Skocz do zawartości

Spier Mackay


Ladislav

Rekomendowane odpowiedzi

Na StyleForum Spier & Mackay ma bardzo dobre opinie. Jest porównywany do Suitsupply i często wskazywany jako lepsze value for money (a co najmniej zbliżone). Pewnie zamówiłbym ich garnitur (zwłaszcza kiedy był na Massdrop'ie), ale odstrasza mnie wizja cła i potencjalnego odsyłani. Jeżeli Tobie to nie przeszkadza i nie boisz się nietrafienia z rozmiarem, to moim zdaniem warto spróbować.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/22/2018 at 3:01 PM, blekit said:

Na StyleForum Spier & Mackay ma bardzo dobre opinie. Jest porównywany do Suitsupply i często wskazywany jako lepsze value for money (a co najmniej zbliżone). Pewnie zamówiłbym ich garnitur (zwłaszcza kiedy był na Massdrop'ie), ale odstrasza mnie wizja cła i potencjalnego odsyłani. Jeżeli Tobie to nie przeszkadza i nie boisz się nietrafienia z rozmiarem, to moim zdaniem warto spróbować.

Raczej też poczekam. Ilość czasu w trakcie tego procesu od zamówienia po otrzymanie, mnie troche przeraża. Kiedy, by przynajmniej przeszli na kolejny poziom i oferowali free wysyłkę, to chyba zmieni sytuacje. Odnośnie cła, to nie jest aż tak żle, ponieważ przy kupie Ci odliczają VAT w wysokości 20 procent. Więc cło samo jest 5 procent i VAT 23, czyli można powiedzieć, że dasz o 8 procent więcej plus koszty przesyłki, ale może się mylę.

 

Gadałem niestety głupoty. Tych 20 procent mniej to była zniżka. Jakoś podświadomie chyba za bardzo zamarzyłem o tym, że by odliczali VAT. Sorry za dezinformacje.

Edytowane przez Ladislav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Dzisiaj odebrałem zamówienie złożone w poprzedni poniedziałek późną nocą.

Potwierdzam to co pisano wcześniej o VAT - mi również naliczono. Były małe problemy z zamówieniem, bo nie wyszczególniono osobno kosztów transportu, więc chciano mi policzyć VAT od 150USD a nie od 30USD, ale udało się to rozwiązać kosztem 2 dniowego opóźnienia przesyłki.


@wally Jeżeli chodzi o jakość, powiedziałbym, że to jest to samo co Suitsupply, albo bardzo zbliżona. Zresztą, pokrowiec na marynarkę sugeruje tą samą szwalnię co SuSu i Poszetka.

Ceny są korzystniejsze (na promocji porównywalne do outletowego SuSu). Generalnie to nie wiem gdzie indziej można wyrwać marynarkę z wełny Drago za ~620zł + VAT lub wełniane spodnie za ~130zł + VAT (kupiłem 4 pary spodni granatowych/niebieskich i jedną kratę - sam nie wiem po co). Do tego spodnie contemporary mają fajny stan i czasami oferują "połówki" w rozmiarach, które potrafią dobrze pasować na mniej standardowe osoby.

Szkoda tylko, że jest gwarant odprawy celnej - podobno UPS zgłasza każdego, bo ma z tego pieniądze.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPS twierdzi, że według oficjalnych tabeli koszt przesyłki z Kanady do PL do 13kg to 150USD. Jeżeli nie ma wyszczególnionych kosztów transportu na przesyłce, lub jest napisane że to 0, to urząd celny bierze sobie tabelkę i od niej będzie liczył VAT od transportu, bo przecież nie może być za darmo. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest. Napisałem do S&M i po wymianie paru e-maili (na początku twierdzili, że faktury są generowane automatycznie i nic z tym nie można zrobić) dostałem taką z już wyszczególnionymi kosztami transportu, więc VAT zapłaciłem od 30USD. UPS jeszcze doliczył sobie ~80zł swoich opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia - S&M lubi dołożyć na pudło fakturę z obniżonymi wartościami, ale nie wpisują tam kosztów wysyłki. Jak celnik sobie na nią patrzy, to widzi 0, więc bierze wartość z tabelki (150$). Czyli wartość z "faktury" + 150$ i to jest podstawą do VATu. Do tego ~80 złotych opłat dla szanownego UPSu za obsługę celną. 
Jeśli wyślemy im prawdziwą fakturę, no to mamy koszt wysyłki faktyczny, ale już kwotę zamówienia również faktyczną. To, co wywalczył @Jakub.B to pewnie najkorzystniejszy mix - zaniżona faktura + wyszczególnione koszty wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem u nich polo coat, w uwagach do zamówienia poprosiłem o zaniżenie wartości zamówienia oraz o wyszczególnienie kosztów przesyłki - będę dawać znać, jak do tego podejdą. Jak przyjdzie sam płaszcz to również dam feedback.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 12 dniach od złożenia zamówienia przyszła przesyłka z Polo Coat od Zanieri:

https://www.spierandmackay.com/product/zanieri---navy-polo-coat---pre-order-10400-611626-ploct

Dzięki uprzejmości @Jakub.B mogłem skorzystać z promocji -20% dla pierwszego zamówienia (referral program). Kod trzeba podać przy rejestracji konta, później nie ma takiej możliwości. Należy ew. stworzyć drugie konto w tym sensie, jeżeli przegapiliśmy ten moment.

Recenzję podobnego modelu znajdziecie również u tego Pana:

Moje wrażenia są mniej więcej takie:

Tkanina: zgrzebna, szorstka, ciepła. Nie zbiera mechacących się elementów szalika. Płaszcz sam w sobie jest ciepły (650 g.), raczej cięższy niż lżejszy, na pewno z racji samej gramatury cieplejszy niż pierwszy ulster od Poszetki, który miał ok. 520 g. Przy moim komforcie cieplnym myślę, że w okolicach 0 stopni spokojnie idzie wytrzymać. Brak wypełnienia w ramionach, układa się swobodnie, jak marynarka. Kołnierz idzie postawić, ale nie jest on tak sztywny jak ulstery od Zack Roman lub Poszetki. Niemniej przy wyższym zapięciu (płaszcz da się zapiąć na wszystkie guziki, chociaż nie jest to harmonijne) i z szalikiem nie opada.

Rozmiar: 38US odpowiada 48EUR w Suitsupply. Wymiary podawane przez producenta na stronie odpowiadają rzeczywistości. Myślę, że można zamawiać taki sam rozmiar jak w Suitsupply - przy uwzględnieniu różnicy w numeracji pomiędzy rozmiarówką z US a EUR. Taka sama zasada ma zastosowanie, jeżeli płaszcze zamawiacie o rozmiar większe niż marynarki/garnitury. Ja zamawiam akurat zawsze w tym samym rozmiarze. Mogę jeszcze podpowiedzieć, że płaszcz Poszetki, który w moim rozmiarze miał 107 cm w klatce piersiowej okazał się za mały, ten ma 109 cm i jest dużo bardziej komfortowy. Pacha nie jest za wysoko. Kieszenie zewnętrzne są nie za głębokie, ale i nie za płytkie. Wewnątrz są 2 kieszonki.

Jakość: nie mam dowodów, ale jestem przekonany, że Spier&Mackey produkuje w tej samej fabryce co Suistupply (Wenzhou CEYADI Garments Co., Ltd.). Jakość wykonania nie odbiega od tej, którą prezentują Suistupply. Wszystko jest staranne. Wieszak, który był dołączony był jednak b.słabej jakości i się ułamał. Futerał klasyczny, trochę krótszy niż ten od Susu.

Transport: UPS pobiera opłatę dla agencji celnej (ok 70 zł), do zakupu płaci się podatek VAT. Opłat dokonuje się bezpośrednio u kuriera, albo poprzez stronę UPS. Nie pobiera się cła.

Zakup oceniam jako ryzykowny skok w ciemno, ale udany.

 

C9790108-56BE-4961-AAA1-F1EC1B58048C.jpg499907F7-65C3-4E34-B3C6-34E6C5D8E02F.jpgIMG_4183.jpgIMG_4181.jpg

 

  • Like 8
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też oczekuję teraz dostawę polo coatu-zamówiłem dwa rozmiari i jeden zwrócę. Tutaj warto wspomnieć, że PayPal refunduje 50% kosztów zwrotu na pierwszych 12 zamówień w roku. Maks. ale 30 Euro, co jest może 140 Zł. Zawsze coś. W sumie myśle, ze S&M jest w dużym stopniu potężnym konkurentem, jeżeli dostaje się na rynek EU w tym sensie, żeby nie płaciło się podatku. Póki co trend zamówień do EU rośnie, ale narażę jest w granicach 1/4 z poziomu opłacalności dla marki. Jeżeli utrzymają tempa jest szansa. Na ten moment, mogę powiedzieć, ze posiadając 1 garnitur, kilka marynarek, spodni, koszul, to jest to producent wart tego przedziału cenowego. Zwłaszcza organizując wyprzedaże, kiedy ceny są ciekawie niskie. Jeden przykład - 2 marynarki lniane, razem koło 180 Euro.

Trzymam kciuki zakupowiczom i dużo radości z użytkowania tych ciuszków. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki zapytam, ile nalicza się w Polsce VATu przy ubraniach z Stanów? Nie będę specyfikował, ale do tej pory, to sumy od których mi wyliczany podatek byli powiem szczerze korzystne. Więc jakoś mnie to "nie bolało". Teraz ale kwota na fakturze była bardziej zbliżona rzeczywistości i jest to już bardziej zauważalna suma. Wiadomo nabiją połowę na moje konto, więc jest jakiś plasterek na ranę. W każdym razie, jakie jest wasze doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.