Skocz do zawartości

Eleganckie zegarki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, marka sama w sobie jest fajna i z potencjałem, choć od wielu lat nie prezentują nic nowego, odnoszę wrażenie, że firma się w ogóle nie rozwija.

Rzeczonego modelu nie miałem w ręku, nie wiem jak wygląda sprawa awaryjności mechanizmu z komplikacją chrono w takim wykonaniu. Mogę jedynie oprzeć się na wielu innych modelach które miałem w ręku - zegarki bardzo ładnie wykonane, o spójnej stylistyce, bardzo ładnie wykończone mechanizmy. Jeśli ktoś szuka nietuzinkowej propozycji to Eberhard jest niezłym wyborem. Kultowy 8 Jours czy Traversetolo to bardzo fajne zegarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Szkoda, ze nie miałeś styczności z tym modelem. Bardzo mi sie podoba taki uklad chronografu w jednej linii. Szczegolnie jak tarcza jest w innym kolorze. Nie wiem czy ktoś jeszcze takie robi. Tak sie przymierzam do niego od jakiegos czasu, ale tez nigdy nie miałem takiego zegarka w ręku, a prawdopodobnie kupię gdzieś za granica, więc będę go mógł obejrzec dopiero po zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORIENT FERAP001B

wybrałem się dzisiaj na przegląd najnowszej oferty zegarkowej - z myślą o koledze który poszukuje czegoś dla siebie i poprosił mnie o doradzenie - i ... wróciłem z nowym nabytkiem. Nie jest klasyczny, ale bardzo ciekawy. Automatyczny mechanizm, koperta PVD, trzy dyski na różnych poziomach: data, godziny i minuty.

na pierwszym zdjęciu godzina 16:28 i 43 sek.

EDIT: film znalazłem z tym zegarkiem:

http://www.youtube.com/watch?v=GqCgnF5070Q

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Recenzja RD już na chronosie, fotki mojego autorstwa. Warto obejrzeć zbliżenia mechanizmu.

Przyjemny zegarek i dobre zdjecia, chociaz do macro sugeruje przynajmniej F11.

Dzięki, akurat tutaj posiłkowałem się pierścieniami (zdjęcia robione industarem na m42) więc o jakiejkolwiek większej głębi ostrości nie było mowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ze względu na "made in Poland" to spieszę poinformować, że jedynie pomysł jest polski, reszta z kraju wielu możliwości ;)

Polski jest pomysł, kapitał :) , składanie, kontrola techniczna werków (same werki to istotnie Sea Gull, jednak Fundacja zmierza do wypracowania zmodyfikowanej na własne potrzeby wersji), kontrola jakości, zapewne również paski, nie pamiętam, jak klamerka i grawer na deklu. Powyższe w Szwajcarii zapewne z powodzeniem wystarczyłoby na "swiss made" :) . To, czy tarcze, wskazówki, koperty, koronki są z Chin, to bezwzględnie pewne nie jest, Fundacja nie ujawnia swoich kooperantów i ma do tego prawo. Sprawa jest więc nieco bardziej skomplikowana. A jeżeli dodamy do tego, że użycie znaku "made in Poland" nie jest w sposób ścisły prawnie reglamentowane, to wydaje mi się, że nie warto choćby żartobliwie dyskredytować ciekawych projektów. To nie jest tak, że Chińczycy postanowili wykorzystać polski sentyment do osiągnięć naszych sił zbrojnych :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli dodamy do tego, że użycie znaku "made in Poland" nie jest w sposób ścisły prawnie reglamentowane, to wydaje mi się, że nie warto choćby żartobliwie dyskredytować ciekawych projektów.

Nie dyskredytuję, tam był ;) - osobiście uważam ten projekt (jak i inne G.) za fajny, zobaczymy jak wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.