Skocz do zawartości

Koordynacja kolorystyczna


meqoq

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym raczej nie kombinował i wziął bordowe wykończenie. Takie "ożywianie" zestawu rzadko wychodzi, a skoro mówisz, że to na jakąś bardziej elegancką okazję to takie eksperymenty raczej nie będą na miejscu. Krawat jest sam w sobie dostatecznie pełny życia :P

Co do drugiego, to według mnie @blekit ma zupełną rację, średni brąz pasuje do wszystkich innych odcieni.

Ja noszę brązowy pasek do bordowych trzewików i jeszcze nikt mnie na ulicy nie wyśmiał ani nie kazał iść do domu się przebrać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy formalnych okazjach też?

 

No i czy w ramach brązowego jest pełna dowolność, czy też są jakieś zasady (np. najciemniejszy pasek, potem buty i zegarek)?

 

Czy różnice powinny być małe, duże, czy "byleby dobrze wyglądało"?

 

Wiśniowo-brązowy traktujemy jako brąz, czy jest to już zmiana nie tyle odcienia co całego koloru i będzie się gryźć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy formalnych okazjach to problem nie występuje - czerń się z czernią nie gryzie ;).

Co do zasad, co powinno być najciemniejsze, to z tego co mi wiadomo nie ma niczego takiego - nie wiem, czemu to by miało służyć.

Różnice też nie mają większego znaczenia - jak sam mówisz, powinno to po prostu dobrze wyglądać.

A sytuacja z wiśniowo-brązowym jest o tyle ułatwiona, że powinny do niego pasować dodatki i brązowe, i wiśniowe. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formalnych, nie wieczorowych. Np. na rozmowę o pracę można przecież ubrać ciemno-brązowe oxfordy i granatowy garnitur.

 

Nie chodzi mi o ścisłe zasady, ale jak ja to nazywam zasady pomocnicze. Coś w stylu: "Najciemniejsze dodatki skórzane, potem garnitur, potem krawat, na końcu koszula". Wiadomo, że można to łamać nie popełniając błędu, jednak trzymanie się ww. zdecydowanie ułatwia dobór stroju, zwłaszcza początkującym. Trzeba mieć pewne obycie, żeby tą hierarchie odwrócić i nie skończyć w kreacji w stylu "wszystko czarne tylko krawat czerwony" jak 1/4 studniówkowiczów każdego roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Koordynacja kolorystyczna brązowych elementów skórzanych w smart-casualu. Czy odcienie wszystkich skórzanych elementów muszą być jednakowe? Zastanawiam się na kupnem zegarka do brązowych butów, jednak jeśli pasek pasowałby tylko do jednej pary, to chyba mija się to z celem i wezmę coś na bransolecie.

Pasek z jednego zegarka może pasować do jednych butów, a do innych drugi zegarek z odpowiednim kolorem paska załatwi sprawę :)

Skoro powinno się mieć kilka par butów, to nic nie stoi na przeszkodzie aby mieć kilka zegarków :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro powinno się mieć kilka par butów, to nic nie stoi na przeszkodzie aby mieć kilka zegarków :)

Szczęśliwie, na upartego, wystarczy kilka pasków :) Choć zawsze to jakieś wytłumaczenie przed żoną :)

Formalnych, nie wieczorowych. Np. na rozmowę o pracę można przecież ubrać ciemno-brązowe oxfordy i granatowy garnitur.

Formalne to czarne. Tu nic nie uległo zmianie. Brązowy nie jest i nie będzie formalny. Inną sprawą jest odpowiedni strój na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli to agencja reklamowa, pewnie można sobie na więcej pozwolić. Osobiście nikomu bym nigdy brązu nie doradził, ale Świat nie jest jednokolorowy szczęśliwie. Poza tym nie wiem czy ryzykowałbym wygłupiajcie się przed kimś kto może znać zasady :)

Wracając do samej kwestii kolorystyki. Odcień nie musi się idealnie zgadzać, ważne żeby to wszystko ze sobą zagrało. Dokładnie tak jak na początku napisał kolega blekit. Nawet lepiej jeśli nie jest idealnie. Przecież nikt nie jest idealny :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam mam pytanie. Wybieram się na studniówkę jako osoba towarzysząca. Zależy mi żeby wyglądać jak najlepiej tzn. elegancko lecz zależy mi żeby się wyróżniać . Mam granatowy garnitur. Potrzebuję pomocy w wyborze dodatków. Zdecydowałem się na szelki i wiązaną muchę. 
Czy konfiguracja bordowe szelki, bordowa mucha, i biała poszetka będzie dobre? Czy któryś użytkownik forum mógłby mi doradzić inne ciekawe zestawienie?
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Wybieram się na studniówkę jako osoba towarzysząca. Zależy mi żeby wyglądać jak najlepiej tzn. elegancko lecz zależy mi żeby się wyróżniać . Mam granatowy garnitur. Potrzebuję pomocy w wyborze dodatków. Zdecydowałem się na szelki i wiązaną muchę. 

Czy konfiguracja bordowe szelki, bordowa mucha, i biała poszetka będzie dobre? Czy któryś użytkownik forum mógłby mi doradzić inne ciekawe zestawienie?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Kolorystycznie jest to jak najbardziej bezpieczne połączenie, ale to są szelki na "żabki" czy przypinane na guziki? Jeżeli te pierwsze, to nie lepiej z nich zrezygnować i postawić na pasek w kolorze butów po prostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szelki i tak powinny być niewidoczne, więc różnica pomiędzy klipsami, a szelkami dopinanymi do guzików leży raczej w komforcie noszenia (brak ryzyka odpięcia). Natomiast spodnie na szelkach leżą lepiej, co przekłada się na wygodę użytkownika i walory wizualne. Ja bym nie rezygnował z szelek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorystycznie jest to jak najbardziej bezpieczne połączenie, ale to są szelki na "żabki" czy przypinane na guziki? Jeżeli te pierwsze, to nie lepiej z nich zrezygnować i postawić na pasek w kolorze butów po prostu?

Szelki wybrałem przypinane na guziki, kolory jednolite albo granatowy albo bordo. Zastanawia mnie najbardziej kolor muszki jak pasowałby do tego zestawienia. Czy musi być to kolor taki sam jak kolor szelek czy może być to coś innego. Jeśli tak to co na przykład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że skoro szelek i tak nie będzie widać (chyba, że potem w tańcu zdejmiesz marynarkę, co na studniówce jest raczej normą), to nie ma wymogu żeby mucha była w tym samym kolorze co szelki. Mucha w kolorze bordo, o którym mówisz, albo w kolorze butelkowej zieleni jak mówi Hargin, będzie dobrze wyglądała z granatowym garniturem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie bordo, ewentualnie ciemna zieleń, jeśli Ci w ogóle taka barwa pasuje :) . Z tych dwóch, które wymieniłeś, na pewno bardziej uniwersalny będzie szary, ale może wyjść trochę nudno. Z brązem bym uważał, zaskakująco mało ludzi dobrze wygląda w tej barwie, szczególnie jeśli jest umieszczona w okolicach twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysztof G: mała ilość podpowiedzi, jak sądzę, wynika z całego spektrum możliwych rozwiązań. Spodnie są w uniwersalnym kolorze, więc prawie każda koszula z nimi będzie współpracować. Tu różnicę zrobią dodatki i faktura/gramatura materiału koszuli (zbyt delikatne i formalne raczej odpadają).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zgadzam się z przedmówcą. Ja unikał bym tylko czarnej koszuli, z niebieskim kiepsko się komponuje, pozostałe kolory mogą być. Zwróć też uwagę na swoją karnację, jeżeli jest ona blada wybierz bardziej nienasycony kolor, taki bardziej pastelowy, jeżeli masz ciemną karnację wybierz kolory bardziej nasycone, tak aby twarz harmonizowała z twoim ubiorem. 8-)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam:  z czym się czarna koszula dobrze komponuje? Chyba tylko ze śnieżnobiałymi zębami po wybielaniu;-) Ostatnio przy okazji meczu w szczypiorniaka Polska-Serbia pan redaktor Krzysztof Wanio miał czarną koszulę, czarną marynarkę i oczywiście czarny krawat. Nie wiem czy mógł gorzej trafić. Rozpoczęcie mistrzostw świata w naszym kraju radosna chwila, a on wygląda mroczniej niż upiór. Żałuję, że nie znalazłem zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z czarną koszulą - dobrze leży, ładny kołnierzyk, tylko kolor.... Noszę ją rzadko; w zasadzie wyłącznie z szarymi spodniami (czasem granat) i czarnymi butami. Koszula solo lub z fioletowym swetrem. Incydentalnie szary sweter i granatowe spodnie. Jak nie spojrzeć - nie wygląda to porywająco. Jeśli macie inne pomysły to bardzo chętnie się zapoznam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat czarne koszuli pojawiał się wielokrotnie. Cóż powiedzieć? Ciężko ją do czegokolwiek użyć. Sam gdy byłem młody i głupi (trzy lata temu), kupiłem taką koszulę. I autentycznie, ostatnio robiąc remanent w szafie, znalazłem ją na wieszaku zakurzoną jak stare pudło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.