Skocz do zawartości

Garnitury, marynarki - cena, styl, jakość


BadaBing

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup uniwersalnego granatowego garnituru. Budżet niestety ograniczony do 1500 zł. Z dostępnych w internecie ofert wybrałem trzech faworytów:

1. Miler Phoenix  https://shopmiler.com/pl/garnitury/granatowy-garnitur-phoenix

2. Suitsupply Havana https://eu.suitsupply.com/pl/suits/havana-granatowy-g%C5%82adki/P5447.html?cgid=Suits&prefn1=fit&prefv1=Havana

3. Lancerto & Mr. Vintage Mr. Sartorial https://www.lancerto.com/garnitur-mr-sartorial.html

Będę wdzięczy za wszelkie podpowiedzi, która z powyższych propozycji będzie najlepszym wyborem. Nie ukrywam, że za Phoenixem przemawia cena, ponieważ mogę kupić za 999 zł.

Z tym, że miałem kiedyś na sobie ten garnitur i pamiętam, że w ramionach układał się średnio, więc może jednak warto dołożyć i kupić Suitsupply?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BadaBing Nie wiem jak ze zwrotami i wymianami u Milera, ale w SS mierzysz po prostu w domu, bez żadnych kosztów przy zwracaniu niepasujących. Havana z linka na pewno ma bardziej naturalną linię ramion, która jest moim zdaniem znacznie bardziej uniwersalna (pasuje chyba każdemu). Klapy też wyglądają na znacznie ciekawsze. Te u Milera są moim zdaniem zbyt poprawne ;) Ale to zależy do czego garnitur ma służyć. Garnitur SS jest odrobinę mniej formalny od Phoenixa (szczególnie przez sznurek w spodniach i chyba nieco grubszą fakturę tkaniny). Nie podoba mi się w nim tylko biletówka, którą uważam za zbędną. Oba jednak uznać można za garnitury "robocze"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bażant dzięki za odpowiedź. Dopiero teraz zauważyłem sznurek przy spodniach. Garnitur ma być raczej na mniej formalne okazje, ale bez przesady;) W takim wypadku z oferty Suitsupply chyba lepszym wyborem będzie ten garnitur: https://eu.suitsupply.com/pl/suits/napoli-granatowy-g%C5%82adki/P5229M.html?cgid=Suits&prefn1=lineID&prefv1=blueline

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BadaBing krój Havana jest świetny i sam bym go stawiał na pierwszym miejscu. To tylko ten jeden konkretny model z letniej kolekcji ma spodnie na sznurek - poszukaj czy nie ma innych w podobnym kolorze z normalnymi spodniami. Napoli będzie bardziej regular, jeśli lubisz Slim to jest jeszcze Lazio.

Sartorial od Lancerto będzie bardziej rzucał się w oczy, ale mi się podoba na drugi, trzeci garnitur.

Jest jeszcze Morgan od Zacka Romana, czasem jest na niego promocja za 1599.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gly napisał:

Ma ktoś porównanie pomiędzy Mr. Chic, a Havaną z SuSu? Co lepsze?

Pytanie jest mało precyzyjne - lepsze pod jakim względem? Nie wiadomo, co będzie lepsze dla Ciebie.

Obie marynarki (konkretnie: Chic to nazwa modelu, a Havana - kroju) są z reguły wykonane wystarczająco dobrze, by w nich chodzić. Havana jest dłuższa i bardziej slim (w zbliżonym rozmiarze). To, że jest dłuższa, to dla mnie lepiej, czy bardziej slim jest lepiej, to zależy od sylwetki. Havana ma rozpinane guziki, co jest zaletą, o ile pasuje Ci długość rękawa.

Podsumowując - na mnie obie marynarki leżą przyzwoicie, ale bez rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BadaBing Milera bym nie kupił z dwóch powodów - jest na pełnej klejonce oraz na forum możesz znaleźć cały wątek o ich produktach i "obsłudze".
Tą konkretną Havanę dla mnie dyskwalifikują sznurki w pasie. Wybrałbym inną Havanę albo Lazio, potem Lancerto (jeśli krata na żywo jest tak mocna jak na zdjęciach - to nie będzie szczyt uniwersalności), potem długo nic i dopiero Majler Menzłer.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Xune napisał:

@BadaBing Milera bym nie kupił z dwóch powodów - jest na pełnej klejonce oraz na forum możesz znaleźć cały wątek o ich produktach i "obsłudze".
Tą konkretną Havanę dla mnie dyskwalifikują sznurki w pasie. Wybrałbym inną Havanę albo Lazio, potem Lancerto (jeśli krata na żywo jest tak mocna jak na zdjęciach - to nie będzie szczyt uniwersalności), potem długo nic i dopiero Majler Menzłer.

A co sądzisz o Zack Roman ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. Produktów nie mam, niczego wybitnie dobrego ani złego o garniturach nie słyszałem, wygląda na przyzwoite, całkiem ładne produkty. Szyją w Chinach, half-canvas (więc lepiej niż klejony Majler czy prawie half-canvas Lancerto&Mr. V), co najwyżej bawi mnie zmiana z orędownika bespoke, naturalności konstrukcji, rzemiosła na import marynarek z Chin na półpłótnie - ale hajs musi się zgadzać, więc jako mocnej krytyki tego nie odbieraj. Na pewno wybrałbym prędzej przed Majlerem i raczej przed Lancerto, SuSu vs. ZR - zależy co lepiej leży i ma bardziej pasujące wzornictwo (na przykład ten sznurek w spodniach - mnie by to bardzo raziło). W końcu SuSu też szyje w Chinach.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kamil1987 napisał:

A co sądzisz o Zack Roman ?

Nie do mnie pytanie ale pozwolę się wtrącić. Obsługa bardzo dobra: wymiana bezproblemowa i bardzo szybko odpowiadają na maile.

Nie miałem garniaka od Milera ale ZR wygrywa w kategorii konstrukcji marynarki, a cały garnitur ma więcej ciekawych sartorialnych detali.

Od Milera kupiłem kiedyś koszulę, przysłali mi złą ale wymiana przebiegła bezproblemowo. Sama koszula też jest bardzo ok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze czysto teoretycznie zapytam kolegów, którzy maja garnitury SuitSupply, co jest dla Was kolejnym stopniem w jakości wykonania ? O ile wyżej trzeba pójść z cena garnituru, żeby odczuć wyższą jakość niż przykładowe SuSu ? Czy linia Jort cieszy się tutaj na forum dobrymi opiniami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi si e znaleźć rzeczywiste zdjęcie Havany z nowej kolekcji Suitsupply:

https://www.instagram.com/p/BhRgWfrnaZ7/

Na drugim zdjęciu widać, że da się wyrzucić sznurek. Z tym, że teraz mam wątpliwości co do marynarki. Klapy są naprawdę duże(12 cm) do tego biletówka i kieszenie z patkami. Nie wiem czy nie za dużo tego wszystkiego? Napoli faktycznie na 99% będzie za szeroki w klatce i plecach, więc odpada. Pozostają jeszcze model Lazio, ale tutaj trzeba liczyć około 1600-1700 zł. 

Na tą chwilę chyba zamówię do domu Phoenixa przymierzę na spokojnie i zobaczę co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że zależy Ci na uniwersalnym garniturze. Dwa - trzy lata temu poleciłbym Havanę, mimo miękkich (czyli nie do końca uniwersalnych) ramion, ale obecny wypust uniwersalny nie jest i bardzo mnie martwi, że SS idzie w tę stronę (i proszę mi tu nie pisać o sprezzaturze;-))

Mam nadzieję, że klienci zagłosują nogami i ominą ten wytwór projektanta, który chciał się wykazać i połączyć spodnie dresowe z marynarką o karnawałowych klapach (z tym że ten karnawał to chyba w Santiago de Cuba, nie Havanie) i z biletówką (ten bilet to raczej do Jarocina, bo przecież nie do opery).

„Starego Milera” (pierwszy Phoenix) mam i jest OK - półka Napoli/Lazio. O Zacku nic nie wiem.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten garnitur Suitsupply wygląda jak komiksowa karykatura garnituru. Garnitur od Milera jest na klejonce, a nawet na zdjęciach sklepowych ramiona nie wyglądają zbyt dobrze... więc pewnie w rzeczywistości jest nawet gorzej - w tej cenie moim zdaniem nie ma co się nad nim zastanawiać. Garnitur Lancerto w kratę windowpane raczej nie jest bardzo uniwersalny, na dodatek spasowanie wzorów (np. kieszenie) pozostawia wiele do życzenia.

Niestety, ale z przedstawionych przez Ciebie propozycji moim zdaniem żadna nie jest atrakcyjna. Wiem, że napisałeś o limicie 1500, ale jeśli kroje Napoli z SS nie pasują, a Ty chcesz się skupić jedynie na tych trzech markach, to ja na Twoim miejscu wolałbym się wstrzymać z zakupem i dozbierać te 150 złotych np. do tego garnituru:

https://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-granatowy-gładki/P2778LA.html

Zwykły, porządny granatowy garnitur który będziesz mógł założyć na każdą okazję. 

Jest też inna opcja - poszukać w ofercie innych producentów. Na przykład Charles Tyrwhitt ma bardzo porządne garnitury, w atrakcyjnych cenach. Krój nie na każdą sylwetkę będzie pasował, bo ramiona są dosyć mocno wypełnione... ale o ile garnitur będzie leżeć na Tobie dobrze to stosunek ceny do jakości jest wyśmienity:

https://www.ctshirts.com/uk/ink-blue-classic-fit-birdseye-travel-suit/SUT02NAV.html

Aha, na CT co chwila można dostać kody zniżkowe na 10-15%, więc realna cena jest sporo niższa od tej ze strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CT robi faktycznie dobre garnitury (ma też ich blazer, bardzo solidny wół roboczy) acz ostatnio chyba trochę poszli w budżetowość (np. wszechobecny poliester w podszewkach, nawet w droższych liniach).

Ja tradycyjnie polecam też rozważyć Yooxa (he, he, ze też oni mi jeszcze nie płacą za reklamę) bo wybór garniturów mają naprawdę duży - jedyny minus to brak separates, jak zresztą w SuSu, poza tym jest naprawdę w czym wybierać. Teraz jest dość duża promocja na na marki z wyższej półki. Pierwsze rzeczy z brzegu, pięć minut szukania. Jak ktoś lubi kroje lekkie i slim, Boglioli wełna-moher za 245 euro:

https://www.yoox.com/pl/49349491WF/item#dept=men&sts=sr_men80&cod10=49349491WF&sizeId=3&sizeName=48

albo taki bardzo ładny LBM za 252 euro:

https://www.yoox.com/pl/49315435OV/item#dept=mprm_1805ctd&sts=sr_mprm_1805ctd80&cod10=49315435OV&sizeId=&sizeName

Jak ktoś potrzebuje mocniejszej konstrukcji i luzu, Canali wełna 150s za 340 euro (i to jest zapewne full-canvas!):

https://www.yoox.com/pl/49367032JR/item#dept=mprm_1805ctd&sts=sr_mprm_1805ctd80&cod10=49367032JR&sizeId=&sizeName

No i to są wszystko rzeczy z zupełnie innej półki niż Miler czy Lancerto :-) 

Zdjęciami na modelach nie sugerować się, to Yoox ;-) Oczywiście nie mają żadnych danych o rozmiarówce (poza szerokością nogawki) ale można sobie pomóc, przeglądając podobne produkty na MrPorter czy Farfetch, gdzie czasami wymiary są dokładnie opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie synonim klasycznego wołu roboczego to Lazio od SuSu. Pytałem też o Morgan od Zacka Romana bo wydaje mi się spełniać wszystkie kryteria podstawowego garnituru.

Te powyżej podane przez @dziko to albo trzy guziki, albo windowpane - raczej bym się nie skusił jako pierwszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BadaBingA czemu nie spróbować sprawdzić sylwetki w rodzimym Bytomie lub Vistuli? Może się okazać, że na miejscu kupisz garnitur z bardzo dobrej tkaniny w okolicach 1000zł, który będzie bardzo dobrze na Tobie leżał jak i zaoszczędzisz trochę kasy na koszulę/sweter/marynarkę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym do listy jeszcze boggi.com. Według mnie półka wyżej niż SS, cenowo też, ale nadal dostępne są garnitury z zimowej wyprzedaży, spełniające założenia budżetowe (choć nie ma już pełnej rozmiarówki). Wysyłka do Polski gratis, zwrot chyba płatny (za wysyłkę), ale możliwy. Bardzo ładne kroje, jak to u Włochów.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cineos mam granatowy garnitur z firmy Bytom. Garnitur w mojej ocenie nie jest zły, ale jak dla mnie ma za duże poduszki i bardzo dziwnie układa się w ramionach gdy np. podnoszę ręce. 2-3 lata temu mi to nie przeszkadzało, ale po lekturze forum już wiem, że nie tak to powinno wyglądać. Chyba, że w ostatnim czasie coś się zmieniło w naszych rodzimych markach i jednak warto rozważyć tą opcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kamil1987 napisał:

Te powyżej podane przez @dziko to albo trzy guziki, albo windowpane - raczej bym się nie skusił jako pierwszy wybór.

Nie do końca, Boglioli to niemal zawsze dwa i pół, zresztą z bardzo ładnym rollem klap, tylko Yooxowy model bez sensu zapina górny guzik (swoja drogą i tak jest postęp na Yooxie, bo kiedyś w marynarkach zapinali _wszystkie_ guziki). Canali to faktycznie trzy guziki, ale można nosić na środkowy zapięty i wygląda to dobrze na niektórych sylwetkach (przy dłuższym korpusie, generalnie).

Boggi oczywiście jest warte rozważenia, tym bardziej, że produkują dla nich właśnie porządne włoskie firmy ze średniej półki (na pewno Lubiam, chyba też Lardini, a topowe modele to ponoć nawet Caruso).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Cineos napisał:

Ostatnie dwie kolekcje poszły w stronę półpodszewek oraz zmniejszenia wypełnienia w ramionach marynarek. Warto chociaż sprawdzić, szczególnie serię Noblesse Oblige.

Raczej z serii NO kolega nie znajdzie garnituru jaki ma na myśli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.