Skocz do zawartości

Eleganckie zegarki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie:

Spodobał mi się poniższy model Seiko:

post-1159-136589237477_thumb.jpg

źródło: http://www.amazon.co.uk/dp/B007554W7A/?smid=ADNYHCREP2PRE&tag=idealocouk-mp-21&linkCode=asn&creative=6742&camp=1638&creativeASIN=B007554W7A

Proszę ekspertów o poradę: czy warto go kupić za niecałe 1100 zł, bo z taką ceną się spotkałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokość paska nie jest uzależniona od daty produkcji zegarka, ale od rozstawu 'uszu' danego modelu.

Najprościej jest zmierzyć ten pasek/branzoletę, który aktualnie jest przy zegarku, ewentualnie sprawdzić na stronie producenta - Omega na pewno podaje rozstawy dla poszczególnych modeli.

Pasek (dotyczy to również Strapów) nie powinien być węższy niż rzeczona przestrzeń między tzw. 'uszami'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie pojawiła się już firma Aerowatch na naszym forum (niestety tylko zdjęcia), Ja chciałbym zasięgnąć opinii jak jest z ich jakością i wykonaniem? Na zdjęciach wygląda bardzo dobrze, jednak to tylko zdjęcia. Czy ktoś z Was jest w stanie np znaleźć tej marce miejsce na półce pomiędzy innymi znanymi brandami zegarków? Np: "Aerowatch to mniej więcej półka Tissota czy Doxy, czy Seiko."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężka grupę porównawczą wybrałeś :)

Tissot - marka z bogatą przeszłością, ale obecnie to mainstream z galerii handlowej

Doxa - niska półka, zegarki znane w Polsce od ho-ho i jeszcze trochę, ale to marka jeszcze niżej stojąca niż Tissot

Seiko - zegarki za "kilka stów" jak i za 20.000. mechanizmy kwarcowe jaki i mechaniczne własnej produkcji. Modele sportowe i klasyczne.

Aerowatch - bogata oferta klasyków o pięknym wzornictwie. Ponad 100 lat historii, ale według mojej wiedzy nie robią mechanizmów in-house. Wewnątrz mechanizmy z grupy Swatch, również poprzerabiane ... Niektóre modele zdecydowanie > 20.000.

Aerowatch inaczej się pozycjonuje niż Seiko i średnia cena sprzedawanego zegarka jest wyższa, ale Seiko to gigant o jeszcze bogatszej historii i znaczeniu w branży. Jeszcze raz podkreślę, że design zegarków jest nieporównywalny, ale lepszy stosunek ceny do jakości daje Seiko.

edit:

lubię takie wczesne rokokoko :)

ANNIVERSARY SKELETON CHRONOGRAPH

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 100 lat historii

Jesteś pewien? Chętnie zobaczę jakieś ich zegarki które powstały w tzw "przerwie" :lol:

Doxa - marka bardzo wysoko pozycjonowana wśród miłośników zegarków nurkowych, zegarki kultowe i stosowane w prawdziwym nurkowaniu za czasów J.Cousteau. Wszelkie modele nurkowe typu Sub to klasyka i bardzo dobra inwestycja, świetnie trzymają cenę na rynku wtórnym, historyczne egzemplarze tym bardziej. Dywizja zegarków nurkowych Doxy dostępna w USA i online, jest to tak jakby drugi brand niemający nic wspólnego z ofertą z centrum handlowego.

Osobiście zamiast Aerowatch wolałbym kupić Tissota, nie wspominając o Seiko które ma nieprzebijalny stosunek jakości do ceny i bardzo ładne klasyczne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doxa przed laty była w ogóle jedną z kilku marek szczytowych, tylko że już wiele lat temu z jakichś powodów (zmiany własnościowe?) zaczęła robić tanie pędzidłą kwarcowe niczym nie różniące sie (także zewnętrznie) od no name z bazaru. Od tego czasu Doxy zajmowały najdalsze kąty w sklepach z zegarkami. Kilka lat temu coś zaczęło się zmieniać i Doxa wróciła do zegarków mechanicznych, ale nie widać w tym jakiejś szczególnej koncepcji na moje oko. Mam w szufladzie automatyczną Doxę California z tego nowego okresu, mechanizm prawdopodobnie chiński (zegarek poniżej 2000 pln) i mam nadzieję, że jest to chociaż Seagull. Natomiast linia automatycznych zegarków nurkowych (właściwie jeden zegarek w paru wariantach, pomarańczowa tarcza) wciąż cieszy się wysokim prestiżem.

Kto czytał książki o przygodach Dirka Pitta, to wie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to rubieże, ale co tam zawsze chciałem taki mieć i Mikołaj wysłuchał w tym roku moich próśb.

post-2539-13658923839551_thumb.jpg

Jak udaje wam się ustawić ostrość, żeby sfotografować zegarek na ręce mi wszystkie zdjęcia wyszły nieostre. Nie mówiąc ile razy nie trafiłem we właściwe miejsce, jeśli oddaliłem aparat od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam bardzo za odpowiedzi w sprawie Aerowatch. Jednak nie chodziło mi o porównanie z wymienionymi przeze mnie markami, to był tylko przykład. Chciałem wiedziec na jakiej półce postawili by ten brand "ludzie siedzący w temacie" ;)

Masz na myśli jakiś konkretny model Aerowatch ? Mają kilka modeli wartych uwagi, sam rozważałem jakiś czas temu zakup ale ostatecznie zdecydowałem się na coś ze stajni Davosa.

Odnośnie Tissota mogę napisać tylko :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.