Skocz do zawartości

Co na głowę, gdy marzną uszy?


tomek

Rekomendowane odpowiedzi

@Kyle może nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością, ale jakoś nie odczuwam potrzeby przyzwyczajania się do noszenia kapelusza. Dobrze mi i bez niego  Nie oznacza to oczywiście, że jestem przeciwnikiem kapeluszy jako takich.

Przecież nie chodzi o to, żeby kogoś zmuszać, tylko żeby nie wygłaszać ogólnych sądów w oparciu o tzw. bogate doświadczenie teoretyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kaszkiet i szczególnie kapelusz, to nie krawat, że można zdalnie go z powodzeniem kupić przez internet. Wystarczy drobna różnica typu 1cm szersze rondo, krótsza stójka, lekko inny fason i kapelusz kompletnie nie pasuje do twarzy. Nie wiem czy są jakieś badania na ten temat, ale to nie tylko kolor włosów, budowa twarzy, ale np. jej wyraz, cechy charakterystyczne - ogólnie naprawdę sporo trzeba przymierzyć by dobrać najbardziej pasujące. 

Z kaszkietem jest prościej - Miler miał kiedyś serie kaszmirowych, prostych kaszkietów i dwa z nich noszę praktycznie non stop, w tym niby nudny, grafitowy. Ale pasuje do wszystkiego. Tweedowe jakoś są zbyt masywne dla mnie. Dziwi mnie ten upór w wypuszczaniu kolejnych szarych / beżowych we wzory - one pasują głównie na weekend (albo na Pragę :)

Oczywiście jak temperatura spada już do -10C - niestety trzeba zakładać Iwanówkę - i chyba nikt nie znalazł "poważnej" alternatywy (o ile się nie jest się urzędnikiem Federacji Rosyjskiej i można zdobioną uszatkę nosić) 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Capo - kapelusz to dość "wrażliwa" sprawa. Ja mierzyłem wiele modeli, z reguły czułem się w nich źle, wyglądałem komicznie. Aż pewnego razu na wyprzedaży w Bytomiu (!) przymierzyłem... i mam. Ale kapelusz się bardzo wyróżnia, chodzą w nim starsi panowie (tacy naprawdę starsi) oraz eleganci z kręgów BwB. Ja zakładam kapelusz wyłącznie do płaszcza (jestem wtedy pod krawatem) lub flanelowej dwurzędówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.