Skocz do zawartości

Kilt a sprawa polska


Najmniejszy

Rekomendowane odpowiedzi

Daj Pan spokój....

A co, potrzeba na forum jeszcze więcej granatowych Havan i brązowych Yanko?;-)
Chyba że komentarz dotyczy moderatora, który czujnie przeniósł odświętny strój regionalny z CMDNS do CMDcasualowegoNS.
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lubo69 napisał:


A co, potrzeba na forum jeszcze więcej granatowych Havan i brązowych Yanko?;-)
 

Patrząc po polskich ulicach, weselach,imprezach okolicznościowych tego nigdy za wiele. Forum w tym temacie ma co jeszcze robić . 

Rozumiem, że każdy lubi patrzeć na co innego - szanuje.

Dla mnie niestety widok faceta w spódnicy to nie jest widok na który chciałbym  patrzeć tymbardziej na forum o męskiej elegancji. 

Ani to męskie ani eleganckie.

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesela do tego nie mieszajmy, bo na wesele nie nadaje się ani kilt, ani Havana i brązowe Yanko. A co do casualu, zawartość wątku nie odbiega znacząco od obrazu ulic w większych miastach (w mniejszych rzadko bywam, więc nie wiem). Co prawda u nas na forum nie ma czarnych koszulek ze „śmiesznymi” napisami, ale taki strój to nie casual, tylko degrengolada.
Strój z kiltem mi się nie podoba, ale szanuję za cojones i świeżość (pun not intended). Wolałbym zobaczyć ciekawą stylizację casualową i w drugim wątku elegancką, ale ostatnio o takie trudno. Proszę nie pisać „sam coś pokaż ciekawego, mądralo”, bo ja nic ciekawego do pokazania nie mam, co jednak nie zmienia mojej powyższej opinii.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, n0claf napisał:

Chyba spodziewałem się nieco wyższego poziomu po użytkownikach tego forum... :)

Wyższego poziomu tolerancji, akceptacji czy gustu ?

Moim zdaniem kilt jest w polskich warunkach kulturowych przebraniem, a nie ubraniem. Tło tego zdjęcia jeszcze bardziej to uzasadnia. Tym niemniej sam strój chyba ok, nie znam się, tak jak się nie znam na japońskich kimonach.

PS. Zdecydowanie uważam, że brakuje jeszcze wielu granatowych Havan i brązowych Yanko na polskich ulicach, żeby stało się to nudne.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest tu jakiś adept socjologii, który mógłby skalać się pracą licencjacką/magisterską/artykułem na temat wpływu tego (w zasadzie jedynego w Polsce) forum na otoczenie? Poważnie pytam.
Na ulicach Havan i Yanko nie widuję, ale widuję lepiej ubranych młodych mężczyzn. Fakt, do Mediolanu Warszawie daleko... Zaś na forum bezpieczne zestawy (nawet garnitur bespoke POW niesie ze sobą ryzyko, że znajdzie się takie zawistne indywiduum jak nie przymierzając ja, dopatrzy się milimetrowych uchybień w spasowaniu krat i zepsuje właścicielowi dzień) i z nielicznymi wyjątkami jakby wciąż ci sami modele;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kamil1987 napisał:

Moim zdaniem kilt jest w polskich warunkach kulturowych przebraniem, a nie ubraniem.

 

Mój synek na ostatnie przedszkolne przedstawienie przebrał się za tygrysa, miał świetną maskę i dres z przyklejonymi prążkami. Dres w prążki jest tak samo skórą z tygrysa, jak spódnica w kratkę kiltem. Jeśli to zabawa z okazji jakiegoś barwnego przemarszu, który widać w tle, to ok. bawmy się - ale jeśli to ma udawać klasyczny odświętny szkocki strój, to tygrys mojemu synkowi wyszedł lepiej ;) 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubo69 w centrum Warszawy jest całkiem sporo bardzo dobrze ubranych facetów, butów lepszych od Yanko tez codziennie widuję na ulicach nie tak znów mało. Jest też całkiem sporo młodych ludzi wyraźnie zainspirowanych blogami Mr. Vintage i Jana Adamskiego, przy czym niekoniecznie nazwałbym ich dobrze ubranymi (szczerze mówiąc większość wygląda dosyć słabo i „trying (way) to hard”). Nie sądzę jednak żeby to był wpływ forum, już prędzej wyjazdów za granicę i kontakt z kolegami z zagranicznych oddziałów firmy.

Nie ma co się oszukiwać i przeceniać znaczenia forum, to jest bardzo niszowe medium o raczej małym zasiegu.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś już raz okazuje się, jak wypełnione prymitywną homofobią jest to forum. Koledze, który wrzucił to zdjęcie, jak wierzę zupełnie pozbawionemu intencji "taniego sposobu na zwrócenie na siebie uwagi", współczuję reakcji na to zdjęcie. Nie sądzę też, że kolega paraduje tak na co dzień po ulicach. Prawdopodobnie wracał lub szedł na jakieś wydarzenie, gdzie ten strój miał zastosowanie.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Stasiak

No dobrze, ale co Tobie do tego? Chcesz tego, czy nie, ale kolega jako obywatel UE i Polski ma pełne prawo do pokojowego manifestowania swoich przekonań. Nie rozumiem emocji towarzyszących manifestacji Parada Równości. Jest jakiś zakaz, złamano prawo, coś komuś się stało?

Zdjęcia użytkowników sprzed kościoła takich emocji i komentarzy nie wywołują, choć nie każdemu jest z tą instytucją po drodze. 

Jeśli Ci się to nie podoba, rozwiązaniem jest zmiana miejsca zamieszkania. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gajdowskip napisał:

Któryś już raz okazuje się, jak wypełnione prymitywną homofobią jest to forum. Koledze, który wrzucił to zdjęcie, jak wierzę zupełnie pozbawionemu intencji "taniego sposobu na zwrócenie na siebie uwagi", współczuję reakcji na to zdjęcie. Nie sądzę też, że kolega paraduje tak na co dzień po ulicach. Prawdopodobnie wracał lub szedł na jakieś wydarzenie, gdzie ten strój miał zastosowanie.

Gościu gdzie napisałem coś "homofobicznego", gdzie ktoś inny napisał coś w tym stylu?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Stasiak napisał:

Kamil już wspomniał, że jest to bardziej przebranie, niż ubranie.

Gdzie stawiasz granicę między ubraniem, a przebraniem oraz jakie ubranie pozbawione jest jakiegokolwiek kontekstu społecznego/kulturowego i konwencji żeby nie było przebraniem?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Xune napisał:

Gdzie stawiasz granicę między ubraniem, a przebraniem oraz jakie ubranie pozbawione jest jakiegokolwiek kontekstu społecznego/kulturowego i konwencji żeby nie było przebraniem?

Pewnie nigdzie. To nie nauki ścisłe. Wyraziłem swoją opinię o przebraniu, kilka osób się zgadza, kilka nie. Polecam wyluzować. Można to przekleić do "filozofii", tam jest dobry Hyde park ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wodzu napisał:

Po raz kolejny najgorętszym wątkiem jest ten, gdzie są jakieś kontrowersje. To już bym wolał tak zagorzałą dyskusję o granatowych Havanach i brązowych Yanko. 

Moderator publicznie piszący, że dałby userowi unlika za Paradę Równości, użytkowanicy pytający, czy "nie zawieje?" (hehe) i krytykowanie innych za korzystanie z konstytucyjnie zagwarantowanych praw; no tak, szmatki ważniejsze.

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, De Lasalle napisał:

Moderator publicznie piszący, że dałby userowi unlika za Paradę Równości, użytkowanicy pytający, czy "nie zawieje?" (hehe) i krytykowanie innych za korzystanie z konstytucyjnie zagwarantowanych praw; no tak, szmatki ważniejsze.

 

Nie widzę nic złego w tym, że komuś może się nie podobać zestawienie widoczne na zdjęciu. Gdyby bohater zdjęcia nie był ubrany w kilt, nie miałbym nic przeciwko.

Ja wątek uważam za jałowy i zakończony dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, De Lasalle napisał:

Moderator publicznie piszący, że dałby userowi unlika za Paradę Równości, użytkowanicy pytający, czy "nie zawieje?" (hehe) i krytykowanie innych za korzystanie z konstytucyjnie zagwarantowanych praw; no tak, szmatki ważniejsze.

 

Mamy wolność słowa, dlaczego nagle nie można wyrażać swojej opinii? Wstawiając treści na forum trzeba się z tym liczyć i uszanować nie tylko własne zdanie ale i innych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mosze locked this temat
  • Velahrn unpinned this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.