Skocz do zawartości

Koordynacja kolorystyczna


meqoq

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś pomysł z jaką marynarką zestawić ten krawat? To wełna  z dość widoczną "mechatą" fakturą w kolorach: piaskowym i średnim brązie, z łososiowopomarańczowym overchekiem.

post-4773-0-31183200-1453415758_thumb.jp

Najbardziej oczywistym wyborem jest jakaś brązowa marynarka w jodełkę, ale brązy i pochodne ogólnie nie bardzo mi służą. Takie combo krawat+marynarka w tych kolorach odpada - wyglądałbym jak Radagast Bury :D.  Do granatu i niebieskiego niespecjalnie pasuje - sprawdzałem. Szarość też się nie sprawdza. Ktoś, coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że mógłby wyglądać dobrze do bardzo zgrzebnej granatowej flaneli, ale takiej marynarki się jeszcze nie dorobiłem :mrgreen:. Nad butelkową zielenią też się zastanawiałem i sam jestem ciekaw efektu.

Z beżem natomiast na pewno wyglądałby dobrze, ale ja w takim komplecie już niekoniecznie. Krawat na razie odwieszam do szafy, a Wasze rady wezmę sobie do serca podczas kupowania kolejnej marynarki - dzięki Panowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki krawat dobrać do podobnej koszuli ? http://mrvintage.pl/2015/03/10-ulubionych-vistula-wiosnalato-2015.html. Spodnie szara flanela + granat marynarka ewentualnie brązowa .Jaki do tego krawat ?.mrvintage ma granatowy knit .Czy coś oprócz tego można zaproponować 

 

 

Mowa o tej granatowej w kwiatki . Nr 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta marynarka http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-jasnobr%C4%85zowy-g%C5%82adki/C942.html?cgid=Jackets  

Ta koszula http://eu.suitsupply.com/pl/pre-order/jasnobr%C4%85zowy-g%C5%82adki/H5117.html?cgid=pre-order

 

Czy do siebie pasuje ten zestaw 

Jakie spodnie ? 

 

Myślę jakieś fajny jeans  jasny przecierany ? na luźno  Jakie wasze  sugestie 

I jakie na elegancko 

 

Generalnie chodzi o kolor spodni i materiał 

 

Do jakich spodni ta koszula sama będzie pasować ?

Do jakich spodni marynarka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę tak jakby się pytać jak nosić tweedowy garnitur, kiedy zrobi się cieplej. Nie wszystkie rzeczy są całoroczne :)

 

Ale ja myślałem o letnim okryciu jak trochę zawieje.  :) W tym wpisie na blogu to jedyny zestaw pozostający przy jednej warstwie.  :) No ale faktycznie jest kilka dni w roku, w których ta koszula nie wymaga łamania głowy koordynacją kolorystyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o podpowiedź. Stałem się właścicielem jasnobeżowej marynarki z bawełny w rodzaju aksamitu oraz ciemnobeżowego płaszcza. Z jakim kolorami mogę łączyć tę garderobę? Wydaje mi się, że beż to na kole kolorów odpowiednik żółtego lub pomarańczowego, w zależności od odcienia. Zatem możliwe byłoby łączenie z filoetowym, niebieskim (leżą naprzeciwko), ewentualnie zielonym lub czerwonym (leżą obok). Nie mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będzie pasowała. Kluczowa oprócz koloru (a szary melanż pasuje prawie do wszystkiego) jest gramatura i faktura materiału, tutaj po zdjęciach sądząc powinna wyglądać w miarę spójnie z jeansami. Jeżeli chodzi o kieszenie to niewątpliwie nakładane sprowadziłyby marynarkę w okolice formalności (czy raczej braku formalności) jeansów, ale nie uważam, że jest to element, któremu należy przypisać decydujące znaczenie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.