Jump to content
Sign in to follow this  
blekit

Co szyć, czyli podyskutujmy o kolejnych zamówieniach

Recommended Posts

Celem tego wątku jest stworzenie przestrzeni, w której będzie można podzielić się pomysłami na zamówienia, podyskutować na temat swoich wątpliwości, wysłuchać rad innych i wspólnymi siłami osiągać jak najlepsze rezultaty.

Na początek chciałbym podzielić się pomysłem, jaki chodzi mi po głowie ostatnio. Zastanawiam się nad uszyciem sportowej marynarki na sezon jesienno/zimowy. W tej chwili na ten okres mam dwie brązowe marynarki w kratę, jedna gładką marynarkę ciemnozieloną i jedną niebieską marynarkę w jodełkę (ta ostatnia jest już dosyć wysłużona - materiał zaczął się wyświecać na łokciach - i leży na mnie najgorzej ze wszystkich, potencjalnie następny sezon może być jej ostatnim). Chciałbym dodać do kolekcji egzemplarz, który będzie raczej stonowany (tym razem kraty odpadają) i będzie możliwy do wykorzystania zarówno ze spodniami flanelowymi i krawatem, jak i z dżinsami w bardziej casualowych zestawach. W tej chwili najbliżej mi do jednorzędowej marynarki z nakładanymi kieszeniami i ramionami z minimalnym wypełnieniem, uszytej z średnio szarej wełny we wzór herringbone. Moje aktualne wątpliwości dotyczą przede wszystkim koloru - miałem już podobną marynarkę (ale o mniej wyraźnej fakturze, przez co wydawała się bardziej formalna i odrobinę jaśniejszą niż kolor który mam w głowie obecnie) i nie była najłatwiejsza w zestawianiu z innymi elementami garderoby. Dlatego zastanawiam się, czy nie zdecydować się raczej na granat? Z drugiej strony, szary herringbone to absolutny klasyk i może moje obawy są przesadzone? :)

Poniżej zdjęcie tkaniny, która jest dosyć blisko tego o czym myślę:

image.png.bd91b8e07ed4bfe190fdfa2f0aa614b6.png

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka marynarka powinna wpasować się w Twoje wymagania z jednym zastrzeżeniem: raczej nie będzie dobre wyglądać z szarymi flanelowymi spodniami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Servetch tak, masz absolutnie racje - przynajmniej jeżeli mówimy o najbardziej typowym odcieniu średniej szarości. Z ciemniejszymi myślę że może wyjść ciekawy monochromatyczny zestaw. Ja planuję je zestawiać z brązami i granatem, może z innymi ciemniejszymi kolorami (o ile takie spodnie pojawią się u mnie w szafie). W przypadku granatu będzie podobnie -  tutaj wypadną granatowe spodnie, a do gry wejdą szare. Natomiast mam po prostu przeczucie, że granatowa marynarka z uwagi na kolor będzie wydawać się bardziej formalna od szarej i kiepsko wypadnie np. z dżinsami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do dżinsów także wolałbym szarą, może jakiś niezbyt włochaty tweed?

W kwestii spodni, naprawdę polecam zainteresować się materiałem Cavalry Twill. Ma dwie cechy, które daja mu przewagę nad flanelowymi spodniami: wymaga mniej prasowania oraz daje ładny kontrast z flanelową marynarką (niezbyt lubię zestawienie dwóch flanel).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno przy szarym kolorze wzór będzie bardziej widoczny, przez co faktycznie marynarka będzie wyglądać mniej formalnie. Mi się podoba, przy czym zauważyłem, iż wzór jest na tyle wyrazisty, że najlepiej prezentuje się, gdy pozostałe elementy zestawu są gładkie (koszula, krawat, spodnie itp.). 

Dużo też zależy od odcienia granatu, o którym ewentualnie myślisz, ale chyba i tak wybrałbym szarość. 

P.S. fajny pomysł na temat ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szary herringbone to klasyk tak jak sam napisałeś.
Do spodni flanelowych w odcieniu ciemnej szarości wg mnie pasuje.
Dorzuciłbym jeszcze pod rozwagę szary PoW, wzór Salt & pepper oraz brązowy herringbone.
Miałem dawno temu marynarkę w tym ostatnim deseniu i była bardzo uniwersalna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.