Skocz do zawartości

Garnitury, marynarki - cena, styl, jakość


BadaBing

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...

A co myślicie o https://www.lancerto.com/garnitur-lantan-9302.html jako o garniturze ślubnym?

Czy nadaje się jako garnitur ślubny na wiosnę - majówka dokładnie? 

Zastanawiałem się nad granatowym Morganem w Zack Roman https://zackroman.com/granatowy-garnitur-morgan  i niebieskim Phoenixem w Millerswear.

Niestety ten ostatni definitywnie odpada, bo nie można kompletować dowolnego rozmiaru spodni i marynarki, a przeróbki byłyby dość duże. 

Zakupiłem już szarą kamizelkę w kratę księcia walii w ZR, więc kolory pasujące to granatowy i grafitowy. Zdecydowałem się na granatowy. Gatsby raczej nie pasowałby do kamizelki no i jest za mało uniwersalny. 

Który z dwóch wymienionych garniturów byście wybrali? 

ZR czy L.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witajcie, mój pierwszy post, ale czytam forum od dawna :) Temat mnie zaciekawił, dlatego odkopuję. Zastanawiam się czy jakość garnituru (granatowy klasyk) Lantiera jest tak dużo gorsza od np. Poszetki czy ZR? Różnica w realnych cenach, przy ciągłych promocjach Lantiera to 900/1200 a Poszetki czy ZR od 2000 wzwyż. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, fan napisał:

Witajcie, mój pierwszy post, ale czytam forum od dawna :) Temat mnie zaciekawił, dlatego odkopuję. Zastanawiam się czy jakość garnituru (granatowy klasyk) Lantiera jest tak dużo gorsza od np. Poszetki czy ZR? Różnica w realnych cenach, przy ciągłych promocjach Lantiera to 900/1200 a Poszetki czy ZR od 2000 wzwyż. 

tak, jest gorsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie też ciekawi porównianie Lantiera z Milerem. Teraz jest szary Miler przeceniony na 839, to już prawie poziom cen Lantiera po promocjach (ok. 600 zł). Lantier ma chyba half-canvas, a Miler ma na klejonce, z drugiej strony Miler ma szersze klapy i mniejsze wypełnienie ramion. Klasa wełny chyba podobna. Przyłączam się też do pytania o Poszetkę vs. ZR/MT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lantier ma różne projekty, spotykałem marynarki szyte bez konstrukcji, ze świetnych materiałów. Na wyprzedaży w bardzo atrakcyjnych cenach. Po wymianie guzików na takie bez napisów - byłaby ekstra marynarka. Byłaby, bo kroje Vistuli mi nie leżą.

Garnituru od Tomka nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał @mosze w Vistuli / Lantier można znaleźć bardzo udane projekty, ostatnio widziałem na manekinie taką marynarkę że aż przystanąłem i przetarłem oczy z wrażenia, lecz tutaj cena także poszła automatycznie mocno w górę. IMHO biorąc pod uwagę średnią "wystawową" i porównując je do ZR czy poszetki to wydając więcej u Romana czy w Katowicach mocno zmniejszamy prawdopodobieństwo rozczarowania z zakupów. Chodzi mi tutaj przede wszystkim o krój, proporcje, generalny "look" garniturów, widziałem garniak od Romana i gdybym mógł dołożyć do ZR to nie zastanawiałbym się ani minuty.  

Oczywiście jak ktoś upoluje świetnie leżącego Lantiera half canvas za 900 PLN to nie mamy o czym mówić. Można też znaleźć kompromis między 1200 PLN a 2000 PLN, wystarczy zerknąć na ofertę SS i w poziom cenowy 1500-1800. 

Garnituru od Tomka także nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam garnitur MTM half-canvas od Milera i dobrze leży (miałem jedną sesję na zebranie miar i jedną przymiarkową w Poznaniu). Jeśli ktoś może sobie pozwolić na 2 wizyty w salonie to polecam.

Miałem też przygodę z nimi podczas trunk show wyjazdowego i nie polecam. Za dużo ludzi, spraw i za mało czasu na klienta. Lepiej zrobić sobie wycieczkę do Poznania i być pewnym efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale MTM od Milera to już inna półka - z tego co widzę na stronie to od 4000. Nawet jak na MTM to trochę dużo. Wspomniałem o Milerze, bo obecna cena 839 za szary Phoenix jest bardzo zbliżona do Lantiera, ale jest już na klejonce. Szczerze mowiąc poprzednie serie half-canvas za 1500 wydawały mi się atrakcyjniejsze jeżeli chodzi o relację cena/jakość. Ciekawy też jestem, czy poza zmianą half-canvas na klejonkę nie zastosowano innych kompromisów, jeżeli chodzi o jakość, nie widzę np. nic o podszewce. Co do SS, to szczerze mówiąc nie wiem, po co np. kupować Lazio za 1769 PLN (biorąc pod uwagę politykę cenową SS trudno liczyć na okazję), jak można dołożyć 230 zł to ZR i pójść jak człowiek do sklepu, porozmawiać, przymierzyć. Co innego Lantier za 600-800, tu już jest różnica w cenie (dość wyraźna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, vanhamoinen napisał:

 Co do SS, to szczerze mówiąc nie wiem, po co np. kupować Lazio za 1769 PLN (biorąc pod uwagę politykę cenową SS trudno liczyć na okazję), jak można dołożyć 230 zł to ZR i pójść jak człowiek do sklepu, porozmawiać, przymierzyć.

Po pierwsze w SuSu zwroty są za darmo. Dla mnie to obecnie bliżej niż do Warszawy ;) Po drugie wybór wzorów i krojów w SuSu jest kilkanaście razy większy niż w ZR. Po trzecie, SuSu ma dobrą renomę, nie słychać o częstych wadach produktów itp. Tym niemniej nie deprecjonuję ZR, bardzo chętnie zmierzyłbym Morgana. Przez skalę działalności SuSu ma całą linię spójnych produktów wymienianych co sezon, a ZR dopracowane, ale nieliczne produkty flagowe.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że tak, ale temat się zaczął od "granatowego klasyka", które każda firma w swojej ofercie. W tym kontekście nawet tym bardziej chyba warto spojrzeć na te dopracowane produkty flagowe. No nic, nie pozostaje mi nic innego, jak zamówić SuSu, a w weekend się przejść po sklepach (Lantier, ZR i może jeszcze MT) i porównać, sam jestem ciekaw wyników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vanhamoinen napisał:

Co do SS, to szczerze mówiąc nie wiem, po co np. kupować Lazio za 1769 PLN (biorąc pod uwagę politykę cenową SS trudno liczyć na okazję), jak można dołożyć 230 zł to ZR i pójść jak człowiek do sklepu, porozmawiać, przymierzyć.

Dla mnie zakupy online to także zakupy w stylu "jak człowiek". Podobnie jak @Żorż Ponimirski wygodniej mi zamówić Susu do domu i w razie czego zwrócić za free niż jechać 300 km w jedną stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, źle się wyraziłem, dla mnie to jest trochę niedogodność, bo w domu mnie nie ma w godzinach pracy kurierów, a później muszę jeździć w z tymi pudłami ;)  (bo zazwyczaj jednak się odsyła), ale jasne, sposób zamawiania, to kwestia indywidualnych preferencji. A co do jakości samego produktu, to sam nie wiem. Oczywiście SuSu też zamówię i porównam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej krótkie porównanie fotograficzne garniturów #MTCollective z MT (48), Morgan z Zack Roman (48) i Memphis T Basic z Lantier (176/100/86), które mam nadzieję pomoże odpowiedzieć na pytanie kolegi @fan zadane kilka postów niżej. Wszystkie podobnej klasy wełna, podszewka z wiskozy (w Morgan półpodszewka,  w Lantierze cupro), jakoś szycia też moim zdaniem podobna. Przód, tył, profil i dodatkowe ujęcie. 

Jestem bardzo ciekaw Waszej opinii. Poniżej też moje spostrzeżenia, choć zaznaczam, że jestem niedoświadczonym użytkownikiem i mogę się mylić, a więc docenię jeżeli mnie poprawicie. Wg opinii blogerów i tego co czytałem sieciówkowe garnitury mają kilka problemów

- przykrótkie marynarki i zbyt wysoko położony guzik: w tym przypadku chyba problem nie występuje - Lantier ma tak samo długą marynarkę jak pozostałe garnitury, wydaje mi się, że również guzik położony jest na bardzo podobnym poziomie;

- wąskie klapy: rzeczywiście klapy w Lantierze są węższe niż w sąsiednich garniturach. Pomimo to nie wydaje mi się, żeby były zbyt wąskie;

- wypełnienie ramion - tutaj rzeczywiście w Lantierze są bardziej kwadratowe - niemniej jednak w każdej z trzech marynarek moje ramiona wyglądają kwadratowo. Pan w MT powiedział, że mam duży biceps i wąskie barki i że tak niestety będzie.

Poza tym w MT i ZR są dopracowane bardziej szczegóły - brustasza barchetta, ładniejsze trochę podszewki, ale w Lantierze też nie jest źle. Kozerka jest usytuowana w Lantierze trochę niżej, ale minimalnie.

Zamówiłem jeszcze Lazio z SuSu i w ciągu tygodnia, jak przyjdzie dodam go do porównania. Przepraszam bardzo za jakość zdjęć i brak trzymania jednakowej perspektywy, chyba niewystarczająco poinstruowałem fotografa, jak ma robić zdjęcia. Starałem się je tak wyrównać, żeby dało się jak najlepiej porównać parametry, ale nie wiem, jak mi to wyszło. Jestem bardzo ciekaw, co myślicie. 

all_przod.jpg

all_tyl.jpg

all_profil.jpg

all_bonus.jpg

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ZR leży najlepiej, rzeczywiście masz problem z ramionami, ale w ZR wygląda to najlepiej i garnitur z ZR jest ładnie taliowany, dobrze leży w biodrach, jedynie na plecach pod pachami chyba trochę za dużo materiału się zbiera. MT jest odrobinę za wąski w talii i w biodrach. A Lantier kwadratowy i ma jednak za wysoko guzik przez co talia jest źle zaznaczona i w połączeniu z najgorszymi ramionami daje wrażenie, że jest trochę kwadratowo. I z tyłu ma jedno rozcięcie, co według nie w takim formalnym garniturze wygląda gorzej. Ale może bardziej doświadczeni użytkownicy mają inne uwagi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź;) Ja chciałem tylko dodać, że bardziej niż o ocenę wyglądu i tego jak leży (to nie ten wątek IMHO) chodziło mi o pokazanie i skomentowanie za co się dopłaca do ceny Lantiera (800 zł) w takich firmach jak MT czy ZR (2300 i 2000 odpowiednio) w odpowiedzi na wcześniejszą dyskusję. Ponieważ materiały są w Lantierze porównywalne, jakość ogólna też, to jest to głównie krój i to widać (przynajmniej w zamierzeniu miało być widać) na tych zdjęciach. Tak, jak pisałem, jeszcze dodam za kilka dni opcję pośrednią (SuSu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vanhamoinen bardzo Ci dziękuję, zdjęcia z pewnością wiele mi wyjaśnią. Czekam również na opinie innych Kolegów z forum. Na moje niewprawne oko najlepiej leży MT, później Lantier a najgorzej ZR. 

EDIT: a wracając właśnie do głównego tematu, szczerze mówiąc myślałem, że różnice będą większe. To już dla każdego temat na własne przemyślenia czy 1200 za takie zmiany warto czy nie warto dopłacić. Odnoszę wrażenie, że w przypadku butów nie ma raczej nad czym się zastanawiać, natomiast tutaj mam mieszane uczucia czy droższe są warte tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem... na kimś innym będzie oczywiście inaczej.

Dla kogoś, kto się delektuje szczegółami, garnitury nie porywają; jeśli wymagania nie są tak wyśrubowane, to nie jest źle. Linia ramion w MT i Lantier jest podobna - wydaje mi się, że mają klasyczne wszycie rękawa i konstrukcję. ZR układa się zupełnie inaczej - trochę jak con rolino, ale to nie jest con rolino, przynajmniej tak wynika ze zdjęć sklepowych. Wg mnie kwestia gustu.

Widać, że MT i ZR są agresywnie taliowane, a Lantier - nie. Ale to jest łatwe do korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z opinią kolegi @KIERMAN.pl wszystkie są za duże w ramionach, ale środkowy garnitur ma za ciasny przedni panel w klatce, co nie jest do naprawy.Ja bym wybrał najtańszy, gdyż w tym wypadku jest największy margines w cenie i najwyższy budżet na poprawki. Quote/"Pan w MT powiedział, że mam duży biceps i wąskie barki i że tak niestety będzie"/ Pan w MT powinien zmienić profesje .Jeżeli lubi wytykać klientom wady postury, to powinien zostać krytykiem teatralnym/filmowym, albo jurorem w "America Got Talent"

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.