Skocz do zawartości

Wyprzedaże


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym osobiście zbyt wiele nie wymagał od sprzedawców z sieciówek, bo ich doradztwo ogranicza się najczęściej do sformułowania "W szarym garniturze będzie Panu ładnie"...Aczkolwiek może rzeczywiście w pewnych salonach nie mieli takich modeli, chociaż niemożliwe że w żadnym, bo trzeba zauważyć że Vistula ma grubo ponad 100 salonów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu wcale nie mówię o pojedynczych modelach, ale o sylwetce 'super slim' - mocno taliowanej. W sklepach stacjonarnych nie ma po prostu garniturów w tej sylwetce ani obsługa o niej nie słyszała. Tak jakby sklep internetowy to była osobna firma i dla niej robiony by ubrania.

(Mowa tu o salonach w Wola Park, ZT i Arkadii w W-wie).

Edit @+Immune+: dzięki za info. Wiem teraz które salony odwiedzać, a które omijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu wcale nie mówię o pojedynczych modelach, ale o sylwetce 'super slim' - mocno taliowanej. W sklepach stacjonarnych nie ma po prostu garniturów w tej sylwetce ani obsługa o niej nie słyszała. Tak jakby sklep internetowy to była osobna firma i dla niej robiony by ubrania.

(Mowa tu o salonach w Wola Park, ZT i Arkadii w W-wie).

Za to w Blue City, Reducie oraz Promenadzie słyszeli o takich sylwetkach i co więcej sprzedawali marynarki w takim rozmiarze. Wiem, bo kupiłem w zeszłym roku dwie. Nie warto chyba więc uogólniać i generalizować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest w nim felernego?

To i tak nie jest ten sam egzemplarz, który zakupiłeś. Na zdjęciu widać, że skóra jest twarda i cienka (ideałem jest gruba ale bardzo mocno sprasowana skóra, która po wygarbowaniu jest miękka i plastyczna). Co więcej widać przebarwienia i marszczenia, które mogą sugerować podrzędną jakość (w Wittchenie warto porównywać ze sobą nawet kilka egzemplarzy portfeli tego samego sortu/modelu, bo różnice często są dość znaczne). Ponadto cholewka jest moim zdaniem bardzo nieudolnie mocowana do rantu tzw. metodą zacierania czyli nadklejania rantu na trzymające szwy.

Nie będę się jednak rozpisywał, bo w cenie 199 zł to dobre buty. Skóra jednak to przecież najważniejszy element składowy porządnego obuwia, a ta na pewno nie będzie się ładnie starzeć - o ile w ogóle podeszwa wytrzyma na tyle długo.

Tutaj link do jeszcze gorszej skóry:

http://www.sklep.wittchen.com/product/3 ... eskie.html

Za tę cenę (199 zł), nie ma co wybrzydzac :)

Co kto lubi. Ja tam szanuję każdą ciężko zarobioną i wydaną złotówkę. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać, że skóra jest twarda i cienka

Jak ze zdjęcia wywnioskować twardość skóry?

1) Twarda skóra łamię się gwałtownie na załamaniach w okolicach podbicia (tak jest w przypadku butów Wittchen na zdjęciu).

2) Wypełnia całą przestrzeń od szwu znajdującego się na zapiętku nad środkiem obcasa buta, aż do vamp'u nie marszcząc się przy tym.

3) W przypadku butów używanych, twarde skóry dużo bardziej marszczą się przy rantach.

Nie zawsze można mieć 100% pewność, jednak zdjęcia na stronie Wittchen są moim zdaniem wystarczająco dokładne żeby to ocenić. Poza tym od mojego ostatniego postu w tym temaciu odwiedziłem salon Wittchen i z ciekawości sprawdziłem jak wyglądają buty z tej serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać, że skóra jest twarda i cienka

Jak ze zdjęcia wywnioskować twardość skóry?

Raczej ciezko, bo zdjecia zwykle sa korzystne. W duzej mierze to kwestia doświadczenia jak w kazdej dziedzinie zycia. Niektorzy sa w stanie ocenic czy obraz jest oryginalny, czy jest falsem - ja w sprawie obrazu, ani w sprawie twardosci butów bym sie tego nie podjal ;) Chyle czola przed tymi, ktorzy posiedli ta wiedze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)klasyczny, jedwabny, granatowy w małe białe kropki (polka dots)...)

Rok-dwa lata temu kupiłem taki w Royal Collection (małe kropki mają w nim ok 2-3mm średnicy). Seria RC Business, hand made podobno...

Kosztował poniżej 100zł, ale nie pamiętam czy to była wyprzedaż.

W RC często dawne wzory "zalegają" długo - warto sprawdzić np. w ich outlecie przy Marszałkowskiej koło Pl. Zbawiciela.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje!

Byłem dzisiaj sprawdzić, jak się sprawy mają. Niestety, ów outlet przy Placu Zbawiciela nie ma zbyt dużego wyboru krawatów. Większość jest albo smutno-bura, albo kiczowato fioletowa, sam nie wiem czemu :). Granatowego krawatu w drobne kropki nie było - przeszukałem całą ofertę dokładnie - był za to czarny, który jednak mi nie do końca pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne kwiatki wciskają ludziom w związku wyprzedażą w Wittchenie:

"Szanowny Kliencie,

Z przykrością informujemy, że zamówienie nie może zostać zrealizowane w całości z powodu braku butów model: BM-B-501

Buty zostały wycofane na etapie kompletacji zamówienia ponieważ nie spełniają standardów jakości jaką staramy się gwarantować Klientowi dokonującemu zakupu w sklepie internetowym.

W ramach rekompensaty proponujemy możliwość zakupu dowolnych, aktualnie dostępnych na stronie e-sklepu butów w rabacie -50% od ceny pierwotnej.

Dodamy również, że oczywiście istnieje możliwość realizacji pozostałej części zamówienia.

Uprzejmie prosimy o maila zwrotnego zawierającego decyzję.

Za utrudnienia przepraszamy."

Pożal się Boże rekompensata, buty kupiłem przecenione z 630 na 199zł, a teraz mi proponują rabat 50%... :(, zresztą tych butów które kupiłem to już i tak nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Kolegów orientuje się, czy gdzieś w Warszawie są wyprzedaże na krawaty? Chciałbym kupić klasyczny, jedwabny, granatowy w małe białe kropki (polka dots), i okazuje się, że znalezienie takiego wcale nie jest proste...

Taki krawat widziałem w łódzkim TKMaxx, cena około 30-40zł. Stawiam, że w którymś warszawskim też powinien być. Producenta nie pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Kolegów orientuje się, czy gdzieś w Warszawie są wyprzedaże na krawaty? Chciałbym kupić klasyczny, jedwabny, granatowy w małe białe kropki (polka dots), i okazuje się, że znalezienie takiego wcale nie jest proste...

Taki krawat widziałem w łódzkim TKMaxx, cena około 30-40zł. Stawiam, że w którymś warszawskim też powinien być. Producenta nie pamiętam.

Właśnie w tk maxxie kupiłem ten: Dołączona grafika

Firmy Rochas, 35 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co sądzicie o tej marynarce: http://sklep.vistula.pl/product-pol-101 ... ntier.html ?

Przymierzałem się do zakupu przed sezonem jednak nie było mojego rozmiaru. Teraz widzę, że już jest. ;) Tkanina bez szału, ale ogólnie nie jest źle. Oczywiście Lantier to mimo wszystko trochę tandetne wykończenie niektórych detali (np. guziki), ale w porównaniu z ofertą innych sklepów to i tak jest to bardzo dobra okazja. Więcej jednak niż 500 zł bym za nią nie zapłacił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co sądzicie o tej marynarce: http://sklep.vistula.pl/product-pol-101 ... ntier.html ?

Zamówiłem garnitur (Lantier), ale jak dla mnie guziki są za wysoko w marynarkach Vistuli (ostatecznie zrezygnowałem).

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś zamówił tę marynarkę (kurier - 0 zł) i jeśli nie będzie Ci odpowiadać, to oddasz w salonie stacjonarnym.

Pamiętaj tylko, żeby przy odbiorze przesyłki od kuriera upewnić się, że pudełko jest w idealnym stanie. Jeśli tak nie jest, to spisz "protokół" i niech kurier poświadczy, że w takim stanie dostarczył paczkę.

Jednym z warunków (ewentualnego) zwrotu jest pudełko w nienagannym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawsze dziwne wrażenie, że te dopasowane marynarki Lantiera/Vistuli są za krótkie (włącznie z tą którą posiadam).

Zgadzam się, one są modnie krótkie co nie wszystkim może odpowiadać. O ile w przypadku garnituru długość marynarki da się ukryć poprzez spasowanie wzoru ze spodniami, o tyle zakładając odd jacket do spodni bawełnianych lub jeansów niedobór długości jest już widoczny gołym okiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.