Skocz do zawartości

[D.Kuklinski] Szary garnitur fresco


blekit

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładnie, gratuluję.

Obaj Koledzy, których @Ernestson odwiedził 25/26 sierpnia, zaprezentowali już swoje garnitury - ja mam rzecz in statu nascendi (pierwsza przymiarka podczas tej samej wizyty w centralno-południowej Polsce), więc na razie się nie chwalę. Mój odbiór we wrześniu, a plan na drugie bespoke już u Dawida na PW:-)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zamówienie bespoke które prezentujesz na forum o którym patrząc na zdjęcia nie pomyślałem „Suit Supply na zdjęciach wyglada na nim lepiej”. Wierzę na słowo, że Andells i Krupa i Rzeszutko są lepsze od SS, ale widocznie są po prostu bardzo niefotogeniczne - na zdjęciach SS wyglądają na lepiej dopasowane.

Tymczasem tu na zdjęciach z przodu od razu „widać różnicę” w porównaniu z sieciówką. Piękne proporcje. Plecy faktycznie chyba do poprawek, ale poza tym wyszło super, gratulacje!

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodzu, @Zajac Poziomka

Każde kolejne zamówienie bespoke jest lepsze bo ja sam mam większą wiedzę i świadomość tego, co na mnie będzie wyglądać dobrze.

Co do porównania z Suitsupply, to jakkolwiek żadne (również to) z moich zamówień nie jest pozbawione wad, to moim zdaniem wszystkie (niektóre po poprawkach, niektóre od razu) są dużo bardziej komfortowe i leżą lepiej. Ale tutaj w grę wchodzą osobiste preferencje. Ja aktualnie przykładam dużą miarę do klasycznej długości marynarki, lekko zaakcentowanych ramion i luźniejszego dopasowania w talii. Moje rzeczy RTW w zdecydowanej większości nie łapią się w te kryteria i dlatego będą sukcesywnie zastępowane przez szyte na miarę. Przy okazji liczę na zmniejszenie wolumenu garderoby kosztem zdecydowanie wyższej jakości pojedynczych egzemplarzy.

 

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blekit Oczywiście na żywo poprzednie zamówienia bespoke mogą  „robić różnicę”. Po prostu na zdjęciach tego nie widać. Tymczasem w tym garniturze zdjęcia robią o wiele lepsze wrażenie. I nie jest to tylko moja opinia, bo i tu i na Styleforum wiele osób Ci to napisało/polajkowało posty gdzie to jest napisane. Trzeba mieć swój gust i swój rozum, ale jeżeli kilkanaście osób mówi Ci coś innego niż Ty sam myślisz, to chyba warto przynajmniej chwilę się nad tym zastanowić :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=2730]blekit[/mention] Oczywiście na żywo poprzednie zamówienia bespoke mogą  „robić różnicę”. Po prostu na zdjęciach tego nie widać. Tymczasem w tym garniturze zdjęcia robią o wiele lepsze wrażenie. I nie jest to tylko moja opinia, bo i tu i na Styleforum wiele osób Ci to napisało/polajkowało posty gdzie to jest napisane. Trzeba mieć swój gust i swój rozum, ale jeżeli kilkanaście osób mówi Ci coś innego niż Ty sam myślisz, to chyba warto przynajmniej chwilę się nad tym zastanowić  Pozdrawiam.
Jasne, ta realizacja jest bardzo dobra, pewnie lepsza od poprzednich. Między innymi dlatego, że staram się wyciągać wnioski i poprawiać błędy z poprzednich. Niemniej jeżeli sam przywolujesz przykład SF, to warto zauważyć że krytycznie tam są oceniane przede wszystkim moje rzeczy od SuSu i bardziej dopasowane spodnie.

Zresztą, tamto forum ma swój gust, w który ten garnitur wpisuje się idealnie (stonowany i o pełniejszym kroju) i dla mnie oczywistym było, że będzie dostawał więcej lajków. Chociaż myślę że jesienna marynarka od Dawida, która póki co wisi w szafie, ma szansę w tej dziedzinie go przebić

Ja osobiście uważam, że po prostu w przypadku rzeczy szytych na miarę wymagania są dużo wyższe i każde niedociągnięcie "boli" bardziej. Ale według mnie nie zmienia to faktu, że w przypadku moich wcześniejszych realizacji i tak osiągnąłem zdecydowanie lepsze efekty od tego, co potrafiłem wydobyć z rynku RTW.

Pozdrawiam i dzięki za opinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blekit patrząc na pierwsze zdjęcie w pierwszym odruchu miałbym ochotę Cię trochę bardziej wy(i)taliować. Po przejrzeniu wszystkich zdjęć pojmuję, że taki krój to jedyna słuszna decyzja. W odróżnieniu od kolegów powyżej nie jestem fanem Twoich bardzo dopasowanych i niektórych dla mnie wręcz kusych 😉 rzeczy od SuSu. Obecną realizacje uważam za najlepiej udaną, ale poprzednie bespoke choć inny styl i może trochę błędów, też przypadły mi do gustu. 

Niech się dobrze nosi!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zajac Poziomka chyba się nie zrozumieliśmy. Nie mam na myśli wiedzy na temat technikaliów krawiectwa. Do tego w żadnej mierze nie aspiruję i nie mam zamiaru mówić krawcom, z którymi współpracuję, jak mają wykonywać swoją pracę. Chodzi stricte o decyzje stylistyczne - np. stopień dopasowania, długość marynarki, wybór tkaniny. Oczywiście krawiec może mi doradzać i coś sugerować, ale koniec końców wybór należy do mnie i jeżeli efekt końcowy będzie nieoptymalny, to nie mam zamiaru przerzucać odpowiedzialności. Moim zdaniem szanse na udane zamówienie zdecydowanie maleją jeżeli klient nie wie w czym się dobrze czuje i co mu pasuje, a ta wiedza przychodzi z czasem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna realizacja!  

Moja ulubiona póki co (zgrana tkanina, gramatura, kolorystyka) :) Mam nadzieje, ze nasze light fresco nie ustąpi pola i da rade ;) i bedzie fajnym porownaniem (tez fajna tkanina,gramatura,kolorystyka). Ja osobiscie chetnie bym tez obejrzal wiecej srodka, takich smaczkow, fajnej wtedy widac ilosc wlozonej pracy w wykonczenie i dbalosc o detale, poki co malo kto pokazuje srodek w wiekszej ilosci ujec a fajne rzeczy sie tam dzieja :D 

Jak zwykle gratuluje! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/28/2019 at 4:08 AM, blekit said:

Jakiś czas temu udało mi się namówić @Ernestson na odwiedzenie Wrocławia z małym trunk show. W efekcie tej wizyty złożyłem dwa zamówienia. W zeszłym tygodniu nastąpił odbiór i chciałbym w tym wątku zaprezentować pierwsze z nich - szary garnitur z fresco.

 Chciałem uszyć podstawowy garnitur, który będzie moim pierwszym wyborem w sezonie letnim. Z tego względu od samego początku byłem zdecydowany na fresco. Po przejrzeniu próbnika Fresco III wybrałem wersję standardową (są też tzw. fresco light, o której napiszę trochę więcej niedługo ;)) w kolorze średniej szarości o gramaturze 280/310 g (9/10 oz), numer katalogowy 510249. Marynarka miała być jednorzędowa, z otwartymi klapami i kieszeniami z patkami. Ramiona z lekkim wypełnieniem, półpodszewka. Do tego dwie pary spodni z podwójnymi zakładkami i guzikami na szelki - jedna para z mankietami, druga bez. Chciałem również, aby nie były za bardzo wyslimowane.

Cały proces przebiegał w miarę sprawnie. Dawid przyjechał do Wrocławia na przymiarki 3 razy (podczas ostatniej rzeczy były już praktycznie gotowe do odebrania, ale trzeba było wprowadzić parę zmian). Ostatecznie względem pierwotnych założeń zrezygnowaliśmy z poduszek w ramionach i są one w pełni naturalne (popraw mnie jeżeli się mylę @Ernestson).

Z końcowego efektu jestem bardzo zadowolony. Spodnie są genialnie uszyte - bardzo komfortowe i bardzo dobrze się układają. Marynarka też wyszła dobrze. Do przodu i ogólnych proporcji nie mam żadnych zastrzeżeń - dobra dla mnie długość, piękne i świetnie układające się klapy, ładna linia ramion, poziom wytaliowania taki jaki lubię. Na rękawach i w okolicy ich wszycia są pewne marszczenia, ale jest duża szansa, że po kąpieli parowej i pewnym czasie, zostaną zniwelowane (transport PKP promuje powstawanie zagnieceń :)). Natomiast z pleców w obecnej formie nie jestem zadowolony. Występuje trochę za dużo fałd - zwłaszcza przy lewym ramieniu i po prawej stronie poniżej łopatki. Jestem umówiony z Dawidem, że po sezonie wrócimy do tematu i mam nadzieję, że uda się poprawić te problemy. Zanim to jednak nastąpi, chcę przynajmniej kilka razy ten garnitur założyć i pozwolić mu się trochę do mnie dopasować. Samo wykończenie (obszycie dziurek, szwy wewnątrz marynarki, etc.) na najwyższym poziomie.

Podsumowując, jestem bardzo zadowolony z zamówienia. W mojej ocenie wyszło bardzo dobrze, a jeżeli uda się poprawić plecy, to już w ogóle nie będę miał żadnych zastrzeżeń. Tym większe słowa uznania dla Dawida, że było to moje pierwsze zamówienie u niego, realizowane w dużej mierze na odległość.

Na koniec standardowo parę zdjęć z pierwszego wyjścia :)

full_01_edited.thumb.png.a277b579d0447a536058a7a74954452d.png

full_03_edited.thumb.png.942fb900e4492a15c4f4d11964a2ca6c.png

back_01_edited.thumb.png.fc5066e47fdabc58b9654573064a4db1.png  side_01_edited.thumb.png.1c859a74bb6df09d71d3357dbe37f134.png  side_02_edited.thumb.png.fe6ba78345a1e0ff4a42249105ff5733.png

20190728_095934.thumb.jpg.5aa2369fcf94a0fabcdc428d1915362c.jpg

 

Genialna podszewka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wally na razie nie myślałem o tym,  na żywo tego nawet nie zauważyłem. Jedyne poprawki jakie obecnie mam zaplanowane będą dotyczyć pleców.

@Beny23 genialna to by była, gdyby to był sprzęt do squasha. Z tenisowym ekwipunkiem jest tylko bardzo dobra ;)

Poza tym dziękuję wszystkim za miłe słowa :)

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.