Skocz do zawartości

Spier Mackay


Ladislav

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Aras napisał:

Jak wygląda długość rękawów? Zgodnie z "rozmiarówką"?

Pytam, bo w rozmiarach regular sprawiają wrażenie przykrótkich, a longów nie mają.

 

U mnie wg tabeli jest 62,5 cm i na żywo, jeśli dobrze zmierzyłem, też (może z 05-1,00 cm dłuższe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja kontaktowałem się mailowo. Dzisiaj odebrałem płaszcz polo kupiony na Black Friday. Z samego płaszcza jestem zadowolony - ładny kolor, dobre proporcje i krój, porządnie wykonany i przede wszystkim świetna tkanina - gruba i ciężka, w sam raz na naprawdę zimne dni. Rozważałem jeszcze podobne modele z oferty Poszetki i ZR, ale albo nie podobał mi się kolor albo gramatura była za niska (albo to i to).

Natomiast co do samego zamówienia i procesu mam mieszane uczucia. Nie próbowałem kombinować, poprosiłem jedynie o podanie kosztów przesyłki jako osobnej pozycji na fakturze. Prośba ta nie została uwzględniona. Na fakturze była jedna pozycja, a dodatkowo cena płaszcza została podana bez uwzględnienia promocji i w złej walucie (498 CAD zamiast 398 USD). Musiałem dosłać koszt przesyłki (30 USD) do UPS i niestety został on dodany do fakturowej ceny towaru i suma ta została wykorzystana jako bazowa kwoty od której naliczono cło i VAT. Koniec końców musiałem dopłacić niecałe 600 zł plus prowizję UPS. Teoretycznie mogę wnieść reklamację, ale nie wiem czy będzie mi się chciało (wydaje mi się że z uwagi na pomylone waluty naliczone opłaty są i tak zbliżone do prawidłowych). Z plusów S&M przyznali mi w ramach przeprosin za zamieszanie ciut wyższy store credit niż standardowo.

Dzisiaj skorzystałem z Flash sale na parki. Mam nadzieję że tym razem zamieszania będzie mniej, a po moich uwagach faktura będzie zawierała poprawną cenę towaru i wyszczególnione koszty przesyłki. Dam znać za jakiś czas jak sprawy się potoczyły przy tym zamówieniu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Na ile byliście przyzwyczajony jeżeli chodzi o deklarowane wartości? W sumie nie muszę słyszeć dokładnej „zniżki”, bo zakładam, ze była ona większa jak ta, o której wspomnę. Spróbujcie im zaproponować przy zakupie(lub po nim) deklarować o 30% mniej. W sumie to jest do zrealizowania patrząc z perspektywy jak finalnej sumy tak podatku opłaconego od niej. Zresztą można powiedzieć, że podatek nawet z tego jest więcej jak przyjemnym wzbogaceniem państwowej skarbonki. Wciąż można przyjąć jak rekompensatę to, że dadzą polowe sumy(podatku) w formie store creditu. Dajcie znać z czasem jak wam idzie. 

Ja narażę jakoś w tym sensie kombinuję. Poniżej 50% z opłaconej kwoty, to już może naprawdę kuć w oczy. W każdym razie spróbujmy jakoś kombinować. Ja z tym samym „muszę” walczyć na Słowacji://. Powiedziano mi, że to UPS drążyła tematu z niskimi cenami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale wypowiem się, że aż na pare słówek się do tej pory kręcił temat wokół marki i rozmiarówki....no i pardon, że ktoś pozwolił sobie zapytać o wyżej wspomniany temat (ja to nie byłem). Myślę, że nic strasznego tutaj nie zabrzmiało i poziom jakoś nie spadł do zera. 
Wiem, że szanowny Pan Zając ma może lekko niebieski odcień krwi, ale chyba tutaj też szukał jakichś wartościowych info i jeżeli mu nie pęka portfel, to mógł się może czegoś w tym sensie nawet dowiedzieć. Ale pardon jeżeli jego Kingsman na tym ucierpiał. Już ani słówko o brudnych pieniądzach. 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blekit Z obecnym zamówieniem mam ten sam problem co Ty. Poprosiłem o wyszczególnienie kosztów wysyłki w zamówieniu, sklep zamiast tego podał mi cenę w CAD (mniejszą niż w USD), bez kosztów przesyłki. Tym razem UPS stwierdził że VAT (poza kosztami produktów) będą naliczali od 150CAD (zapłaciłem 20USD). Na pytanie dlaczego sklep nie uwzględnia koszt przesyłki dostałem odpowiedź że UPS nie pozwala im wyszczególniać kosztów przesyłki na fakturze. Nie chcąc po raz kolejny szarpać się z przesyłaniem e-maili przez 3 dni w obydwie strony odpuściłem sobie i napisałem do kuriera, żeby po prostu wzięli sobie koszta z tabeli. Przy pomieszanym kursie walut wyjdzie mnie to 30zł drożej niż wyszłoby normalnie.

Nie wiem czy będę składał w tym sklepie zamówienia w przyszłości, z jednej strony mają spoko produkty, często ciekawsze niż w SuSu, przy podobnym przedziale cenowym, a z drugiej, nie chce mi się przy każdym zamówieniu przesyłać ~10 e-maili z tą samą treścią żeby dostawać te same odpowiedzi (i to od tej samej osoby z obsługi klienta w S&M).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, cała ta walka o jakieś tam faktury, papierki, jakaś loteria z dopłatami dla UPSu tylko odbiera końcową przyjemność z zakupów. I chociaż ceny często są bardzo dobre, a oferowane produkty tez jakby celują stylistyką w trochę innego klienta niż SuSu, to mocno bronię się przed kolejnymi zamówieniami. Jeśli sprzedawca nie chce bardzo wchodzić na europejski rynek, ja nie zamierzam mu uprzykrzać życia ;) Jakoś Norwedzy potrafią się uporać z opłatami w taki sposób, że płacę raz i nic mnie więcej nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mała aktualizacja. Cło (12%) nalicza się od przesyłek powyżej 150EUR (włącznie z kosztami transportu).

Jeżeli chodzi o zamieszanie z kosztami transportu, to sklep udzielił informacji, że będzie pracować ze swoim oddziałem UPS nad sensownym rozwiązaniem tego problemu, żeby nie musieli za każdym razem zmieniać faktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Parę dni temu odebrałem drugie zamówienie - granatową, długą puchową parkę. Udało mi się skorzystać z flash sale i po dodaniu store credit za opłaty celne poniesione przy zakupie płaszcza cena była bardzo atrakcyjna. Tym razem również na fakturze nie było wyszczególnionych kosztów przesyłki, ale udało mi się szybko sprawę wyjaśnić z UPS poprzez podesłanie im faktury dostępnej do pobrania na stronie Spier & Mackay. Poza tym wszystko było w porządku.

Sama parka jest fajnym produktem. Dobrze zaprojektowana (cieszy duża liczba kieszeni) i wykonana (w szczególności zamki sprawiają bardzo solidne wrażenie). Wierzchni materiał jest matowy i przez to wygląda nawet dość elegancko. Kurtka jest ciepła i na pewno sprawdzi się nawet w zimniejsze dni. Jest trochę krótsza i ogólnie bardziej dopasowana niż się spodziewałem, ale mieści się w granicach moich oczekiwań. Jedynym poważniejszym minusem jest "futerkowe" obszycie kaptura. Nie udało mi się znaleźć informacji z czego jest wykonane (zakładam że to jakiś sztuczny materiał), ale faktem jest że strasznie obłazi. Mam nadzieję że po paru wyjściach proces ten się zatrzyma, w przeciwnym wypadku będę musiał "futerko" odczepić (na szczęście jest taka możliwość).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
2 godziny temu, laleczka napisał:

W Spier & Mackay final sale na parki https://www.spierandmackay.com/collection/parkas

Ktoś miał może z ich kurtkami do czynienia? Zastanawiam się nad wyborem rozmiaru, gdzie w SuitSupply zwykle noszę 44.
Inna sprawa jak te ich kurtki wyglądają i się sprawują :) 

Kupiłem za aktualną cenę granatową w trakcie Boxing Day sale i uważam, że jest świetna. Na mnie niestety rozmiar M za krótki, wiec wylądowała na forumowym bazarku, ale polecić mogę.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.