautehorlogerie.pl/moser_portret.html

Co do repetiera to np. Chronoswiss w stali ok. 65k pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele ciekawych nowych marek (w nawiązaniu do Mosera) haute horlogerie, chociażby HWM z pięknymi kalibrami, które biją na głowe stare znane firmy szwajcarskie (nieskromnie dodam, że artykuł mojego autorstwa):

http://chronos24.pl/heritage-watch-manufactory-viator/

W dzisiejszych czasach wystarczy połaczyć siły wielkich zegarmistrzów, odpowiednie pieniądze i mamy wyjątkowe zegarki, czego najlepszym przykładem jest MB&F, Greubel Forsey.

Z takich ciekawych manufakturowych marek, ale z koncernu Richemont jest Roger Dubuis. Wszystkie mechanizmy z pieczęcią genewską. Dzisiaj takiego miałem w ręku, kaliber chrono z mikrorotorem:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo unikalny design zegarka, w stali okropny, a w pozłacanej kopercie i barwionymi wskazówkami wygląda pięknie (chociaż pewnie wersja w stali też może występuje z innymi wskazówkami).

Nie spotkałem chyba drugiego takiego modelu, budzącego u mnie tak skrajne emocje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo unikalny design zegarka, w stali okropny, a w pozłacanej kopercie i barwionymi wskazówkami wygląda pięknie (chociaż pewnie wersja w stali też może występuje z innymi wskazówkami).

Nie spotkałem chyba drugiego takiego modelu, budzącego u mnie tak skrajne emocje..

Koperta chyba jest nie tyle pozłacana, co częściowo stalowa, a częściowo złota. Filip?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiadomo czym między innymi inspirował się Chronos Art

Design Chronoswissa jest unikalny, nawiązuje do chronometrów morskich (pierścień jest gwintowany i przykręcany do koperty, czytelne tarcze) i starych zegarków (cebulowa koronka, karbowanie bezela). Chronoswiss jako pierwsza firma wprowadził seryjnie w swoich zegarkach przezroczyste dekle. Tarcza jest ze srebra 925, giloszowana tradycyjnymi metodami.

w pozłacanej kopercie i barwionymi wskazówkami wygląda pięknie (chociaż pewnie wersja w stali też może występuje z innymi wskazówkami).

Jedynie wersja z czarną tarczą posiada białe wskazówki, wszystkie inne wersje posiadają breguet'owskie wskazówki barwione termicznie na niebiesko tak jak mój model. Wersja stalowa z jasną również wygląda wspaniale.

Koperta chyba jest nie tyle pozłacana, co częściowo stalowa, a częściowo złota.

Wszystkie złote elementy wykonane są z 18k złota (również niewidoczny na zdjęciu, pierścień od strony dekla) i wykrawane z jednego kawałka materiału, poza koronką która jest opisana jako "gold cap" czyli jest to wykonana ze złota nakładka na koronkę. W sumie 12g złota w 19-cześciowej kopercie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.