Skocz do zawartości

Co na głowę, gdy marzną uszy?


tomek

Rekomendowane odpowiedzi

ja niedawno nabyłem wełnianą angielkę (kaszkiet) z nausznikami i daszkiem u czapnika na Rondzie Wiatraczna i hmmm...w porównaniu ze zwykłą czapką wełnianą nie jest wcale taka ciepła. Poczułem to dziś. Nauszniki nie przylegają zbyt ściśle i wiatr hulał w uszach:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z tzw. grubej rury: gdzie i za ile można kupić uszankę z prawdziwego futra? Jaki zwierzak będzie najlepszy?

Wybieram się w tym celu jutro do Cieszkowskiego i/lub Pracowni kuśnierskiej na Zamiany. To drugie ktoś chyba na tym forum ostatnio polecał. Jeśli dotrę, drążąc sobie tunel w śniegu, to zdobędę jakieś rozeznanie, którym się podzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z tzw. grubej rury: gdzie i za ile można kupić uszankę z prawdziwego futra? Jaki zwierzak będzie najlepszy?

Najlepiej odwiedzić zakłady kuśnierskie/futrzarskie. Mają gotowe egzemplarze, można też zamówić bespoke.

U mnie w Kielcach uszycie papachy to koszt 200-300 zł w zależności od wybranej skóry.

Jeśli chodzi o skóry to polecane są: królik, lis, baran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

Polecam taką formę nakrycia głowy na długie jesienne i zimowe dni. Kaszkiet jest wykonany w 80% z wełny, a w 20% z żakardowego płótna i podszewki wykonanej z materiału zabezpieczającego głowę przed wilgocią i regulującego proces oddychania nakrycia (pochłania i wydala wodę, umożliwia skórze oddychanie i posiada właściwości antypotliwe, tzw. powłoka aquaplex). [...]

Sam posiadam dwa egzemplarze tego modelu w różnych kolorach i bardzo je sobie chwalę. Ten ze zdjęcia po dwóch sezonach użytkowania w warunkach skrajnie nieprzyjaznych dżentelmenowi (śnieg, plucha, silny deszcz) wygląda w dalszym ciągu jak w dniu zakupu w sklepie. Także polecam serdecznie wszystkim zmarźluchom. :P

A gdzie go nabyłeś??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

gdy po raz dziesiąty zobaczyłem reklamę heinekena z DC i jego czapkę, pomyślałem że wcale nie jest taka zła :) nie lubię czapek, ale taka temperatura jak ta która była na śląsku dzisiaj o 6 rano i w najbliższych dniach się zapowiada, zmusza do refleksji... widzieliście gdzieś taką?

Dołączona grafika

Czy kolega Krzysiek_W ma to rzeczywiście dziś na głowie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek aby się nie powtarzać. Powiem więc tylko, że na siarczyste mrozy, dysponuję brązową futrzaną czapką z lisiego futra... ale, ale ... czapa, ma dodatkowo ogon, coś na wzór czapek traperskich:

post-4283-13658923328743_thumb.jpg

Fakt jest taki, że zakładam ją tylko w ostateczności i na dodatek, tylko w zestawieniu z brązowym kożuchem. Tak ubrany, mogę spacerować godzinami nawet przy -20 stopniach.

O samych kożuchach nie słyszałem pochlebnych opinii i to mnie dziwi. Te dobrze wykonane i należycie dopasowane do sylwetki naprawdę wyglądają schludnie.

Czekamy na zimę!

Pozdrawiam

EDIT: literówka ą=ę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Czapki karakułowe zdają się dobrym i klasycznym rozwiązaniem na mrozy (choć wadą jest to, że rzadko zakrywają uszy). Ja mam skojarzenia z carską Rosją, czy też Kresami (bądź co bądź ówczesną częścią Imperium) (na zdjęciu Riccardo Drigo)

Dołączona grafika

Na Ebay'u dość szeroki wybór:

http://www.ebay.com/sch/militarial/m.ht ... 7675.l2562

Co Panowie sądzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czapki karakułowe zdają się dobrym i klasycznym rozwiązaniem na mrozy (choć wadą jest to, że rzadko zakrywają uszy). Ja mam skojarzenia z carską Rosją, czy też Kresami (bądź co bądź ówczesną częścią Imperium) (na zdjęciu Riccardo Drigo)

Co Panowie sądzą?

Jak zobaczyłem zdjęcie to mi się spodobała.

Potem zobaczyłem cenę ok $90 - czapka za 300 zeta?!

A później dokształciłem się na wikipedii w temacie pochodzenia materiału:

"Karakuły — używana w futrzarstwie nazwa skór lub futer z jagniąt owiec rasy karakuł pozyskanych z jagniąt zabijanych zwykle około 2-3 dnia życia lub pochodzących z wywołanego sztucznie poronienia. Im wcześniejsze poronienie tym bardziej skręcony włos."

Podziękuję jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.