Skocz do zawartości

Eleganckie zegarki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka to jest niewielka koperta? 34 mm czy 40mm?

Biorąc pod uwagę że Mój nadgarstek w obwodzie ma jakieś 17 cm, o czym nie wspomniałem, myślę że 38 mm jest w porządku.

Lecz teraz po paru dniach nieobecności podziękuję jeśli chodzi o pomoc gdyż przez tych parę ostatnich dni podjąłem już trop zegarka :)

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam.

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś divera do ok. 1000zł. Przeglądając internet trafiłem na Orienta Big Mako, który wydał mi się całkiem sensowny. Oglądałem też kilka modeli Seiko. Nie jestem zbyt doświadczony w temacie zegarków i byłbym wdzięczny za każdą podpowiedź osób bardziej obytych w temacie niż ja :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś divera do ok. 1000zł. Przeglądając internet trafiłem na Orienta Big Mako

Bardzo fajny zegarek. Seiko to też zawsze dobry wybór, chociaż mnie te tańsze (w tym Monster) zupełnie nie przekonują.

Ciekawą alternatywą może być coś od Deep Blue.

http://www.timestore24.org/deep-blue-uh ... index.html

http://www.timestore24.org/deep-blue-uh ... index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się na co wpadleś :-) Sam też szukam czegoś w tym zakresie cenowym.

Na oku mam dwa zegarki upatrzone, póki co, w internecie.

Zegarek Tissot Classic Dream ewentualnie, choć z delikatnie mniejszą kopertą, Calvin Klein Classic.

Pozostaje tylko wybrać się do sklepu, dokonać właściwego wyboru i zakupić towar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś divera do ok. 1000zł. Przeglądając internet trafiłem na Orienta Big Mako, który wydał mi się całkiem sensowny. Oglądałem też kilka modeli Seiko. Nie jestem zbyt doświadczony w temacie zegarków i byłbym wdzięczny za każdą podpowiedź osób bardziej obytych w temacie niż ja :)

Pozdrawiam

Moźe coś w ten deseń

http://sklep.gerlach.org.pl/index.php?r ... ry&path=59

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wezmiesz do ręki dwa modele kwarcowe o podobnych parametrach to raczej nie, choć ck jest postrzegany słusznie zresztą, jako marka fashion, więc musisz to wziąć pod uwagę i być przekonany czego naprawdę potrzebujesz.

Czy może mi Pan wyjaśnić czym jest ta "Marka fashion"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wezmiesz do ręki dwa modele kwarcowe o podobnych parametrach to raczej nie, choć ck jest postrzegany słusznie zresztą, jako marka fashion, więc musisz to wziąć pod uwagę i być przekonany czego naprawdę potrzebujesz.

Czy może mi Pan wyjaśnić czym jest ta "Marka fashion"?

"Marka fashion" jest marką, która zajmuje się stricte modą, a zegarki przez nich "produkowane" są oznaczone tylko ich logo i z zegarmistrzostwem nie mają za wiele wspólnego. CK, Boss, Tommy itd. są markami Fashion w odróżnieniu od Patek Philippe, A. Lange&Sohne, Vacheron Constantin, Audemars Piguet, Breguet, przez Rolexa, Omegę, Tag Heuer, do Seiko czy Casio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką marką fashion jest również np. Diesel, Fossil choć mają sporą kolekcję zegarków.

Oczywiście marka fashion nie musi być synonimem słabej jakości, bo np wspomniane CK to są porządnie wykonane i ładne zegarki, ale łatwo sie naciąć bo np. kupując Emporio Armani często kupuje się dziadostwo na chińskim mechaniźmie, a osoba nieobeznana z tematem wydajac 1000zł na taki zegarek może być mocno zawiedziona.

Na drugim biegunie możemy mieć marki takie jak np. Chanel które mogą się kojarzyć z fashion a mają zegarki na manufakturowych mechanizmach, podobnie np. Hermes czy Blvgari które to są już bardzo mocnymi zegarmistrzowsko manufakturami (oczywiscie po części z racji przynależności do odpowiednich grup (korporacji) modowo-zegarmistrzowskich ).

Jednym słowem nie siedząc w temacie lepiej zapytać, bo można się mocno pomylić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moja narzeczona szuka dla siebie "męskiego" zegarka, czyli czegos z wiekszą kopertą w kolorze złotym i białym cyferblatem. Możecie cos polecic do ok. 500pln?

Bardziej liczy się wygląd niż mechanizm itp., ale może dzięki Wam będę mógł jej cos podrzucić, co nie będzie bublem :)

Warto trochę zainwestować i kupić np. takiego Seiko:

http://www.seiko.pl/popup.php?tip=kar&id_karora=1621

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Tak mi ciągle ten zegarek się przemykał po sieci przez ponad pół roku. Był dostępny w Od Czasu do Czasu w Złotych Tarasach, obejrzałem i naprawdę jest bardzo solidnie wykonany. W ogóle też nie słychać mechanizmu ani wahadła nakręcającego.

Naprawdę oryginalny zegarek na tle innych, moim zdaniem jak znalazł do bardziej nieformalnego zestawu czy strojów casualowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi ciągle ten zegarek się przemykał po sieci przez ponad pół roku. Był dostępny w Od Czasu do Czasu w Złotych Tarasach, obejrzałem i naprawdę jest bardzo solidnie wykonany. W ogóle też nie słychać mechanizmu ani wahadła nakręcającego.

Naprawdę oryginalny zegarek na tle innych, moim zdaniem jak znalazł do bardziej nieformalnego zestawu czy strojów casualowych

Dizajn zapożyczony z kolcków DUPLO. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.