Skocz do zawartości

Garnitury, marynarki - cena, styl, jakość


BadaBing

Rekomendowane odpowiedzi

@dziko

Wymieniłeś wśród marek o wysokiej jakości Caruso. Znalazłem dzis garnitur tej firmy, navy pinstripe, dwa guziki notch lapel, 100% welna 130, made in Italiy. Fajnie wyslimowany. Cholera mój rozmiar ;) cena jak na razie 399$, ale powiesili go na dziale dla wielkoludów (ma europejskie 52, ale oni nie czają, że to to samo co amerykanskie 42 ;) ).

Można brać w tej cenie czy monitorować sprawę i przyczaić się aż stanieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2018 o 20:04, Kamil1987 napisał:

@dziko

Można brać w tej cenie czy monitorować sprawę i przyczaić się aż stanieje ?

Cena generalnie jest dobra jak na Caruso (to jest wysoka włoska półka, podwykonawca topowych marek, konstrukcja zapewne full-canvas) natomiast oczywiście można zaryzykować, że stanieje, zwłaszcza, że wisi w złym dziale ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dziko napisał:

Cena generalnie jest dobra jak na Caruso (to jest wysoka włoska półka, podwykonawca topowych marek, konstrukcja zapewne full-canvas) natomiast oczywiście można zaryzykować, że stanieje, zwłaszcza, że wisi w złym dziale ;-)

@dziko

Dzięki za odp. Rozważyłem jeszcze sprawę i obadałem kilka okolicznych sklepów. Okazuje się że jest kilka tych Caruso z czego dwa bardzo interesujące:

Rozmiar 50R 60% wełna, 40% moher z niewykończonymi rękawami (są guziki w kieszonce do doszycia po ew skróceniu rękawów). Kolor szary pinstripe - materiał jest fenomenalny w dotyku.

Rozmiar 52R 100% wełna 130s, guziki w rękawie nieaktywne, za to butonierka milanese + pętelka z tyłu - coś wspaniałego. Kolor navy pinstripe, ale ten 52 jakby lekko obszerniejszy.

Narazie czekam w obu przypadkach. Szary mi bardziej się podoba jeśli chodzi o dopasowanie i materiał, ale bardziej chciałbym mieć garnitur navy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Jaką jakością odznaczają się garnitury Bugatti, Hugo, Strellson z Zalando?

Jak dowiedzieć się czy są one dobre na lato czy na zimę, jak są szyte, full czy half canvas czy klejone? Nie ma nic o fabryce wełny.

Chodzi mi o sklep zalando, oni tam nic nie wiedzą, nawet jak zapytałem ich o szerokość krawata to powiedzieli że najwyżej odeślę.

Zakładam żeby patrzeć na 100% wełna + 100% wiskoza, tak?

Jakie firmy z zalando są godne uwagi jeśli chodzi o garnitury?

Weźmy np taką listę

https://www.zalando.pl/odziez-meska-garnitury-komplety/_niebieski.szary_rozmiar-46/?price_from=356&price_to=1512&order=price&dir=desc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są takie zagraniczne Bytomie i Vistule. Full canvas nie ma tam na 100%, a zdziwiłbym się, gdyby cokolwiek było half canvas. W cenie regularnej nie warto, a na promocji, jeśli musisz, zrób tak jak mówi pani z infolinii: kup, przymierz, najwyżej oddasz. Po przymierzeniu sam ustal, czy według Ciebie na zimę czy na lato.

Tu masz full canvas z Zalando za 2200, jeden egzemplarz:

https://www.zalando.pl/corneliani-garnitur-blau-cop22a002-k11.html

Takich perełek jednak próżno tam szukać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe wiadomości skasowałem ponieważ na początku chciałem usprawiedliwić to, że szukam garnituru z wąskimi klapami budową mojej sylwetki.

Jednak po wklejeniu "argumentów" sam przekonałem się, że nie mam racji; rzeczywiście, lepiej na mnie by wyglądał garnitur z klapami 8, 9 cm.

Dlatego zgłosiłem te puste już wątki do usunięcia.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku tygodnia przebierałem nóżkami oczekując na tę przesyłkę:

IMG_20180728_132905095.thumb.jpg.aef30ac644eac947c8b72cc34f708631.jpg

IMG_20180728_132841571.thumb.jpg.3c89df067457fd734b5a0fd8d58dca94.jpgIMG_20180728_132827940.thumb.jpg.7f97a028568b271795afac592325014e.jpgIMG_20180728_132825040.thumb.jpg.f47a18e33cbe35a91eed1ae2d22c8df1.jpgIMG_20180728_132821661.thumb.jpg.53cc825bf72dafe5110be89516ff6f74.jpg

Sartorialny rarytas prosto spod Wezuwiusza ;) 3 roll 2, nakładane kieszenie, wszystkie elementy wykańczane ręcznie, spalla camicia, barchetta, wsie bajery. Stan, jak nowy (zapasowe guziki w kieszeni). Cena <10% tej z metki ;) Kocham eBay ;)

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno było się zmusić do przebieranek w wełnianą marynarkę przy +32°C, ale czego się nie robi dla forum ;) Wybaczcie nierozprasowane kanty w jeansach 😕

Rękawy ciut za długie, sama marynarka może odrobinę za krótka, ale jak na strzał w ciemno to nie jest źle.

IMG_20180729_091547449.thumb.jpg.48821faba7aabf68ad6b50cfc5a08fcd.jpg

IMG_20180729_092130672.thumb.jpg.77e80c4dc049843fe478321e752fcce9.jpg

1532872523360_adobe.thumb.jpg.6fabb11f3f75a5b3ae4337a2320af16e.jpg1532872683576_adobe.thumb.jpg.f7d18e3e7c96368b2c5bf9c0c995d9f2.jpg

PS Program do edycji zgubił rozdzielczość zdjęć, ale jak się w nie kliknie to pojawiają się w oryginalnej jakości...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michau napisał:

Czy środkowy/ górny guzik jest położony ok? Nie czujesz, że jest może trochę za wysoko?
Tak mi wygląda z perspektywy na zdjęciu. Ale może to kwestia ujęcie

Moim zdaniem guzik i linia talii są ok. Ciągle nie wiem jak najlepiej robić zdjęcia, bo w tych mam przydługie nogi i może dlatego napisałem najpierw, że marynarka wygląda na za krótką chociaż to mój rozmiar 52 drop 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Spodobała mi się owa marynarka ponieważ lubię szerokie, ostre klapy https://www.mangooutlet.com/pl/mezczyzna/marynarki-wizytowe/garniturowa-marynarka-slim-fit-z-chłodnej-wełny_83043508.html?c=92&n=1&s=prendas_he.familia;105

Myślę, zobaczymy co będzie, chociaż wiadomo, że Mango to na wiele nie ma co liczyć, ryzyko nieduże, pewnie odeślę. Model na stronie dobrany tragicznie, chudy do szerokich klap, gorzej nie można było. Dzisiaj przyszła marynarka i  o dziwo jestem pozytywnie zaskoczony, metka wszyta Vitale Barberis Canonico, o takim producencie tkanin nawet nie pomyślałem. Marynarka na półpodszewce, na cieplejsze dni. Jestem pozytywnie zaskoczony, wiadomo zachowując proporcje, choćby do SS daleko, ale lepiej niż np. 90% Bytomia czy Vistuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 14.08.2018 o 17:19, flozbi napisał:

Spodobała mi się owa marynarka ponieważ lubię szerokie, ostre klapy https://www.mangooutlet.com/pl/mezczyzna/marynarki-wizytowe/garniturowa-marynarka-slim-fit-z-chłodnej-wełny_83043508.html?c=92&n=1&s=prendas_he.familia;105

Myślę, zobaczymy co będzie, chociaż wiadomo, że Mango to na wiele nie ma co liczyć, ryzyko nieduże, pewnie odeślę. Model na stronie dobrany tragicznie, chudy do szerokich klap, gorzej nie można było. Dzisiaj przyszła marynarka i  o dziwo jestem pozytywnie zaskoczony, metka wszyta Vitale Barberis Canonico, o takim producencie tkanin nawet nie pomyślałem. Marynarka na półpodszewce, na cieplejsze dni. Jestem pozytywnie zaskoczony, wiadomo zachowując proporcje, choćby do SS daleko, ale lepiej niż np. 90% Bytomia czy Vistuli.

 Moim zdaniem proporcji to tu nie ma, zobacz na jakiej wysokości jest guzik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.